Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GilianV13

Rozwiązany: Pomoc w wyborze laptopa na raty.

Polecane posty

Witam!

Na początku chciałbym przeprosić za możliwe błędy spowodowane tym że piszę z tabletu a nie z laptopa.

Mój upatrzony model laptopa to lenovo ideapad y580 lecz rozważam różne warianty.

Oto lista przeróżnych konfiguracji tego laptopa:

http://www.komputron...jA=/category/1/

Jest tyle przeróżnych konfiguracji że nie mam zielonego pojęcia który laptop wybrać. Na pewno chciałbym żeby laptop posiadał system, lecz zastanawiam się nad ilością pamięci operacyjnej. Generalnie chodzi o to czy opłaca się brać z matrycą full HD czy też nie. Mam nadzieję ze pomóżcie mi się nad wyborem najkorzystniejszej konfiguracji tego laptopa.

Laptop mam zamiar zakupić za 2-3 miesiące.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, do czego ma służyć? Jeśli do pracy lepiej wziąć z matrycą Full HD (większy obszar roboczy), jeśli go gier lepiej po prostu HD (na 15" różnica będzie mała, a niższa rozdziałka umożliwi włączenie wyższych detali w grach). Co do reszty komponentów, do gier spokojnie wystarczy i3. i7 przydałby się gdybyś chciał nagrywać gameplaye z gier lub renderować. Jeśli chodzi o RAM to radziłbym brać 4 GB - wystarczy. Możesz dopłacić do 6/8 jeśli chcesz, ale w większości zastosowań i tak nie zobaczysz różnicy w wydajności, na pewno nie bierz więcej niż 8 bo to strata kasy.

Edit: jeśli chcesz lapka kupować za 2-3 miesiące to lepiej założyć temat przed samym zakupem. Ceny mogąsię zmienić, pojawić się nowe oferty itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives Laptop będzie służył głównie do grania oraz przeglądania internetu i od czasu do czasu do renderowania jakiegoś gameplay'a vlog'a.

@gesture Dlaczego miałbym go nie dostać? Jeżeli laptop zostanie wycofany że sprzedaży [ w co raczej wątpię oraz myślę że nie pojawi się nic nowego, ale zobaczymy ] to zapewne znajdzie się coś co ma dobre albo jeszcze lepsze bebechy w tym przedziale cenowym. W każdym razie napiszę tutaj jeszcze raz przed samym kupnem żeby zobaczyć co się ewentualnie zmieniło.

Myślę że resztę wątków pozostawię do czasu aż będę brał laptop. Jak na razie dziękuję wszystkim i zgłoszę się tu jeszcze przed samym kupnem jak wspomniałem wyżej.

Pozdrawiam! lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w salonie sklepu xk i słyszałem taką rozmowę

-oczywiście tylko obiło mi się tam o uszy (miałem pózniej dopytać czy faktycznie wwrzesień/pazdziernik)

zostanie wycofany, ale wyleciało z głowy

Oczywiście jeśli zostanie wycofany pojawią się nowe modele, ale jak to z nowościami z nowymi prockami

pewnie będzie drożej.

A jak wiesz za ~~3m-ce może się dużo zmienić ;)

A wracając do pytania w jakiej konfiguracji to trzeba napisać do czego bo jeśli

do gier wystarczy jak weżmiesz i5 i 4GB ram / za rok dwa sobie dołożysz i taniej to wyjdzie niż kupując u nich z 8GB

Jeśli też gry multi to bym wybierał na i7 z 8GB ram

Jeśli do pracy (jakaś grafika , projektowanie) można myśleć o i7 12GB Ram i do tego FHD a za jakiś okres dołożyć ssd na msata

(oczywiście jak matryca FHD to nie gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że ten i7 ma tendencje do przegrzewania się. Może za te 3 miechy wyjdą lapki w przedziale cenowym 2500-3500 z kartami i procesorami nowej generacji. Ostatecznie zobaczymy co się zmieni jak napiszę tutaj za te 2-3 miechy, jak na razie myślę że temat można zamknąć. Pożyjemy zobaczymy. Postaram się być na bieżąco w temacie laptopów.

Serdecznie pozdrawiam! starwars.gif

EDIT: Obawiam się jedynie że jeżeli y580 zostanie wycofany to mogę nie dostać innego laptopa z równie mocnymi bebechami w tym przedziale cenowym. sad_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poczekał. Y580 to bardzo wydajny laptop, jednak gości na naszym rynku sporo czasu juz. Lenovo wycofa sie z nim, to wrzuci cos podobnego tylko nowszegp. Czemu by nie mieli tego zrobić jak sprzęt sie tak dobrze sprzedaje? I w ogóle wrzesień, październik z tego co wiem będzie obfitował w nowości, bo wielu producentów chce wrzucić haswelle do swoich maszyn. Karty graficzne tez idą do przodu ... itd. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko ładnie brzmi, ale jest jeden problem. Czy w tym przedziale cenowym będą dostępne laptopy z kartami i procesorami nowej generacji? Każdy wie jak to z nowościami; nowe = drogie. Chciałbym żeby wypowiedział się jakiś ekspert który w tym siedzi i wie co wyjdzie/ jakich laptopów można się spodziewać w tej cenie. Chyba nie mam wyjścia i muszę poczekać [najwyżej będę tego żałował] bo może warto.

Pozdrawiam!

EDIT: jeżeli mam czekać na laptopa 2 miechy to muszę wiedzieć na jakiego żeby potem nie okazało się że to jest laptop którego totalnie nie opłaca się kupić,ze względu na słabe bebechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...