Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

anok98

Crysis 2 Maximum Edition - błąd Memory Allocation Error

Recommended Posts

Mam Crysis 2 Maximum Edition z Humble Origin Bundle na Steam. Po obejrzeniu intra (tego, co prezentuje jak gościu w nanokombinezonie walczy z wrogami i na końcu jest napis "Crysis 2") gra wywala do pulpitu i wyskakuje błąd: *** Memory Allocation Error for 4294967295 bytes *** Przy kolejnych podejściach to samo. Mój komp:

System: Windows 7 Proffesional SP1 64-bit

Procesor: Intel Dual CPU E2220 2.4 GHz

Karta graficzna: GeForce 9600GT 512 MB

Karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

RAM: 4 GB

Link to comment
Share on other sites

To problem z RAMem. Możliwe, że wina gry lub coś sprzętowego. Sprawdź ilość dostępnej pamięci (np. czy nie zmniejszałeś kiedyś jej ilości i zapomniałeś wrócić do domyślnej wartości) i sprawdż RAM np. memtestem. Jak wszystko będzie ok, to spróbuj przeinstalować grę.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nic nie zmieniałem, jeśli chodzi o RAM. Pisząc "ilość dostępnej pamięci" chodzi ci o informację o RAMie we właściwościach? Jeśli tak, to wszystko ok. A w menedżerze zadań mam tak (podczas sprawdzania miałem uruchomionego antyirusa i Chrome'a):

Razem: 4094 MB

Buforowana: 2146 MB

Dostępna: 2632 MB

Wolna: 511 MB

I o co chodzi z tym memtestem? Słyszałem coś o tym, ale nigdy się tym nie bawiłem (a jak się dowiem, to pewnie i tak będę próbował za kilka dni, bo będę się bał, że coś sknocę icon_lol.gif ).

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, czy masz cały RAM sprawny. Cryengine zwykle wywala ten błąd, gdy próbuje umieścić za dużo danych w pamięci, bo dostępne jest mniej niż jest wpięte np. Gdy masz 4GB, a ograniczyłeś do 3GB to Cryengine próbuje zapałnić 4GB. Nie wiem czemu tak jest, bo nie powinien tego widzieć, ale tak kiedyś było w podobnym topicu.

Link to comment
Share on other sites

Pliki sprawdzone, dalej to samo. Nie chcę grać na Originie (delikatnie mówiąc, mam złe wspomnienia...). Wspominaliście coś o memteście. Ktoś wie, z czym to się je (nawet nie czuję, gdy mi się rymuje!)?

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...