Skocz do zawartości

Crysis 2 Maximum Edition - błąd Memory Allocation Error


anok98

Polecane posty

Mam Crysis 2 Maximum Edition z Humble Origin Bundle na Steam. Po obejrzeniu intra (tego, co prezentuje jak gościu w nanokombinezonie walczy z wrogami i na końcu jest napis "Crysis 2") gra wywala do pulpitu i wyskakuje błąd: *** Memory Allocation Error for 4294967295 bytes *** Przy kolejnych podejściach to samo. Mój komp:

System: Windows 7 Proffesional SP1 64-bit

Procesor: Intel Dual CPU E2220 2.4 GHz

Karta graficzna: GeForce 9600GT 512 MB

Karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

RAM: 4 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem z RAMem. Możliwe, że wina gry lub coś sprzętowego. Sprawdź ilość dostępnej pamięci (np. czy nie zmniejszałeś kiedyś jej ilości i zapomniałeś wrócić do domyślnej wartości) i sprawdż RAM np. memtestem. Jak wszystko będzie ok, to spróbuj przeinstalować grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zmieniałem, jeśli chodzi o RAM. Pisząc "ilość dostępnej pamięci" chodzi ci o informację o RAMie we właściwościach? Jeśli tak, to wszystko ok. A w menedżerze zadań mam tak (podczas sprawdzania miałem uruchomionego antyirusa i Chrome'a):

Razem: 4094 MB

Buforowana: 2146 MB

Dostępna: 2632 MB

Wolna: 511 MB

I o co chodzi z tym memtestem? Słyszałem coś o tym, ale nigdy się tym nie bawiłem (a jak się dowiem, to pewnie i tak będę próbował za kilka dni, bo będę się bał, że coś sknocę icon_lol.gif ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, czy masz cały RAM sprawny. Cryengine zwykle wywala ten błąd, gdy próbuje umieścić za dużo danych w pamięci, bo dostępne jest mniej niż jest wpięte np. Gdy masz 4GB, a ograniczyłeś do 3GB to Cryengine próbuje zapałnić 4GB. Nie wiem czemu tak jest, bo nie powinien tego widzieć, ale tak kiedyś było w podobnym topicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...