Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shanhaevel

Rozwiązany: Pomoc przy składaniu blaszaka

Polecane posty

Cześć.

Po długim czasie wyrzeczeń oraz oszczędności zamierzam kupić nowy komputer tak więc piszę do was o pomoc wink_prosty.gif

Myślę o takim zestawie:

AMD X8 FX-8350 4.0GHz BOX

Radeon 7970 Gigabyte 3GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC + kupon na Crysis 3/Bioshock Infinite

Asus M5A99X EVO R2.0

Kingston HyperX DDR3 4x 4GB 1866 MHz XMP CL9 Beast

ASUS Xonar DX/XD/A

WD Red 3TB WD30EFRX 64MB cache SATA/600

Aerocool PGS STRIKE-X GT USB 3.0 czarna - bez zasilacza

be quiet! zasilacz Pure Power L7 630W (powinien wystarczyć choć może być za słaby jeśli przyszłości bym dołożył drugą karte)

SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler

Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW ihas124-04 bulk black (Serial ATA)

Do tego monitor:

27" Asus MX279H LED IPS (planuję 3 trakie monitory w przyszłości)

Łącznie za cały zestaw planuję wydać max 6,5 tys ( niewliczając myszki,klawy i głośników).

A teraz do czego używam komputera:

-Grania (oczywiście rozrywka musi być smile_prosty.gif )

-Pracy/studiów ( nareście program Quantum Gis jest w stanie używać wielu rdzeni)

-Słuchania muzyki/oglądania filmów

-Komunikacji ze znajomymi (w i poza krajem)

Odrazu mówię nieprzepadam za intelem czy nvidią (bolesne rany z przeszłości) dlatego wybrałem AMD ( ostatni pc trzyma nadal na podzespołach Asusa i AMD).

Proszę o rady/uwagi do tej konfiguracji lub ewentualne zmiany tak aby zmieściły się w moim budżecie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie robisz błąd biorąc procesor od AMD, z Intelem by było sporo wydajniej w grach (jak w Quantum Gis to nie wiem). Zamierzasz podkręcać procesor? Poza tym dałeś przeciętny zasilacz, jak już to weź serię L8. pamięci daj 2x8GB, bo z 4x4GB nie bedziesz już miał miejsca na rozbudowę. Poza tym chłodzenie kiepskie, weź przynajmniej SilentiumPC Fera pro, a najlepiej coś jeszcze wydajniejszego - FXy się mocno grzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, w Komputroniku ten komputer składasz czy co? Gdzie jeszcze nadal mają kody na Crysis 3/Bioshock Infinite i dodaja go do Radków? Jesli to komputronik to odpusc sobie, przepłacisz ogromną ilość forsy.

Proponuje zainwestować w platformę na Intel LGA 2011 - 4930k sześciordzeniowy, dwunastowątkowy procesor. Karta graficzna którą wybrałeś jest spoko ale jesli zalezy czy na grach to chyba lepiej kupic ją w Morele.net czy innym Agito.

Co do zasiłki:

Enermax Lepa G850-MAS - 850w 80+ Gold

poszukaj sobie w ktoryms sklepie, chodzi za 400zł, bezkonkurencyjna za te pieniadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. A teraz odpowiem na wasze pytania i zadam parę swoich:

-Nie zamierzam podkręcać ani procesora ani karty ( nieznam się na tym a nie chciałbym spalić sprzetu na który długo odkładałem kase)

-Dzieki za propozycje Wolfur ale jak już pisałem chciałbym się zmieścić w kwocie 6.5 tys wink_prosty.gif

-Tak myślę o kupnie sprzętu w Komputroniku (w moim mieście - Zielona Góra. Jest to jedyny sklep z tak dużym wyborem sprzętu, a kurierowi nie zaufam zamawiając sprzęt za taką kwotę ;])

-Jak mocno FX-y potrafią się grzać? Jakie byłoby najodpowiedniejsze (oprócz wodnego) chłodzenie aby się nie przegrzewał latem ?

-Jeśli różnica AMD do Intela w grach to parę klatek to raczej nie robi mi to zbytno różnicy gdyż jest to raczej nie zauważalne, a jak Ent pisał że lepiej z LGA2011 nie pchać do go QGisa to raczej tego nie zrobię gdyż ostatnio QGis jest odpalony na okrągło, a gry od czasu do czasu ( chociaż nie powiem miłoby się grało w FFXIV na full detalach w przerawch między pracą biggrin_prosty.gif)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurierowi nie zaufam zamawiając sprzęt za taką kwotę ;])

Ten argument jest tak udany, że aż tragiczny.

A do sklepu to myślisz, że jak towar dociera ? Teleportem czy może produkują go na miejscu ?

Zastanów się dobrze nad tym i odpowiedz sobie sam czy jest sens przepłacać ...

-Jak mocno FX-y potrafią się grzać?

