Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sir_doom

Rozwiązany: Słuchawki z mikrofonem

Polecane posty

Witam, jak podane w temacie poszukuję w miarę dobrych słuchawek z mikrofonem. Zauważyłem, że jest tutaj masa tematów tego typu, ale nie zauważyłem by ktoś wymienił istotny dla mnie szczegół - posiadam raczej sporej wielkości kaczan. Z tego powodu raczej odpadają AKG GHS-1, które jak widzę są mocno zachwalane.

Do tej pory miałem słuchawki Fatal1ty. Wielkością były dla mnie prawie na styk - pałąk wysunięty na max i nie uciskały. Nie uważam też by były jakieś złe, ale obie ich wersje miały tragiczny moim zdaniem kabel. Co z tego, że mogłem po nim jeździć krzesłem. Pierwsze co wychodziło jako zużycie to łączenie z pilotem, gdyby nie taśma izolacyjna, miałbym nagi kabel.

Zastanawiałem się nad Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma, bo zauważyłem że ta nazwa przewija się często w tego typu tematach i trochę się o nich naczytałem. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową (laptop - zgodna z Realtek HD Audio), więc karta na USB może być plusem, ale jak bardzo obciąża procesor i w jaki sposób jest ona wykrywana przez Windows? Wyglądałoby by to tak, że jak podłączę nową kartę, to starą muszę wyłączyć, by nie leciał też dźwięk z głośników?

Druga opcja nad jaką się zastanawiałem to Creative Draco, który w wielu miejscach ludzie okrzyczeli następcą Fatal1ty i czytałem też test z CDA. Generalnie jestem otwarty na pomysły. Ważne jest dla mnie, by słuchawki miały dobry mikrofon (niekoniecznie odczepiany), były solidne i nadawały się dla mojej głowy. Dźwięk oczywiście też jest ważny, ale nie jestem melomanem i mam kartę zintegrowaną.

Cena nie jest problemem, ale nie chciałbym wydać więcej jak 200-300 zł, chyba że faktycznie dostałbym coś dużo lepszego za więcej i dałbym radę to wyczuć bez specjalistycznych urządzeń. Bardziej skłaniam się ku średniej półce (stąd pomysł z Sigma). Słuchawki miałyby być używane do gier.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testy w CDA nawet nie patrz.

Sigmy będą najlepsze.

Wystarczy, że w systemie je oznaczysz jako urządzenie domyślne i dźwięk poleci ze słuchawek(tylko sprawdź w komunikatorach typu skype, czy przy ustawieniach dzwonka nie będzie zaznaczone coś w stylu "wszystkie urządzenia")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BladyPiter - wielkie dzięki za info. Utwierdziłeś mnie tylko w moim pierwotnym pomyśle. smile_prosty.gif

@XeoN - może to i lepsze rozwiązanie, ale nie mam żadnego powodu żeby kombinować. Przyznam, że sam myślałem na początku o takim rozwiązaniu, ale postawiłem sobie kilka istotnych pytań... Nie wątpię, że słuchawki które podałeś są świetne i opłacalne, ale nie lubię się plątać w kablach, dlatego tak bardzo zależy mi na dołączonym mikrofonie. Druga kwestia, to jakość mojej karty dźwiękowej, która jest zintegrowana. Po prostu nic nie tłumaczy bym poszedł w kierunku jakości dźwięku i pomijał wygodę, a dodatkowym plusem Sigmy jest właśnie karta dźwiękowa na USB. Miałem też okazję przetestować starszy model - Alpha i uważam, że mają zadowalającą dla mnie jakość dźwięku. Jest też mało prawdopodobne, by to właśnie mikrofon padł, ale nawet jeżeli, to dalej mam mikrofon ze słuchawek Fatal1ty, który po małych przeróbkach (plastik obudowy jest bardzo miękki i gruby - można strugać bez obaw) bez problemu wejdzie we wszystkie gniazda. Trudno mi uwierzyć, by było to konieczne, bo Creative robi na prawdę świetnej jakości mikrofony. Niemniej dzięki za propozycję.

Myślę, że temat można spokojnie zamknąć, chyba że dostanę kolejną wartą rozważenia propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...