Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

omega48

GoldenTowns

Recommended Posts

GoldenTowns to nowa gra przeglądarkowa od twórców popularnego Anno. Jest to rozbudowany symulator budowania miasta. Uwzględnia przy tym aspekty konstrukcyjne, polityczne oraz militarne.

Każdy nowo zarejestrowany gracz dostaje własne obywatelstwo na podstawie IP (w naszym przypadku będzie to oczywiście obywatelstwo polskie, chyba że mieszka/rejestruje się zza granicy). Po osiągnięciu 3 lvl miasta otrzmuje się prawo głosowania przy ustanawianiu praw obowiązujących w danym państwie. Gdy jakiś z graczy zaproponuje nowe prawo wszyscy obywatele danego terytorium mogą głosować za jego przyjęciem lub odrzuceniem - jak to w demokracji bywa - większość wygrywa.

Wojny toczyć można zarówno na płaszczyźnie miasto - miasto, ale również państwo - państwo. Okupywanie miasta przeciwnika powoduje otrzymywanie korzyści w postaci 10% wydobywanych surowców, natomiast korzyści wypływające z podbijania innych państw wyglądają analogicznie, z tym że dotyczą skali globalnej.

Całość sprowadza się do zdobywania złota, które można nabyć na wiele sposobów.

1. Pierwszym z nich jest zakup za realną gotówkę - niektórzy gracze chcą w ten sposób przyspieszyć rozwój swojego miasta. Działa to jednak w drugą stronę i możliwe jest również sprzedawanie złota za po cenach ustanawianych przez tzw. resellerów (których na tę chwilę jest pięciu),

2. Można również wybudować w późniejszym etapie rozgrywki własne kopalnie złota. Naturalną tego konsekwencją będzie możliwość wydobywania tytułowego szlachetnego metalu - kosztem innych surowców oraz energii.

3. Z każdego miasta, które osiągnęło 5 lv emitowane są akcje, które pozwalają nabywcom czerpać zyski z udziałów. Akcje można również później odsprzedać innym użytkownikom jak na normalnym rynku wtórnym.

4. Prowadzenie wojen.

Tyle narazie wiem jeśli chodzi o ten temat. Możliwości z pewnością jest więcej, ale sam jestem dopiero na etapie poznawania gry - gram od 5-6 dni.

Dziennie rejestruje się setki nowych użytkowników. Na chwilę obecną Polska jest drugim krajem pod względem ilości miast (1702) zaraz po Indonezji (2746). Po piętach depcze nam Rumunia (1459), którą niedawno wyprzedziliśmy.

Zapraszam do rejestracji. Podaje dwa alternatywne linki do rejestracji:

http://www.goldentowns.com/

lub gdyby ktoś zechciał mnie wesprzeć smile_prosty.gif

http://www.goldentowns.com?i=39236

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnej gry smile_prosty.gif

Link to comment
Share on other sites

Jest to bardzo fajna gra. Mało znana u nas, choć ponoć jesteśmy drugim krajem tam co do liczebności biggrin_prosty.gif

Ogólnie jest to mocno rozbudowany symulator ekonomiczny, polityczny i militarny, w którym gracze mają możliwość zamiany wirtualnego kruszcu na realne złoto lub pieniądze.

Wystarczy spojrzeć na główną stronę, gdzie po lewej widać ostatnie sprzedaże. Gracz killam dziennie sprzedaje łącznie na kwotę ~100 euro. No ale on gra od początku gry.

Mamy możliwość prowadzenia wojen pomiędzy państwami, możliwość atakowania innych miast i narzucania 10% podatku na podbite miasta. Oczywiście przegrana walka, nie sprawia, że poświęcony czas idzie na marne, straty jakie można ponieść to jedynie 10% podatku na naszą produkcję. My możemy również podbijać innych, ale to dopiero w dalszej części gry. Możliwość ustalania między sobą reguł w danym państwie oraz wiele innych funkcji.

Myślę, że warto spróbować. Sam dopiero zaczynam, więc zobaczymy co z tego wyjdzie smile_prosty.gif

Spróbujcie swoich sił: http://www.goldentowns.com?i=111598

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...