Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wzol

Mój nowy zestaw.

Polecane posty

Jakiś czas temu (może rok temu) pisałem z prośbą o pomoc w ogarnięciu tematu. Wtedy jednak nie miałem wystarczających funduszy. Jednak teraz je posiadam, ale jako, że czasy się zmieniły, ceny poszły w dół i pojawił się nowy sprzęt postanowiłem zmienić trochę tamtą konfigurację. Tak się ona prezentuje:

Procesor: Intel Core i5 3350P

Karta Graficzna: Asus Radeon R9 270 DCUII OC

Płyta Główna: Asrock B75 PRO3

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530W 80+

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23

RAM: Goodram DDR3 2x4GB 1333MHz CL9

Dysk: Seagate Barracuda 500GB

Interesuje mnie, czy te podzespoły są ze sobą w 100% kompatybilne, i czy będą działać odpowiednio wydajnie. Co do ceny.. no cóż nie chciałbym aby znacząco poszła w górę.Chętnie wysłucham każdych rad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się złożyć coś lepszego: http://www.morele.ne...ry/info/XMCKoM/

Głownie wydajniejsza karta graficzna.

Ewentualnie wziąć 4GB RAM http://www.morele.ne...00c1101-584098/ i GTX760 - http://www.morele.ne...0h1042j-586581/ lub http://www.morele.ne...oc-2gd5-585996/ (ASUS ma rok dłuższą gwarancje) do których jeszcze otrzymasz dwie gry gratis: Assassin's Creed IV Black Flag i Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych polecanych wyżej stawiał bym na twoim miejscu na tego asusa. Rok więcej gwarancji to b.dużo a sama firma cieszy się leprzymi komponentami.

Dziwny stereotyp, akurat ten Palit podkręca się lepiej od Asusa i w dodatku jest cichszy pod obciążeniem. Jedyny minus to krótsza gwarancja ale nie jest powiedziane, że karta nagle po 2 latach padnie, a Asus będzie żył długo i szczęśliwie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jestem bardziej skłonny zainwestować w kartę Gigabyte Radeon R9 270X OC. Wiadomo, przywiązanie do marki i te sprawy. Głównym moim zmartwieniem było to, czy podzespoły będą ze sobą działać.

Ten zestaw który zasugerowałeś jantomx jest jednak zupełnie inny od mojego więc, trudno mi jest tak po prostu uwierzyć, że jest lepszy. Poszukałem nieco, na temat procesora (tj. i5-4440) i nie zauważyłem znaczących różnic względem i5-3350p, poza wyższym zużyciem prądu. Również obudowa nie wydaje się różnic za bardzo (Chociaż aktualnie SilentiumPC Brutus M23 jest niedostępny na morele.net).

Można powiedzieć, że moje wątpliwości zostały rozwiane. Oczywiście temat niech zostanie otwarty, chętnie wysłucham innych rad, nic nie jest jeszcze postawione na 100%. Zmodyfikowałem trochę zestaw (karta graficzna i dysk). Dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 4440 jest po prostu nowszym procesorem, na nowsza podstawkę. Prawda jest taka, że jest wydajniejszy od i5 3350P.

http://www.purepc.pl/procesory/porownanie_procesorow_core_i54430_vs_i53350p_vs_i53470?page=0,0

Jest tam pokazany i5 4430 - 4440 to ten sam model z nieco podniesionym taktowaniem.

Obudowę wziąłbym Zalman Z3 - 3 wentylatory w zestawie. Można nawet się pokusić o wersję Z3 Plus, wtedy w zestawie są aż 4 wentyle + okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest cena. Jeżeli nie ustawię sobie limitu, zawsze będę mógł znaleźć coś odrobinę lepszego, nowszego, ale za razem droższego i tak bez końca.

i5 4440 jest o 60 zł droższy od i5 3350p. Dodatkowo nie wymagam od komputera, żeby latał, a więc 3350p wydaje się bardziej rozsądny.

Co do płyty głównej, faktycznie MSI B85M-E45 wydaje się lepszy od Asrock B75 PRO3 (który z tego co rozumiem nie obsługuje nowych procesorów haswell, a w przyszłości na takiego na pewno się przerzucę), jest coś w czym płyta MSI jest gorsza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI jest mniejsza. i5 3350P nie ma też zintegrowanej karty graficznej (ale to też mało istotne). Bez końca na pewno tak nie będzie - po prostu lepiej wziąć coś nowszego niż starszego. Oszczędzanie nie ma tutaj sensu tak jak branie dysku 500GB zamiast 1TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby rozmiar miał jakieś wielkie znaczenie (poprawcie mnie jeśli się mylę), a w każdym aspekcie MSI jest lepszy od Asrocka, prawda ?

Co do procesora. Jakie możliwości upgrade'u daje mi kupno i5 4440? Jeżeli kupię płytę która obsługuje podstawkę Haswell to mogę w niej zamontować Ivy Bridge a po jakimś czasie, jeżeli uznam to za stosowne przerzucić się na nowszą, czyż nie ? Oczywiście rozumiem to, że już teraz opłaca mi się kupić i5 4440 chociażby ze względu na lepszą wydajność, i zrobię tak jeżeli będę miał okazję. Chce po prostu upewnić, że i5 3350p nie będzie złym wyborem, jeżeli z jakiś powodów tej okazji bym nie miał (Innymi słowy moje oszczędności magicznie się nie powiększą :D ). Nie miałbym nic przeciwko otrzymaniu odpowiedź na wszystkie pytania a nie jedynie na ostatnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI ma chipset B85, a ASRock B75.

MSI jest w formacie m-ATX, ASRock w formacie ATX, co oznacza, że ma raczej więcej portów.

MSI obsługuje LGA1150, ASRock starszą LGA1155.

i5 4440 jest na LGA1150, i5 3350P na LGA1155

LGA1150 jest niekompatybilne z procesorami LGA1155 i vice versa.

LGA1150 nie jest uśmiercona (uśmiercona, czyli nie będzie na nią wypuszczonych więcej nowych serii procków), ale obecne chipsety owszem, tak więc kij z taką przyszłościowością, bym rzekł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że płyty pod procesory Haswell nie są kompatybilne wstecz. Z tego co rozumiem, póki co nie ma sensu inwestować w tego typu płytę prawda ? Ivy Bridge też daje radę i raczej zawiedziony nie będę, a jak sytuacja z tą nową podstawką się trochę polepszy (wiadomo, trochę czasu musi minąć) i stanie się standardem, będę mógł zainwestować trochę w nową płytę i procesor, czyż nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tak się czepiłeś tego IB, jak chcesz to sobie go weź, masz po prostu mniej wydajny procesor na starą podstawkę, który w dodatku żre więcej prądu, ale trochę taniej. Czasu faktycznie trochę minie, pewnie gdzieś w połowie 2014 wyjdą dopiero nowe chipsety (np. Z97).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...