Za mocno :)

Ja bym się nie pchał w LGA2011 do QGisa. FX powinien dać radę i w tym programie, choć nie jest to pewne.

kolejny raz wylatujesz z tak fachową poradą, że płakać się chce :) Nie jesteś pewien to siedzisz cicho a nie nabijasz posty...

FFXIV nie ma jakichś kosmicznych wymagań więc na komputerze za połowę twojego budżetu by goniło jak trzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jeśli różnica AMD do Intela w grach to parę klatek

skromne 20/30 klatek

-Grania (oczywiście rozrywka musi być smile_prosty.gif )

proponuję pooglądać testy procesorów pod gry i zobaczyć, gdzie jest obecnie amd, a gdzie intel, niestety amd przestało być konkurencją już troszkę czasu temu, intel robi obecnie procki o największej mocy, a amd chyba sobie już odpuściło (pod gry), konsole generują dolary

kurierowi ufaj, sprzęt można dzięki temu oddać do 10 dni bez konsekwencji, poza tym jak kolega napisał - sklepy również wysyłają do siebie wszystko kurierem, zamówiłem już kurierem wiele i nigdy nie było problemów (a od pewnego czasu mam paczkomat w mieście i to już jest rewelacja smile_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black - 301.00 zł

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 579.00 zł

Intel Core i7-4930K LGA2011 BOX - 2139.00 zł

Western Digital Red 3TB SATA3 (WD30EFRX) - 509.00 zł

Enermax Lepa 850W - 404.00 zł

Dell 23'' U2312HM - 805.00 zł

Noctua NH-D14 SE2011 - 329.00 zł

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-04 czarny/wewnętrzna OEM - 79.00 zł

MSI X79A-GD45 Plus Intel X79 LGA2011 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) - 719.00 zł

MSI ATI Radeon HD7970 OC Boost 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - 1231.00 zł

Zestaw dostępny jest tutaj (wystarczy wrzucić produkty do swojego koszyka)

Troszkę ponad budżet ale dwa rdzenie więcej i ogólnie dużo ciekawsza platforma którą możesz rozbudować o kolejne 6 kości ramu po 8GB (razem 64GB maksymalnej pojemności), dużo kart rozszerzeń itd.

Brakuje karty dźwiękowej bo jej nie znalazłem akurat w techplanet ale podejrzewam że jeśli nie potrzebujesz karty dźwiękowej oddzielnej bo jesteś audiofilem i nie potrzebujesz do pracy to integra dźwiękowa z tej płyty głównej ci wystarczy ale to zalezy od ciebie.

Zasilacz jesli chcialbys drugą kartę kiedyś dorzucic polecam poszukac w innym sklepie g850-mas bo chwilowo nie ma tych zasiłek w techplanet:

http://www.morele.ne...750-mas-554109/

Albo po prostu i7 4-rdzeniowy i wyjdzie duuużo taniej taki sam zestaw:

Noctua NH-D14 - 329.00 zł

MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87 LGA1150 BOX - 544.00 zł

Intel Core i7-4770K LGA1150 BOX - 1264.00 zł

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black - 301.00 zł

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 579.00 zł

Western Digital Red 3TB SATA3 (WD30EFRX) - 509.00 zł

Enermax Lepa 850W - 404.00 zł

Dell 23'' U2312HM - 805.00 zł

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-04 czarny/wewnętrzna OEM - 79.00 zł

MSI ATI Radeon HD7970 OC Boost 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - 1231.00 zł

Zestaw dostępny jest tutaj (wystarczy wrzucić produkty do swojego koszyka)

Nie opłaca się brać 27" w 1080p bo wygląda to strasznie słabo (według mnie obraz jest za bardzo rozciągnięty przy 27 calach w takiej malutkiej rozdzialce 1080p, dopiero 1440p w 27" wygląda przyzwoicie a za taki monitor liczą trzy razy tyle ile za dobry 23" 1080p) więc polecam nie przepłacać tylko wziąć Dell u2312HM 23" bardzo dobrej jakości IPS z wysokiej półki.

Albo:

http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/asus-27-pb278q,37542.html

jak masz kasę do spalenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych odpowiedziach zmieniłem trochę podzespoły i teraz zestaw wygląda tak:

Intel Core i5 4670 3,40 GHz BOX

Radeon 7970 Gigabyte 3GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC

Asus H87-PRO

Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP

ASUS Xonar DX/XD/A

WD Red 3TB WD30EFRX 64MB cache SATA/600

Aerocool PGS STRIKE-X GT USB 3.0 czarna - bez zasilacza

OCZ ZS Series 750W non-Modular, 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 and EPS12V

Noctua NH-U12P SE2

Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW ihas124-04 bulk black (Serial ATA)

