Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

P10T3R

Xperia Arc S - dobór softu i instalacja.

Recommended Posts

Witam!

Od około roku jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego Sony Ericssona i zastanawiałem się nad jego sformatowaniem i wgraniem nowego systemu operacyjnego. Do tej pory korzystałem z Gingerbread'a 2.3.4 ale jak się okazuje jest on obecnie mocno przestarzały i mało już aplikacji na niego wychodzi. Stąd moja prośba o poradę - czy jest możliwość wgrania nowszego softu niż silnie krytykowany 4.0 Ice Cream Sandwich, który mocno spowalnia telefon?

Drugie pytanie brzmi - jak skutecznie sformatować telefon ( i kartę pamięci) by szybciej działał?

Link to comment
Share on other sites

Wybór romu to sprawa bardzo indywidualna - jedne potrafią zapewnić nam lepszą wydajność, inne więcej opcji i konfiguracji, inne poszanują baterię. Złoty środek dla każdego wygląda inaczej, dlatego proponuję poszukać na własną rękę. Dwa, moim daniem najlepsze fora, to:

- polskie android.com.pl, pod tym linkiem znajdziesz bazę romów i niezbędnych narzędzi opisanych po polsku.

- angielskie xda-developers, tutaj jest wszystkiego więcej, po angielsku i niestety przemieszane ze zwykłym Arc, więc musisz się pilnować.

Zapoznaj się z pojęciami takimi jak flashtool, ClockWordMod, CyanogenMod. W tym zawiera się już opis instalacji, formatowania i przyspieszania działania telefonu. Więcej niestety nie pomogę, bo tego konkretnego modelu nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...