Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiotrekGF

Slaba jakosc filmow .

Polecane posty

Witam.

Jakis czas temu padl mi dysk twardy , a wiec zakupilem nowy i postanowilem zakupic rowniez nowy system win7 x 64 bit ( wczesniej mialem vista ) . Po podlanczeniu dysku , zainstalowalem nowego windowsa oraz sterowniki do plyty glownej , sterowniki do karty graficznej ze strony producenta , zrobilem rowniez aktualizacjie BIOS oraz wszystkie dostepne windowsowskie . I tu pojawil sie problem , mianowicie kiedy probuje odtworzyc jaki kolwiek film nawet w jakosci 1080p wyglada on jakby byl odtwarzany w 360p albo i gorzej ( czy to na YT , czy to na vimeo itd itd ) probowalem rowniez roznych przegladarek opera , FF oraz standardowy IE , wszedzie to samo . Wtyczka flash jest najnowsza , i z poczatku myslalem ze to wlasnie z wtyczka jest problem , ale postanowilem sciagnac pare filmow i z YT i z portalu w ktorym mozna pobierac filmy za oplata paru zl ( sa one w jakosci 720p ) , i w odtwarzaczu WMP problem taki sam co z filmami w przegladarce ... Instalowalem K-lite Codecs , windows 7 codecs i dalej nic . Robilem rowniez format ( poki dysk nie jest zapelniony ) i potem wszystkie kroki na nowo , problem dalej wystepuje ...Probowalem rowniez on/off przyspieszanie sprzetowe w ustawieniach , i nic ... W czym moze tkwic ten problem ? Monitor 24'' 1920 x 1080 , GPU to gtx 680 .

Oto pare SS :

http://pl.tinypic.co...=5#.UmsYKBD-uUm

http://pl.tinypic.co...=5#.UmsYRxD-uUl

http://tinypic.com/v...=5#.UmsYgxD-uUl

http://tinypic.com/v...=5#.UmsYgxD-uUl

http://pl.tinypic.co...=5#.UmsaRhD-uUk

Wiadomo ze z SS duzo sie nie zobaczy , ale zawsze cos ... I czasami jest gorzej jak z 1 ss, a w najlepszym wypadku jak na 2 ss , lecz tam tez jest nie ostre w wrecz zamazane , nawet w 1080p i nie da sie czegos takiego ogladac . Z gory dziekuje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie porady i za Wasza pomoc . Dziekuje rowniez za wszystkie wskazowki i rozwiazania , oraz podanie przyczyn co moze byc nie tak .

""Forum gdzie mozna uzyskac pomoc , tyle wyswietlen a nikt sie nie pofatyguje""

Serwis sie klania jedynie widze , jak w polsce nie zaplacisz to zadnej pomocy nie uzyskasz , nic nie ma za darmo ... Nawet w gronie graczy i "komputerowcow".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się wściekać? Niektórzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy, inni pracują/studiują/mają życie - nam za pomoc tutaj nikt nie płaci.

Mi to wygląda na niewłaściwe sterowniki karty graficznej. Jaką posiadasz? Jaką wersję sterowników zainstalowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie wsciekam , tylko bylem 100% pewien ze tak to kazdy oleje a jak napisze cos takiego to sie na pewno ktos znajdzie .

I ja tez pracuje i mam zycie takze .... Karta graficzna to MSI GTX 680 Twin frozr III , sterowniki to Geforce R331 Game Ready Driver - WHQL ver. 331.65 , probowalem sie ich pozbyc odinstalowac pozostalosci programem DriverFusion , instalowac na czysto i nic .

PS: Nikt nie pisal ze Wam ktos placi , tylko tu w Polsce ciezko cos zalatwic za darmo "z drobrego serca" , niech Pan pomysli ile by sie ludzi znalazlo z odpowiednia wiedza lub checia pomocy , albo znalazlo by 5 min poza praca lub studjami jak bym napisal ze za kazda probe pomocy przeleje 150 zl , wtedy to tak bylo by dosyc ludzi chetnych , no i tylko o to mi chodzilo . Bo czlowiek wydal kupe zarobionych pieniedzy i teraz ma jeszcze szukac pomocy platnej

po serwisach no to nie bardzo , dlatego szuka pomocy na forum a tu cisza. I nikt tu nie jest zmuszony odpowiadac czy chodzby probowac , ale skoro jest to niby forum gdzie mozna uzyskac pomoc no to i takie oczekiwania czlowiek ma .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Pan, ale dziękuję.

Pominiemy problemy z dobrym sercem i przejdziemy do sprawy.

Dalej upierałbym się przy sterownikach - spróbuj odinstalować najnowsze i wrzucić trochę starszą wersję (może być ta z płytki). Czasem zdarzy się jakiś błąd w sterownikach, który wychodzi tylko w specyficznych warunkach i nieszczęście gotowe. To parszywy element oprogramowania, który zawsze trzeba dobrać indywidualnie. Nie ma tych najlepszych.

