Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MatQTK

Która płyta lepsza pod AM3

Polecane posty

Witam, mam taki problem że potrzebuje płyty głównej pod AM3 a dokładniej procesor Athlon 270 lub Phenom 550 BE , Płyta musi mieć zintegrowaną grafikę , I możliwość OC . W przyszłości chciałbym włożyć jakiegoś FX . Która będzie lepsza :

Asus M5A78L-M/USB3 czy Gigabyte GA-78LMT-USB3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci? Chcesz bez karty graficznej jechać? Nie ma sensu (jesli do gier) a jesli NIE do gier ORAZ chcesz w przyszlosci zrobic upgrade to po prostu kup sobie Intelowego Pentiuma dual core + tanie mobo za 200zł i jestes ustawiony na razie (az do kupna i5).

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78471&s=78634

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może inaczej, wiem że musiał bym zmieniać temat ale może ktoś mi tutaj odpowie mam 400-450zł na Procka + Płyte główną , płyta musi być przyszłościowa żebym mógł za jakiś czas włożyć mocnego proca , i musi mieć zintegrowaną kartę grafiki , zebym też w przyszłości mógł wlożyć jakąś konkretną zamiast teraz kupować coś taniego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus wyboru płyty głównej od Omasa to tylko 2 sloty na RAM, więc dorzuciłbym te 50zł do:

http://techplanet.pl...s=78626&s=78471

aby nie zamykać sobie drogi do dorzucenia RAMu w przyszłości kiedyś itd.

Chyba że Omas lub ktoś inny ma jakąś inną budżetową płytę na oku która ma 4 sloty na RAM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w przyszłości może jakiś i5, to weź G3220 + tania płyta na B85 (ASRock B85M-GL, MSI B85M-P33). Jak nie, to Athlon będzie lepszy, bo jest czterordzeniowy, ale blokuje drogę do upgrade, bo jest na jakimś śmiesznym FM1, które jest martwą podstawką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki zestaw? To wyjdzie jakieś 600 zł, za niewiele więcej można mieć już i3 z najtańszą płytą (co oczywiście nie jest dobrym pomysłem, jak zmieniasz na i5).

Wg mnie nie warto dopłacać 80 zł do 200MHz (bo taka jest różnica między G3220, a G3420) i do B85-G43. Jak już chcesz brać płytę za tyle, to weź H87 - np. ASRock H87 Pro4, MSI H87-G43, Gigabyte H87-HD3.

Ja dołożyłbym do lepszego zasilacza, karty, w ostateczności do i3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...