Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dusieqq

mini itx do 4000 zł / 800 funtów

Polecane posty

Kupno GTX 770 4GB to niezbyt trafna inwestycja pod względem opłacalności. Lepiej się wstrzymać trochę i poczekać na niereferencyjne Radeony R9 290 - za ~ 300 funtów dorwiesz pewnie model z jakimś porządnym chłodzeniem, a karta będzie wydajniejsza od GTX 770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

niezbyt ufam radeonom, męcze się z nimi od kilku lat już i zawsze jakieś problemy były. Poza tym naczytałem się dużo że radeony mają słabe sterowniki jeśli chodzi o podkręcanie ich, że często wywala błędy przy oc itp no i same sterowniki updatowane raz na ruski rok więc jakkolwiek by radeon nie był lepszy po prostu go nie wezmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu sytuacja ze sterownikami się mocno poprawiła w przypadku AMD. Nowsze serie są dość solidnie wspierane, jeżeli chodzi o nowe stery. I pewnie będzie to szło w jeszcze lepszym kierunku, skoro w nowych konsolach siedzą karty AMD, a sama firma ruszyła jakiś czas temu ze swoim programem Gaming Evolved, skupiającym się właśnie na optymalizacji gier pod Radeony.

A nawet jeżeli AMD odpada, to i tak poczekałbym trochę - jak R9 290 rozgości się na rynku to NVIDIA najpewniej spuści z ceny GTX 780, bo ta karta będzie totalnie nieopłacalna w momencie pojawienia się niereferencyjnych 290-tek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej tak zapostuje wyniki:

i5-4670k 3,4ghz

hd4600 1,5ghz (podkręcona z 1,2)

bf3 na średnich 30-36 fpsów płynne i bezproblemowe chodzenie (wyniki przed podkręceniem) :)

póki co odkładam na później kupno normalnej karty graficznej, jutro testuje far cry 3 i może crysisa 2 i 3 w najbliższych dniach. Tak, ta karta jest zintegrowana a mimo to uciąga takie giery ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było a w tym czasie komp osiągnął już wydatki rzędu 1200 funtów xD

Zmiany:

Zakupiona grafika gtx 770 gigabyte 2gb

Zmiana obudowy na Corsair 250d

Zakupione chłodzenie do procka Corsiar h100i

Płyta główna od msika w tym czasie zdążyła się dwa razy zbrickować :D Raz robiąc update biosa, wymieniona na nową za free, drugi raz gdy wymieniałem kartę wifi, okazało się że wymiana karty doprowadziła do kolejnego zflashowania biosa, wkurzyłem się napisałem do supportu powiedzieli że to już podchodzi pod naruszenie gwarancji i mi nie wymienią. Płytę wziąłem i wywaliłem w pizdu i kupiłem nową Gigabyte Z87-n Wifi. Chodzi jak marzenie a overclocking na niej to coś cudownego :)

Do kupienia:

Dysk ssd, prawdopodobnie Corsair GT 240gb

Przy okazji wrzucam moje osiągi w podkręcaniu procka smile_prosty.gif

http://valid.canardpc.com/vhzygc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o chłodzenie? obudowę? czy może o ssd?

stawiam ze ssd więc wytłumaczę. Po pierwsze ma bardzo dobre recenzje, jest jak na swoją cenę bardzo szybki, znajomy ma starszą wersję (GS) i zachwala mocno więc jak mniemam GT będzie jeszcze lepsza smile_prosty.gif

Statystycznie rzecz biorąc:

Read 550mb/s Write 525mb/s 85k iops

A! no i prawie bym zapomniał że po prostu chcę mieć wszystko co możliwe z jednej marki, w tym przypadku mam:

myszka, podkładka, ram, obudowa, chłodzenie z corsaira

płyta główna i karta od gigabyte

jedynie procek i zasilacz nie są z wyżej wymienionych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair GT to dysk na kontrolerze Sandforce SF-2281, więc na prędkości podawane przez producenta patrz z przymrużeniem oka - są jako tako prawdziwe tylko dla danych wysoko kompresowalnych. Poza benchmarkami będzie wolniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że to było pisane jako żart? :P Bo co "solid" w nazwie ma do wytrzymałości?

@dusieqq: nie martwiłbym się o wytrzymałość, no chyba, że wybierzesz jakiś SSD o którym wiadomo że ma trwałość niższą od konkurentów, np. Samsung 840 / 840 EVO (mniej trwałe kości TLC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, z drugiej strony jakby nie patrzeć kości flash przetrwają znacznie niższą ilość cykli niż talerze magnetyczne (tzn. można dane zapisać na nich znacznie mniejszą liczbę razy - niektórzy producenci SSD nawet dają limit zapisanych danych, po przekroczeniu którego nie uznają gwarancji), więc zależy jak to ugryźć. No i dochodzi do tego bardziej rozbudowane (a co za tym idzie bardziej awaryjne) oprogramowanie i hardware zarządzające pracą dysku (kontrolery).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...