Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radosiewka

Jeszcze poczekać, upgrade a może nowy komp?

Polecane posty

Witajcie,

zastanawiam się nad upgrade'em albo kupnem nowego komputera, ale co ważne, nie śpieszy mi się z tym aż tak bardzo (chociażby dlatego, że pieniądze muszę dopiero przyoszczędzić). Komputer będzie mi służył głównie do grania, zarówno w single jak i online. Chciałabym też, aby komputer radził sobie dobrze z wysokimi detalami itd z gier, które ukażą się już na nową generację, czyli AC IV, Sleeping Dogs. Chociaż najbardziej czekam na Wiedźmina 3 i to z jego powodu chcę dokonać upgrade/kupić nowy PC. Dużo słucham muzyki, zarówno z głośników (Edifier R2600) oraz słuchawek (Sennheiser HD 558). Mam też monitor, myszkę i klawiaturę z których jestem zadowolona, więc nic zewnętrznego nie jest mi potrzebne. Nie potrzebuję karty dźwiękowej, na razie daję radę Creative Soundblaster 5.1 na USB, może w dalekiej przyszłości kupię jakąś kartę Asusa.

Mój aktualny PC prezentuje się tak:

Płyta: Gigabyte GA-P55-UD3L

Procesor: Intel? Pentium? i5 CPU 650 @ 3.20 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460

Pamięć: Pamięc 8 GB RAM (jak będzie trzeba, to rozkręcę PC i sprawdzę, jakie dokładnie)

odtwarzacz/nagrywarka blu-ray LG

Zasilanie: LC-Power LC6650GP3 V2.3 Green Power

Prawdopodobnie ta obudowa (na oko wygląda tak samo, ale ja mam czarne boki i nie wiem, czy to tylko kwestia ujęcia i kolorystyki) http://www.morele.ne...bl-ic-z-405922/

dysk twardy: Seagate Barracuda 1TB (ST31000528AS) - ale mam wrażenie, że dośc głośno działa czasami i nie wiem, czy niedługo nie padnie

mam Windowsa 7 Home Premium w wersji pudełkowej i o ile to możliwe, to nie chciałabym dokupować innego systemu

Przydałby się office, ale i bez niego dam sobie radę, najwyżej dokupię go później

Mogę dać jakieś fotki wnętrza PC bo nie wiem, czy mam jakieś dodatkowe chłodzenie czy coś smile_prosty.gif Mój budżet to jakieś 3 000, może 3200, z czego kupowałabym to najwcześniej za jakieś 2 miesiące, a najprawdopodobniej pod koniec roku. Nie mam nic przeciwko zostawieniu części rzeczy z aktualnego PC, będę tylko musiała znaleźć jakiegoś znajomego z Wawy, który mi to złoży:) A i nie zamierzam podkręcać komputera.

Co sądzicie o moim aktualnym PC, może lepiej sprzedać go w całości i np. za tą kwotę + dodatkową złożyć nowy PC (jaki?) No i na ile byście go wycenili:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk - to możesz go zdiagnozować, by sprawdzić, jaki jest jego stan, np. programem CrystalDiskInfo.

Przy takim budżecie można pomyśleć o podkręcaniu, więc, czy będziesz podkręcała?

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem wzmiankę o 2 miesiącach, w takim razie, nie ma co, ale stan dysku można sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłam test tym programem i wyszło mi coś takiego: https://dl.dropboxusercontent.com/u/93077683/Przechwytywanie.JPG

Temperatura jest ok (C,D,E,M to wewnętrzny dysk, pozostałe dwa są zewnętrzne), ale co to jest ta częstotliwość błędów i jeśli próg jest 6 a ja mam ją "troszeczkę" wyższą, to raczej nie jest to dobre? Dysk już swoje lata ma, a ja wiele rzeczy przenoszę i żongluję pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznymi.

A odnośnie tego poczekania, macie rację, poczekam aż uzbieram tą kasę i zobaczę co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...