Jeśli starsza wersja sterowników nic nie da, odinstaluj wszystkie kodeki, które wrzucałeś w system i spróbuj odtwarzacza VLC. Walczyć z YT i Vimeo będziemy, jeśli okaże się, że to nie wina sterowników/kodeków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki odinstalowalem , zainstalowalem te z plyty dolaczonej do GPU , dodoatkowo sprawdzone zostalo na zintegrowanej Intel HD 4000 ( i5-3570k 3.40Ghz ) i problem dalej wystepuje ( chociaz na zintegrowanej to moze byc i normalne ). Co do kodecs mialem K-lite codec pack , jednak nic to nie pomoglo i wlasnie po tym robilem format ( bo pomyslalem ze nie bede smiecic ) i teraz jestem na windowsowskich , jest jescze jedna opcjia aktualizacja BIOS'u (chociaz nie wiem czy to ma jakies wieksze znaczenie bo mam do ver 5.0 ) i tu jest tez pewien problem , poniewaz u mnie po przez LU5 pokazuje ze jest aktualne http://tinypic.com/v...=5#.UnD9vhBGyUm a znowu na stronce producenta http://tinypic.com/v...=5#.UnD9qBBGyUl w opisie widnieje tez cos takiego "Enhanced PCI-E display card performance" a wacham sie z ta aktualizacja przez pendrive bo wiadomo jakie byly sytuacje ze po jakims bledzie system nie chcial potem "wstac" tym bardziej ze jeszcze takiej sytuacji nie mialem ze nie da sie zaktualizowac do nainowszej wersji automatycznie tylko trzeba manualnie ( co za tym idzie , jeszcze nie robilem takowej aktualizacji ) . I tak wyglada to na sterownikach z plytki od GPU tak jak Mowiles zeby to zrobic http://pl.tinypic.co...=5#.UnEAFBBGyUk to z kupionego filmu na DVD , podczas ruchu dalej zamazuje sie .

PS: nie wiem czy to moge tutaj zamiescic bo to juz nie jest zwiazane z jakoscia odtwarzanych filmow lecz w grze , ale czasami robi mi sie tak na pare sekund a potem wraca do normy ( tak jak by to byl problem z odswiezaniem , czy cos w tym stylu ) http://pl.tinypic.co...5#.UnD_dxBGyUl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto iść tym tropem - zmieniłeś system, sterowniki i walczyłeś z kodekami, nic nie pomogło. Jedyną rzeczą, którą zmieniłeś w PC, a której nie sprawdziliśmy to właśnie BIOS. Problemy w grze są dodatkowym tropem w sprawie.

Być może właśnie ta aktualizacja zaszkodziła i coś się chrzani stąd poprawka do wersji 5.2. Nie dam Ci gwarancji, że nic się nie zepsuje, ale lepszego pomysłu już po prostu nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem , w takim razie pojade dzisiaj do znajomego po pendrive i sprobuje, jednak chcialbym to zalatwic troszke inaczej ale nie wiem jak mam to dokladnie zrobic tzn : Przed podjeciem sie do zainstalowania najnowszego BIOS'u chcialbym wykonac format , i po formacie nie wiem jak mam to dalej "pociagnac" :

A) instaluje sterowniki od GPU z plyty i sterowniki chipset z plyty do mobo , oraz BIOS a na koniec to aktualizuje

B) nic nie instaluje z plyt tylko od razu najnowsze ze stron producentow ( czyli BIOS , chipset , GPU )

Pytam poniewaz czytajac poszczegolne ver.BIOS'u na kazdej jest co inengo , rowniez wielkosc sie rozni np starsza wersja ma 6mb a nowsza powiedzmy 4mb , i nie wiem czy ta nowsza wlasnie ma wszystko w "sobie" czy wlasnie BIOS trzeba stopniowo aktualizowac i wtedy po prostu dodaje ulepszenia/poprawki do starszych wersji.

A jezeli by sie cos pochszanilo podczas instalacji BIOS itd , to moze sie orientujesz czy mozna to wtedy odeslac na gwarancji czy to juz jest z winy uzytkownika ? Bo cale pc bylo skladane nie tak dawno tylko dysk twardy byl ze starego pc i to wlasnie on padl , i musialem go wymieniac . Jednak GPU i Mobo sa na gwarancji jeszcze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay w takim razie dzieki , poszperam troche moze cos jest w tej kwesti napisane . Jak juz to wszystko zrobie to dam znac czy sie co kolwiek poprawilo . I rzecz ostatnia , mozesz moze polecic jakiegos darmowego antivirusa , ktory w miare by nie zasmiecal systemu jakimis duperelami , reklamy itd itd . Oraz czytalem ze niektore zjadaja strasznie CPU .Mam te dwa z pisma ale juz chyba nie moge ich uzyc bo z tego co pamietam to kod aktywacyjny jest wazny tylko jakis czas .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się zaawansowanych programów, gdzie trzeba chwilę poświęcić na konfigurację to Comodo Internet Security - darmowy, ma wbudowanego eleganckiego Firewalla.

Moją ulubioną alternatywą jest Avira, ale w darmowej wersji rzuca swoją reklamę po aktualizacji - da się przeżyć, ale nie każdemu się to podoba. Ludzie polecają też AVG, ale mi nie przypadł on do gustu.

Warto też polować na licencje w czasopismach, zdarzają się kody nawet na rok do pakietów takich jak G-Data.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...