Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gregorr

Rozwiązany: Płyta pod i5 3570K cena max 800PLN

Polecane posty

Witam!

Dzisiaj ja się troszkę popytam. Mianowicie jakiś czas temu moja płyta i CPU poszły się j... eghh.. odeszły do krainy wiecznych snów :P.

Po miesiącu dostałem odp że CPU został wymieniony z i5 2500K na i5 3570K niestety już nie będzie tak chłodno po oc.

A natomiast z mobo jest troszkę większy problem bo Sabertootha p68 już nie ma i dostałem budżet około 800PLN na wybranie czegoś nowego. I tu się zaczynają schody bo jak wiadomo podstawka 1155 jest na wymarciu, i o ile płyt z niższego segmentu jest jeszcze zatrzęsienie to ten średnio wyższy wieje już pustkami. Po dość mocnych poszukiwaniach w oko wpadł mi MSI Z77 MPOWER. Wiem że jest troszkę tańszyi nie do końca ta sama półka, ale np. Asusa Saber na z77 już praktycznie nie da się dostać. A wszystkie tańsze wersje płyt ROG już znikły z rynku.

Dodatkowo martwi mnie brak slotu PCI więc pojawia się problem z kartą dźwiękową która właśnie pod PCI posiadam. Ale stwierdzam że dostanie jakiejś ciekawszej płyty z PCI to graniczy już z cudem więc jakoś to przeboleje.

Co myślicie o tej Mobo i jakie są wasze propozycje brać czy ewentualnie jakaś alternatywa dla niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co też już o tym myślałem.

Ale podzwoniłem i hurtownia która odpowiada za wymianę Mobo nie chce się zgodzić na płytę 1150.(najprawdopodobniej chcą wypchnąć resztki 1155).

A zabawa w sprzedawanie i5+mobo i kupowanie nowych no ok niby jakieś +5% wydajności ale pewnie coś by trzeba było dopłacać chyba mi się nie chce :P.

Wiem że ASRock Z77 Extreme4 by był ok ale i tak mam 800PLN i kasy mi nikt nie odda ma być za to MOBO i tyle :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...