Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dedaxis

Transcend - podział partycji

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem ostatnio dysk przenośny Transcend StoreJet 25H3P <1TB>.

Jestem w ciągłym ruchu i potrzebuje przenośnej wersji systemu oraz danych bym mógł w pełni pracować poza głównym komputerem dlatego zakupiłem w/w dysk <wybrałem dysk przenośny ze względu na ilość bagażu jaki mogę ze sobą zabrać>.

Tu rodzi się moje pytanie: czy jest możliwość podziału tego dysku na partycję (systemową i 1-2 dodatkowe na pliki)?

Chciałbym, aby wyglądało to następująco:

partycja 1: Systemowa <NTFS>: ~100GB <chciałbym zainstalować tutaj w7/xp ale nie mam pewności, czy można zainstalować windowsa na dysku podłączonym przez USB [tutaj również prosiłbym o informacje]>

partycja 2 i 3: partycje poboczne <filmy, grafika, gry, programy do pracy: ~400GB na dysk>

Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym o rozpisanie tego krok po kroku czynności jakie powinienem wykonać.

Link to comment
Share on other sites

Z podziałem dysku nie było problemu.

Mam problem przy samej instalacji teraz <windows 7 nie chce mi się zainstalować na dysku podłączonym przez USB...>

Jakieś pomysły jak temu zaradzić <krok po kroku z dokładnym wytłumaczeniem jeżeli można prosić>?

Link to comment
Share on other sites

Przecież podałem Ci link, masz tam wszystko ładnie i krok po kroku opisane. Nawet MS zatwierdził tą metodę. Można ewentualnie uciec się do oficjalnego Windows To Go, ale do tego można użyć tylko Windows 8 Enterprise - http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/enterprise/products-and-technologies/devices/windowstogo.aspx

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się zainstalować windowsa na usb ale wystąpił kolejny problem.

Podczas resetowania komputera nie mam możliwości wyboru który system ma być załadowany <jest jedynie podstawowy na którym teraz pracuje a tego z usb w ogóle nie wykrywa>

Co powinienem zmienić, aby wyszukiwało system z usb?

jeżeli to coś pomoże to podczas uruchamiania przed wyborem systemu wyskakiwało mi "IDE Channel 3 . Master Disk HDD S.M.A.R.T capability .... Disabled <aktualnie zmienilem na enabled ale to nic nie dało>

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - jesteś pewien, że zastosowałeś wszystkie rady z poradnika? To bardzo ważne, bo przy uruchamianiu Windowsa 7 następuje reset magistrali USB, przez co system nie będzie mógł się z dysku uruchomić.

Jeśli tak, to teraz przy uruchomieniu systemu musisz wybrać kolejność bootowania napędów. Albo na stałe w biosie wybierasz USB (nazwa może się różnić, czasami płyta główna pobiera nazwę od napędu i ją wyświetla, dla Ciebie powinna to być nazwa modelu całego dysku [Transcend StoreJet 25H3P]) na pierwszym miejscu, albo przy uruchamianiu komputera wybierasz kolejność bootowania (różnie się to nazywa na różnych płytach, ale zazwyczaj odpowiada za to klawisz F11 albo F12) i kazdorazowo wybierasz, czy system ma uruchomić się z USB czy z dysku twardego wewnątrz komputera.

Link to comment
Share on other sites

spróbowałem jeszcze raz zainstalować i sprawdzić czy czegoś nie przeoczyłem.

zauważyłem, że podczas wykonywania punktu 4 wyskakuje błąd

"BFSVC: Failed to close the system store. Status = [c0000121]"

ktoś miał w komentarzach podobny problem <też używam xp tak jak on>.Masz pomysł jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Sam nigdy tego nie robiłem, bo nie miałem takiej potrzeby - nie mam też pod ręką XP ani odpowiednio dużego dysku USB. Najrozsądniej będzie zainstalować na pobocznej partycji Windows 7 i pod nim przeprowadzić całą operację - tak samo problem obeszli panowie w komentarzach. To niestety nie jest standardowa procedura i wymaga trochę gimnastyki - widziały gały co brały.

Alternatywnie możesz stworzyć bootowalny dysk z systemem Linux, nie wiem na ile niezbędna jest Ci platforma Windows.

Link to comment
Share on other sites

platforma windows jest mi właśnie niezbędna. Na 2 komputerze korzystam z Linuxa i między innymi dlatego potrzebuje Windowsa na usb. Spróbuje w międzyczasie po raz 3 od nowa tym razem poprzez windowsa 7. Dam znać jak mi poszło gdy skończę.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem zbytnio czasu zainstalować, ale wczoraj udało mi się go kawałek znaleźć, więc zainstalowałem W7 na usb.

System śmiga, ale podczas, gdy podłączam dysk do innego komputera to ten odpala się za pierwszym razem <aktualizuje się na tym drugim komputerze> po czym prosi o jego zresetowanie <systemu> w celu zapisania ustawień. I w tym momencie system resetuje się podczas wczytywania. Proszę o poradę, jak zablokować owe aktualizowanie się systemu, bym nie musiał po każdej zmianie komputera wpisywać na nowo ustawień w wierszu polecenia z punktu 5 <ewentualnie jak można zablokować te ustawienia>.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...