Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Compact

Kupno czytnika ebooków

Polecane posty

Witam i z góry przepraszam za prawdopodobnie zły dział, nie mam pojęcia gdzie umieścić taki temat i proszę o przeniesienie.

Chciałbym kupić jakiś w miarę przyzwoity czytnik do 500zł(wolałbym w okolicach 300, ale jak mus to mus). Nie znam się na tym więc nie wiem czego potrzebuję, chciałbym po prostu móc czytać na nim książki ^^ Nie potrzebuję żadnych bajerów typu Wi-Fi, audiobooki czy inne. Proszę o szybką odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ~350zł chodzą na allegro nowe Kindle Classic 5. Tyle że w większości wersje z reklamami (coś jak programy ad- ware) - mały pasek z reklamą w menu, podczas czytania żadnych przeszkadzajek. Za ~400zł kupisz Kindle Touch na allegro (bez reklam), lub Classica bezpośrednio od Amazonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecał Kindlle'a. Co do tych wersji z reklamami to nie są jakoś uciążliwe. Jendak gdyby istniała szansa na wiekszy budżet proponowałbym Paperwhite'a .

@up

takiego do 200 zł to raczej nie znajdzie na e-papierze. Za taka kwotę to tylko coś z wyświetlaczem lcd a nie wydaje mi się żeby przyjemnie się na czyms takim czytało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 29 funtów masz Nook Simple Touch. E-ink - Pearl (ten sam co w Kindlach - chyba najlepszej jakości obecnie e-papier). Wifi, dotykowy ekran. Brakuje tylko podswietlania. Obecnie nie ma przeglądarki internetowej, ani klienta pocztowego, ale planowany jest update oprogramowania, który ma to wprowadzić (w USA już jest). Kolejny minus to tylko ~240MB wolnego mijsca (podają 2GB, ale czytnik widzi 1GB, a 800MB zajmuje soft). Jednak jest miejsce na kartę pamięci, co wyłącza to jako wadę (poza niezgodnością produktu z opisem). Można też zrobić jailbreaka i wgrać androida, ale traci się gwarancję. No i największy plus to cena. Niewiadomo tylko, czy go gdzieś znajdziesz jeszcze. Nook się wycofuje z produkcji czytników, więc zostają tylko magazyny/allegro. Jak coś to 2 linki:

http://uk.nook.com/tablets/nook-simple-touch

http://direct.asda.com/NOOK%C2%AE-Simple-Touch-eReader/000553980,default,pd.html

Ja kupowałem z ASDA (jakieś 3-4 tygodnie temu) jak jeszcze mieli na stanie. Jestem zadowolony i za tą cenę polecam. Jeszcze nie ładowałem baterii (poza pierwszym razem).

Na szybko sprawdziłem, że na allegro są po 200PLN nowe. Trochę drożej niż w UK, ale cena nadal atrakcyjna, jak na możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...