Jump to content
matidop

Rozwiązany: Podkłada chłodząca do +/- 60zł

Recommended Posts

Witajcie.

Moja mama na mikołajki zażyczyła sobie podkładkę chłodzącą pod laptopa.

Rozmiar laptopa, a raczej matrycy to 15.6 cala.

W laptopie została wymieniona już pasta termoprzewodząca i termopady oraz został wyczyszczony ( pasta MX-2 ).Temperatura spadła z około 105 ( w stresie ) do 65 max.!!! Czyli spadek o 40 stopni na dobrą sprawę ( pasta nie zmieniana od nowości czyli 6 lat ).Poza tym defragmentacja itd. itd. ( nieistotne)

Budżet 60zł.

Moje propozycje:

SPC Hiberna, Glacier N200.Czekam na opinie.

Ostatnia UWAGA.KONIECZNIE ODBIÓR OSOBISTY WARSZAWA! Najlepiej morele, ale nie wymagam tylko tego sklepu.

Sam korzytam z Natec Ibis i jestem całkiem zadowolony - pracuje dość cicho (w porównaniu do laptopa) i robi przyjemny dla elektroniki wiaterek. Niestety z podstawkami jest ten problem, że ciężko to ocenić w sieci - byłem zdecydowany na coś tańszego, nie pamiętam już modelu, co okazało się kawałkiem aluminium tak cienkiego, że w sklepie pogięło się podczas oglądania.

Na oko Twoje propozycje są ok, ale warto się im przyjrzeć z bliska. Klasa podobna do mojego Nateca, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz (co nie znaczy, że nie ma alternatyw - po prostu są na zbliżonym poziomie), więc wybierz to, co w sklepie wyda Ci się najsolidniejsze.

PS - zwróć uwagę na kabel, nie kup jakiejś niteczki, która zaraz się urwie.

• Upvote 1

Nie zamawiaj, to najprostszy sposób, żeby wejść na minę. idź do sklepu stacjonarnego i wybierz coś 'fizycznie' dobrego. Natec Ibis jest ok - solidny, dobrze chłodzi, ma wyłącznik i hub usb. Sprawdź, powinieneś być zadowolony. Inna sprawa, że zysk nie będzie duży, nie liczyłbym na więcej niż 3 stopnie w dół.

Wentylator od chłodzenia laptopa za to powinien chodzić ciszej bo nie będzie przekroczona jakaś tam X temperatura więc nie dość że chłodno to i cicho.

PS. Można w tym Natecu wyłączyć podświetlenie?

Edited by matidop

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...