Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Rozwiązany: Nowy dysk twardy

Polecane posty

Witam

Kończy mi się miejsce na dysku, więc chciał bym zakupić nowy dysk twardy. Mogę przeznaczyć na ten cel ok 300 zł. Mój obecny dysk zostaje, tak jak jest, a nowy był by magazynem na dane. W wakacje chciałbym pomyśleć o wymianie całego komputera, wtedy ten nowy dysk mógłby do niego trafić, najwyżej dokupiło by się jakiegoś SSD jeszcze.

Moja obecna konfiguracja:

Intel Pentium Dual Core E2180 @ 3.10 GHz + Auras Wave + Zalman ZM-STG 1

Goodram 2 GB DDR2 800 MHz CL5 Dual Chanel

Seagate Barracuda 320 GB SATA2 7200rpm 16MB

NVIDIA Palit GeForce 9600 GT 512 MB GDDR3 256 bit PCI-E

Gigabyte P31 DS3L

CoolerMaster Extreme Power Plus 400W

Windows 7 Home 32 bit

Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za Seagate, z WD podobno jakieś problemy są ostatnio (nie sprawdzałem dokładnie). Jak chcesz coś cichego to masz jeszcze WD10EFRX, który jest nastawiony na długą, bezproblemową pracę, ale może być wolniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze może ewentualnie coś większego? 1,5 albo 2 TB z tego co widzę nie są jakoś dużo droższe, ale czy warto? Będą równie niezawodne i szybkie? Nie wiem, czy aż tyle miejsca jest mi potrzebne, ale wszystko zajmuje coraz więcej, więc nie wiadomo co będzie za kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajnośc to optymalnym wyborem są dyski 1TB, większe będą nieco wolniejsze. Z 2TB zobacz np. Seagate ST2000DM001 (przy czym z nimi jest taka sprawa, że jest kilka wersji rozróżnialnych tylko po numerze seryjnym - więc jak kupować to w takim sklepie, gdzie dadzą możliwość sprawdzenia przed zakupem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...