Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mentur

Rozwiązany: Komputer do nagrywania

Polecane posty

Miałem do czynienia z Gladiusem M40 i napiszę po raz nty - ma wszystko ale średniej jakości. Mało miejsca na przewody za płytą, głośne wentylatory, ino 3 możliwości ustawienia ich prędkości, wyjmowanie filtru spod zasilacza to kpina, wszystko trzeszczy, montaż podzespołów w środku to kuriozum, w tym wyciąganie panelu przedniego, które zajęło mi jakieś 5 min licząc ponowne włożenie.

Poza tym fakty mówią same za siebie - lepsze wykonanie wszystkiego = overall lepsza obudowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wywnioskowalem, ze jednak tamta buda (XeoNa) bedzie dla mnie lepsza. Dlaczego? Bo ma bardzo duzo miejsca na karte graficzna i ma na gornym panelu 2 wejscia USB. Ps. Ale wszystkie podzespoly sa juz w kompie? (Oprocz karty graficznej - ze wzgledu na bezpieczenstwo, bo tak pisales ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł.

Z9 U3 ma 4 wejścia USB, do tego termometr. Obecnie karty dążą do zmniejszania swojej długości, więc to żaden problem jeśli chodzi o długość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Pieprzysz z tą obudową za przeproszeniem "jak potłuczony". Grubość blach nie ma znaczenia? Otóż ma i to bardzo, chyba, że masz idealnie prostą podłogę/panele na niej. Postaw M40 na krzywej podłodze i zrób to samo z obudową za 200 złotych więcej z grubszymi blachami to zobaczysz jak w Gladiusie wszystko zaczyna wibrować. Nawet w Z9 U3 już będzie lepiej niż w M40.

W kwestii wentylatorów w Z9 U3 to głośny jak już to jest tylny, a nie przedni. Bo przedni i górny są takie same, tylny jest inny i on działa na 12V molexie.

A co do kontrolera obrotów jeszcze to powiedz mi po co Ci wyświetlacz prędkości obrotów? Co on Ci niby da? Wentylatory ustawia się, aby nie wyły i to pokrętło jest do tego bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Sorry, ale muszę jeszcze coś napisać.

A kto mówi o wyświetlaczu prędkości obrotów? Czemu Ty sobie zawsze coś dopowiadasz? Mówię tylko, że rozwiązane jest to głupio, bo nigdy nie wiesz na jakich obrotach działają wentyle.

Ale co ja sobie dopowiadam? Wytłumacz mi praktyczne zastosowanie wyświetlacza z prędkością obrotową poszczególnych wentylatorów. Jakie to ma znaczenie dla normalnego użytkownika? Jak już to może dla testera, który stara się jak najdokładniej opisać procedurę testową. Co Ci da ta świadomość, że wentylator kręci się z prędkością 1000 obr./min.? Pokrętłem ustawisz sobie prędkość taką jaka nie będzie męcząca dla uszu i tyle. Dla mnie nie ma znaczenia czy wentylator ma wtedy 1000 czy 1050 rpm, ma być cicho i tyle.

 Dobra, tyle już naprawdę wystarczy. ~y 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między TN, a IPS jest szczególnie widoczna przy oglądaniu filmów. Mając monitor na matrycy TN musisz praktycznie siedzieć na wprost ekranu. Usiądziesz jakoś lekko z boku/dołu i już pół ekranu czarne. Na IPS tego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...