Skocz do zawartości
bartiprog

Upgrade gotowca

Polecane posty

Dzień dobry, po 4 latach na forum wypadało by w końcu coś napisać smile_prosty.gif

No więc rok temu zdrobiłem największą głupotę życia - kupiłem gotowy sprzęt w sklepie. Zasugerowałem się głównie opinią o karcie graficznej, że "tania i nawet dobra". Inna sprawa że też dosyć stara...

Okej, ale nie przedłużając:

Intel Core i5-2310

MSI nVidia GeForce GTS450 1GB

4 Giga ramu (w dwóch kościach)

MSI H61M-P21

Zasilacz, którego nie udało mi się zidentyfikować (http://imgur.com/6vXsjkr) - u góry ucięta firma LOGIC

WDC WD10EARS (1TB)

No i mam bardzo ambitny plan żeby wyprowadzić to na prostą. Sytuacja jest u mnie nieco inna - nie mam odłożonej dużej sumy, chciałbym w miarę możliwości przeprowadzić upgrade na raty. Proszę również o wyrozumiałość, ponieważ na polu hardware'owym nie mam absolutnie żadnego doświadczenia i części dobierałem tak naprawdę "na czuja", podpatrując je w różnych poradnikach etc.

Zdaję sobie sprawę że chyba najsłabszą częścią całego zestawu jest sama płyta główna.

Jako pierwszą do wymiany chcę puścić pamięć RAM - zakupić 2x4GB, a obecną odłożyć, do wykorzystania później, jeżeli zdecyduję się (ewentualnie doradzicie mi) na nową płytę główną

Następnie miałem światły plan zakupi GTX 760, ale mam wrażenie że zasilacz nie styknie - nie mogę znaleźć u niego drugiej linii dodatkowego zasilania (może to moje gapiostwo), więc chyba będę zmuszony zakupić nowy zasilacz - tu nie mam NAJMNIEJSZEGO pojęcia co wybrać.

Tutaj nie wiem czy wymiana procesora ma sens i czy obecny będzie miał negatywny wpływ na wydajność. Ale jeżeli trzymać się obecnej płyty głównej to patrzyłem na Intel Core i7 3770K - bo ma ten sam socket.

Tutaj wkraczacie Wy! To znaczy bardzo bym Was prosił o wytknięcie błędów, radę odnośnie części lub inne ewentualności. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasilacz to Logic, to nie ma co go dalej identyfikować - lepiej wymienić ;)

Z pamięci np. Crucial Ballistix Sport (~300zł). Z tanich i dobrych zasilaczy np. SilentiumPC Deus M1 550W, Thermaltake Smart SE 530W (200-250zł). Z kart GTX760 jest dobrym wyborem, zobacz np. MSI czy Gigabyte - tanie ,dobre i mają 3 lata gwarancji.

Co do procka, to nie ma sensu pakować i7-3770k do tej płyty, jako iż to jest procesor do podkręcania, a płyta podkręcania nie umożliwia. Lepiej więc wziąc procesor który podkręca się słabo, np. Xeon E3-1230V2 jak już - spora oszczędność, wydajność praktycznie ta sama. Pytanie tylko czy warto robić upgrade z tego i5 na i7... wg mnie nie. Twój obecny procesor jeszcze długo pociągnie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Minął rok, a ja wciąż siedzę na starym sprzęcie.

Intel Core i5-2310

MSI nVidia GeForce GTS450 1GB

4 Giga ramu (w dwóch kościach)

MSI H61M-P21

No, zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W.

Liczę, że będę mógł przeznaczyć ~1200zł na upgrade. Odnośnie ramu - chciałbym 16GB (zawsze mam pootwierane mnóstwo rzeczy). Poradzono mi Cruciale Ballistixy Sport, ale widzę dwie wersje (http://www.morele.ne...1s00ceu-472802/ i http://www.morele.ne...9ds3ceu-597926/) Zgaduję że chodziło o te niższe?

Z kart graficznych wpadła mi w oko GTX 750Ti. Nieśmiało patrzę w stronę MSI, ale oczywiście jeżeli jest coś lepszego/tańszego to oczywiście jestem gotowy na propozycje smile_prosty.gif

To chyba wszystko, zamiar kupienia 760 został ostudzony kalkulacją kosztów, procek do wymiany później.

Pozdrawiam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę 32GB bo, z tego co pamiętam, płyta tyle nie obsłuży. Poza tym to już kosztuje więcej, niż zamierzałem na pamięć wydać. A tak to będę miał problem z głowy na przyszłość :)

Ewentualnie, jeżeli finanse nie pozwolą na obie rzeczy naraz to zrobię jak mówisz - najpierw jedna kość 8GB, a w przyszłości druga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pytam, bo sporo ludzi przychodzi tutaj z przeświadczeniem, że Radeony są "fee" bo się naczytali opinii sprzed 10 lat o fatalnych sterownikach. No ale jeżeli chodzi o kompatybilność to ok, nie wnikam.

Alternatywą dla R9 270 jest GTX 660, który jednak ma średnio ciekawą cenę na ten moment. Już wolałbym dołożyć stówę do GTX 760 - model od Gigabyte można dorwać poniżej 800 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę pod uwagę dwa zestawy.

http://www.morele.net/inventory/info/Mytefl/ (16GB + 750Ti)

http://www.morele.net/inventory/info/3TAY5y/ (8GB + 760)

Ale wciąż mam wątpliwości odnośnie ramu. Czy naprawdę 8GB mi wystarczy? Potrafię mieć otwarte po 20 kart w chrome, spotify, steam, skype, vlc. Do tego dochodzą gry typu Kerbal Space Program. Obecnie mam straszne zwiechy na przełączaniu się pomiędzy. Jeżeli 8GB na 100% mi zagwarantuje płynność pracy to biorę zestaw drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo te Kerbale są zasobożerne, ale ja też mam otwarte po kilkanaście kart + CS: Go lub bardziej wymagające gry w tle, Skype, antywirus, Team-Speak i nawet na 6GB zostaje mi zapas pamięci. Teraz akurat siedzę na lapku z 32 GB RAM i jak odpalę np. Lords of the Fallen, jedną z najbardziej RAMożernych gier + masę kart w przeglądarce i wspomnianych programów w tle, to zużycie nie przekracza 7.5GB.

Zresztą, jeżeli zależy ci na płynności przełączania się pomiędzy programami, to prędzej postawiłbym na dysk SSD, niż pchał jak najwięcej RAM.

A pamięć można wziąć tańszą - http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-8gb-1600mhz-ddr3-cl9-hx316c9sr-8-661435/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...