Skocz do zawartości

Rozwiązany: IL-2 Sturmovik 1946 : problem z multi


NewJoker

Polecane posty

Witam,

Mam pewien problem z trybem wieloosobowym w tej grze. Otóż kiedy gram po utworzeniu własnego serwera, niektórymi samolotami (np. B-29) nie da się w ogóle sterować (brak reakcji na jakiekolwiek klawisze, działają tylko opcje kamery oprócz widoku z kabiny, którego nie da się włączyć). Jedyną opcją jest wybranie działającego samolotu, a po chwili lotu ponowne rozegranie misji tym razem jednym z problematycznych samolotów). Wtedy działa wszystko oprócz wciąż nieaktywnej kamery z kabiny pilota. To rozwiązanie z neta. Jest jakiś patch poprawiający ten błąd ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś oficjalnych patchy, to polecam Ci to zrobić - ostatni to 4.12. Polecam także pobranie moda UltraPack 3 (http://sturmovik.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=120 - instrukcja instalacji). Tylko z tego co wiem, to wymaga on patcha 4.11.1. Jeżeli to dalej nie będzie pomagało, to coś się wymyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 4.12 wprowadza wiele nowych opcji, między innymi natywne wsparcie dla rozdzielczości panoramicznych, pełnoekranową mapę, regulację jsności celownika, lepsze AI i jeszcze trochę. Jak na razie nie ma pod 4.12 takich dużych modów jak HSFX czy UltraPack, jednak jest już ModActivator od SAS, który dodaje nowe dźwięki, pozwala latać samolotami dostępnymi wcześniej tylka dla AI i wprowadza obsługę dodawanych już ręcznie modów.

Być może z tym wiąże się Twój problem - jeśli wejdziesz na serwer, który chodzi na modach, a Ty ich nie masz, to nie będziesz mógł latać samolotami z modów, mimo tego, że są na liście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wgraniu najnowszego patcha nie będę mógł już zainstalować UltraPacka ? Pytanie co daje większą szansę na naprawę błędu, który u mnie występuje - patch 4.12 czy UltraPack ? A co do tego pomysłu, że nie są dla mnie dostępne samoloty z modów na niektórych serwerach, to nie w tym rzecz. Mój problem występuje na utworzonym przeze mnie serwerze i z tego co czytałem prawdopodobnie również przy tworzeniu własnej misji (jeszcze tego nie sprawdzałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś wszystkie patche po kolei? Tzn. jeśli miałeś grę w wersji 4.08, to na to idą po kolei 4.09, 4.09 skins (opcjonalna paczka malowań), 4.10, 4.10.1, 4.11, 4.11.1 i na to 4.12. Patche trzeba instalować po kolei, zaisntalowanie samego najnowszego może powodować błędy.

Sprawdź jeszcze jedną rzecz - jaką masz wersję językową? Z polską bywają (a rzynajmniej bywały) problemy, między innimi z kampaniami. Jeśli masz PL, to wejdź w plik conf.ini w folderze z grą, znajdź linijkę locale=pl i zamień pl na en.

Jeśli to nie pomoże, to pomyślę dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem patchy, bo kupiłem grę już w wersji 4.11.1m Jeśli zaś chodzi o język to rzeczywiście mam polski, ale najwyraźniej ten sam problem występuje też w wersji angielskiej (rozwiązanie o którym pisałem na początku - ponowne uruchomienie misji, znalazłem na filmiku na youtube, którego autor posiada angielską wersję gry). A może sam UltraPack poprawia też jakieś błędy inne niż te, które poprawiają patche ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Być może mody będą jakimś wyjściem, ze względu na to, że pozwalają latać wcześniej niedostępnymi samolotami, np. podanym przez Ciebie B-29.

Pod 4.11.1 najpopularniejszym modem jest HSFX, wersja 6.0.17. (na tej stronce jestem jednym z adminów) Pod 4.12 nie ma jeszcze tak dużych, kilku-GB modów, jest jednak już "SAS Mod Activator" który podmienia dźwięki i wspiera dodawanie kolejnych modów. Warto jednak sprawdzić, a nóż pomoże.

Przy okazji instalacji modów pamiętaj o jednej sprawie - zrób kopię (zwykłe kopiuj-wklej) zapasową swojej gry, dzięki temu można mieć backup w razie gdy coś z modami nie zadziała, można też mieć na dysku kilka wersji naraz - jedną bez modów, inną z modami, kolejną z najnowszym patchem itp, przydatne, kiedy jeszcze nie wszystkie serwery online przeszły na nowy patch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem listę błędów naprawianych przez patch 4.12 i wygląda na to, że pozostaje mi tylko instalacja jakiegoś moda. Ale jedna rzecz mnie zastanawia. Napisałeś, że aby latać wspomnianym przeze mnie B-29 trzeba wgrać moda. Tylko, że ten samolot jest już przecież dostępny w samej grze (bez modów) na liście, z której wybiera się maszynę po utworzeniu własnego serwera. Co prawda, żeby nim latać trzeba ponownie rozegrać misję, którą się zaczęło innym samolotem, ale po zastosowaniu tego triku B-29 jest całkowicie grywalny (oprócz wciąż nie działającego widoku z kabiny). Więc może po prostu niektóre samoloty (oprócz B-29 problem dotyczy m.in. Zwillinga) mimo, że można je wybrać z listy, to są przez grę zablokowane dla gracza i dostępne tylko dla AI. Natomiast, żeby nimi latać bez żadnych błędów i konieczności restartowania misji trzeba wgrać jakiegoś moda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-29 i trochę innych, to samoloty dostępne tylko dla AI. Nie wymienię teraz listy samolotów "AI only", gdyż modów używam już od lat. Polatać można nimi mając właśnie mody. Generalnie latać można tylko tymi, które są dostępne w Szybkich Misjach (Quick Mission). Sprawdziłem wersję 4.12 bez modów, i faktycznie stawiając serwer są te samoloty na liście, jednak tak jak piszesz niegrywalne w normalny sposób. Niemożliwość latania samolotami AI była od zawsze, i od tego są właśnie mody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...