Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patfut15

Rozwiązany: Nowy smartfon +/- 1500 zł

Polecane posty

Witam !

Planuję zakup smartfona i chciałbym prosić speców o pomoc i wskazanie mi jakie są moję opcje w tym przedziale. Na zakup mogę przeznaczyć +/- 1500 zł. Mogę coś dorzucić jeśli będzie naprawdę warto. Telefon będzie służył głównie do surfowania w necie, wideorozmowy, oglądania wideo, słuchania muzyki, robienia zdjęć i czatu. Nie planuję grania w gry.

Czego oczekuję :

-Duży wyświetlacz.

-Możliwie długa praca na bateri.

-Dobry aparat.

-Szybkość i wygoda użytkowania.

-Mozliwie częste aktualizacje.

Proszę o pomoc i pozdrawiam ! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, lepszym wyborem jest kupno Nexusa 4. Szczególnie, jeśli chcesz aktualizacji - dostajesz je jak najszybciej, bo idą prosto od Google'a, przez co nie musisz czekać na udostępnienie jej przez producenta. Zgadzam się, SGS 3 to świetny telefon, jednak przegrywa z Nexusem. Biorąc pod uwagę, że to konstrukcja z ubiegłego roku, można się spodziewać krótszego wsparcia. Po dwóch latach, jak Androidy przestaną wychodzić robisz roota, wgrywasz recovery i dalej cieszysz się najnowszą wersją systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć że Nexus także jest niczego sobie ;)

Mówię tak ze względu na to, że mój chrzestny jest jego posiadaczem :D

Korzystałem z niego przez może 40-50 minut ale to wystarczyło aby zrobić na mnie nie małe wrażenie.

Więc do autora muszę powiedzieć że oba telefony są świetne. Zależy również czy zależy Ci na szpanowaniu "na dzielni" telefonem :)

Takie coś zdarza się najczęściej u zwanych przeze mnie "adeptów sztuki dresowo-ulicznej"

Ja jednak zostaję przy moim SGS3 !

EDIT: Mi bateria wystarcza na 9-11 godzin użytkowania (internet+muzyka). A aparat Samdunga jest godny pochwały.

Jednak jeśli wybierzesz S3 to od razu polecam kupno etui na tylną obudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że zostałeś po stronie Galaxy S3. Ja obronię Nexusa 4, dewastując twojego SGSa

- Na fabrycznym Androidzie, TouchWiz ma bardzo destruktywny wpływ na telefon. Przeprowadziłem test - mój Tracer OVO 2.0 z włączonym w tle Subway Surfers versus SGS 3 z tą samą grą. Efekt? Mój tablet - 480MB wolnego RAMu, SGS 3, (uwaga) aż 96MB! Brawo Samsung za świetną nakładkę systemu

- Lagi po wejściu z pulpitu do zbioru aplikacji --> widżety (dokładnie są to ściny przy przesuwaniu)

- Rysujący się tył telefonu, przez co konieczne jest kupno gumiaka, by utrzymać dobry stan obudowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu pracy na baterii, to w głównej mierze zależy od zasięgu. Jak jest słaby, albo często się zmienia (raz silny sygnał, raz słaby) to bateria pada dość szybko. No i wiadomo, że ekran na maks + wifi to też baterię ubije w kilka godzin.

Nexus, o ile się nie mylę, to produkt LG. Można brać śmiało i w ciemno. Wyświetlacze IPS od LG są super. Znajomy, który ma SGS 3, stwierdził że mój LG P880 bardziej mu się widzi niż jego Samsung. LG ma leciutkie UI i nie zabija tej swojej Tegry zbędnymi ozdobnikami. Ja tam jestem mega zadowolony. Największą wadą LG jest... logo LG na obudowie. Gdyby na moim telefonie było logo Samsung czy Nokia to byłby szał, a tak... Cóż, płaci się za marketing.

Tutaj jest porównanie SGS3 z Nexusem 4. Jako punkt odniesienia wrzuciłem jeszcze P880. Warto też poczytać opinie na temat poszczególnych aparatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość którą wysłałem w innym temacie;)

Hej;)

Nie wiem czy już coś wybrałeś, ale ja na Twoim miejscu poszedłbym w xperię Z;) Co prawda nówki w takiej cenie nie dostaniesz, ale tutaj masz np. link do używanej z dziewiętnastomiesięczną gwarancją:

http://allegro.pl/cz...3560528981.html

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja dzisiaj w komisie w KRK rozmawiałem ze sprzedawcą (sam badam sytuację bo jestem w trakcie zastanawiania się co wziąć) i powiedział, że za 1550 puści mi Xperię Z z dwudziestoma dwoma miesiącami gwarancji, więc możesz sobie wynegocjować taką cenę w komisie z wciąż długim okresem gwarancji;) Zastanów się nad takim rozwiązaniem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...