Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaziu1008

Podkręcanie Intel Core 2 Quad Q8400

Polecane posty

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jako że to zależy od wielu czynników - jakości danego egzemplarza procesora, posiadanej płyty głównej, posiadanego chłodzenia, itp... Niemniej pewnie okolice 3,5GHz przy dobrym tym co wymieniłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Operacyjny

Windows Vista Home Basic 32-bit SP2

CPU

Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66GHz

Technologia Yorkfield 45nm

RAM

4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 400MHz

Płyta Główna

Gigabyte Technology Co., Ltd. EP35-DS3 (Socket 775)

Grafika

1024MBATI AMD Radeon HD 6800 Series (Gigabyte)

Dyski Twarde

596GB Seagate ST3640323AS ATA Device (SATA)

Zasilacz Chiftec (CFT-750-14C) 750W

Posiadam taki komputer jak napisałem powyżej i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwośc podkręcenia procesora Jesli tak to o ile bezpiecznie można go podkręcić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mocny zasilacz (dużo za mocny do zestawu), dobrą płytę do podkręcania na LGA775 - jak z chłodzeniem u Ciebie? Boxowe czy zmieniałeś?

Podkręcasz za pomocą FSB, domyślnie w biosie masz ustawione 8x333 (8 to mnożnik, FSB to szyna - 333). Intel mnoży szynę FSB x4, dlatego widnieje FSB1333.

Czyli - podnosisz troszkę FSB (powiedzmy na 350). Napięcie procesora zmień z AUTO na powiedzmy 1.25V (albo coś w tej okolicy - nie wiem jakie ma domyślne napięcie). Musisz patrzeć na taktowanie pamięci (DRAM Speed albo podobnie) - ponieważ przy podnoszeniu FSB automatycznie zwiększa się taktowanie pamięci. Dla świętego spokoju obniż im na początek (przy FSB333 mają DDR800, przy 350 będą miały DDR840). Praktycznie każde pamięci DDR800 powinny tyle osiągać, ale że troszkę zielony jesteś w temacie więc pamięci można narazie zostawić (jak już podkręcisz procesor i będzie stabilnie, wtedy możesz zabrać się za pamięci).

Ale jak pisałem na początku - musisz zadbać o chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...