Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Khalim

Wybór telefonu dla starszej kobiety

Polecane posty

Witam!

Jako, że okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, zostałem poproszony o wybór telefonu na prezent, mimo że nie siedzę w temacie.

Telefon użytkowany będzie przez kobietę, w wieku 45+. Wynikają z tego dwa wymagania: telefon ma być wygodny dla osoby, której wzrok zaczyna powoli szwankować oraz nie powinien być przeładowany w opcje, z racji niewielkiego zainteresowania przyszłego użytkownika wszystkim, co można podpiąć pod "komputery".

W ogólnym rozrachunku, telefon powinien:

  • umożliwiać telefonowanie i SMS-owanie icon_rolleyes.gif ,
  • posiadać duży, czytelny wyświetlacz,
  • posiadać dobry aparat,
  • długo trzymać na baterii,
  • posiadać latarkę,

Oprócz tego miło by było gdyby telefon umożliwiał połączenie się z siecią Wi-fi oraz bluetooth. Dobrze jeśli sterowanie telefonem miałoby się odbywać za pomocą ekranu dotykowego, ale tylko w wypadku, gdy jakość panelu umożliwi komfortową obsługę.

Na sam koniec zostawiam wymóg stylowego, nowoczesnego designu, chyba że można dostać jakieś ładne etui dla danego modelu.

Wstępny limit cenowy to 300 zł, choć w ostateczności można podbić do 500 zł.

PS. Przyglądałem się Nokii Lumia 520, ale wolałbym jednak coś tańszego. Zagadką pozostaje również system operacyjny telefonu, nie wiem czy stawiać na Android, czy na Windows Phone.

Czekam na propozycje i z góry dziękuję za zainteresowanie icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "długo trzymająca bateria" mam na myśli to, że telefon bez problemu wytrzyma cały dzień (może 2) bez ładowania, przy dość dużej intensywności rozmów i praktycznie zerowym wykorzystaniu innych opcji. Nikt nie będzie na tym telefonie sprawdzał internetu (może sporadycznie), głownie będzie dzwonił, a taki stan rzeczy chyba trochę uniezależnia długość pracy na baterii, od posiadania przez telefon ekranu dotykowego.

Rozmiar i rodzaj czcionek nie ma chyba większego znaczenia. Większość nowych telefonów jest przejrzysta, chodzi mi głównie, żeby się nie naciąć i przez przypadek nie kupić tego najmniej czytelnego ze wszystkich.

@Gofer

Dzięki, na przyszłość będę wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem :) Dzisiejsze telefony spokojnie wytrzymają jeden dzień a nawet dwa. Myślałem że masz na myśli 3 i więcej jak to miało miejsce w starszych "klawiszowcach". Z tego co wiem to Windows jest najczytelniejszy. Miałem w ręku kilka modeli i do dzwonienia, SMS i sporadycznego internetu będzie w sam raz. Prosty i nie ma mnóstwo rzeczy do ustawienia jak w Androidzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...