Chociaż propozycja Wolfur-a też wygla ciekawie ;) zastanowie się troche i później odpisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu i5? Jeszcze przed chwilą potrzebowałeś FXa 8-rdzeniowego, ale lepiej i7 8-wątkowy. Xeon e3-1230v3 jest dobrą propozycją bo kosztuje 900zł (nie da się go podkręcić), w tym wypadku coś takiego:

Thermalright HR-02 Macho Black White - 196.00 zł

Intel Xeon E3-1230v3 LGA1150 BOX - 913.00 zł

MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87 LGA1150 BOX - 544.00 zł

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black - 301.00 zł

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 579.00 zł

Western Digital Red 3TB SATA3 (WD30EFRX) - 509.00 zł

Enermax Lepa 850W - 404.00 zł

Dell 23'' U2312HM - 805.00 zł

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-04 czarny/wewnętrzna OEM - 79.00 zł

MSI ATI Radeon HD7970 OC Boost 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - 1231.00 zł

Zestaw dostępny jest tutaj (wystarczy wrzucić produkty do swojego koszyka)

Zasilacz podtrzymuję, albo wystarczy 550w jakis Deus M1 550w albo - jesli planujesz Crossfire - koniecznie dużo większa moc potrzebna na zapas. Ten ZS 750w od OCZa jest słabym wyborem według mnie.

Monitor też podtrzymuję.

Chłodzenie do niepodkręcalnego procka wystarczy boxowe ale pewnie zależy ci na ciszy to dałem Macho, możliwe że yojo2/ktoś inny zaproponuje jeszcze coś innego byle było ciche.

Obudowa którą podałeś wygląda jarczmarcznie, Regnum l50 dużo lepsze myślę że zarówno pod względem jakości budowy jak i wnętrza (filtry antykurzowe i takie tam).

7970 to tylko w wersjach z odblokowanym overvoltage bo a nuż-widelec kiedyś cię najdzie podkręcić kartę graficzną dla zabawy - a warto. Więc lepiej mieć możliwość jeśli cena taka sama a chłodzenie lepsze w MSI raczej.

Płyta główna z87 bo ma więcej slotów na karty rozszerzeń (można zrobić Crossfire, na h87 nie zrobisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy jest sens brać tak drogą płytę, tylko po to by mieć możliwość Crossfire (co swoją drogą i tak bym odradzał, ale to już osobna kwestia)? Chyba lepiej wziąć coś tańszego, np. ASRock Z87M Extreme4., czy też MSI Z87-G55 lub ASRock Z87 Extreme3 (i tak są drogie, ale już tańsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell 23'' U2312HM - 805.00 zł

Czy przy tym czasie reakcji ekran nie będzie smużył np. przy FPS-ach ??

Brakuje karty dźwiękowej bo jej nie znalazłem akurat w techplanet ale podejrzewam że jeśli nie potrzebujesz karty dźwiękowej oddzielnej bo jesteś audiofilem i nie potrzebujesz do pracy to integra dźwiękowa z tej płyty głównej ci wystarczy ale to zalezy od ciebie.

Raczej dorzucę i tak kartę dźwiekową (po krótkiej grze oraz słuchaniu muzyki na Xonarze u kolegi nie będę w stanie wrócic do zintegrowanego układu ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję że nie jesteś w stanie odróżnić 5ms od 8ms szczególnie że te lepsze IPSy (np. ten Dell U2312HM który polecam) mają technologie które smużenie niemal eliminują w ogóle z równania.

Nie będzie smużył, a jest to IPS więc odwzorowanie kolorów genialne.

Wiesz, karta dźwiękowa to bardziej kwestia tego jakie masz słuchawki/sprzęt. Z g.... bata nie ukręcisz. Jak masz słabe słuchawki to nawet dźwiękówka studyjna za kilka tysięcy nie pomoże. Jedynie jeśli masz mocne słuchawki można usłyszeć różnicę między integrą a dedykowaną.

Mówiąc "mocne" nie mam na myśli "drogie"... bo to nie zawsze idzie w parze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byś wykorzystywał te 32GB, czy wrzucałbyś na zapas? Bo przy obecnych cenach to na zapas raczej nie ma co. To lepiej do SSD dorzucić (właściwie to się trochę dziwię, że nie ma go w zestawie).

W ogóle to jak zamierzasz robić SLi i mieć jeszcze kartę dźwiękową do tego, to może lepiej wziąc płytę główną z większą ilością slotów rozszerzeń, np. http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-z87-g55-intel-z87-lga1150-box,40181.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

W sumie ciekawa propozycja. Plyta która podałeś bardziej mi się przyda gdyż pewnie za jakiś czas myślałbym o 2 karcie. Nad karta dźwiękową nadal się zastanawiam. No a RAM prędzej zamienie na kolejny monitor ( do wygodniejszej pracy) gdyż jakoś żadne testy czy recenzje nie przekonują mnie do dyskó SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...