Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Czy znasz polski zespół NOFF? A jeśli tak, to czy masz jakąś opinię na ich temat? ;)

Znasz ten zespół (wyhaczony na JamLegend)? Wydaje mi się, że grają podobnie do Amon Amarth:

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy lubisz filmy Tima Burtona ?

Tak.

I w ogóle jaki jest twój ulubiony reżyser ?

Nie mam ulubionego rezysera.

Czy spotkałeś się kiedyś z taką perkusją { dla mnie to walenie w kocioł a nie w perkusję ;D } jaką można usłyszeć na albumie St.Anger Metalliki?

Gdzies na nagrywanej w domu plycie jakiejs kapeli slyszalem podobnie fatalny werbel. Ale rozwiazanie jest proste - nie sluchac zle nagranej muzyki.

1. Która z płyt Megadethu po Risku najbardziej przypadła ci do gustu i jaki jest twoj ulubiony utwór z owej płyty?

Tak naprawde to nie szaleje za plytami Megadeth po "Countdown to Extinction". Tym niemniej na kazdej sa jakies fajne kawalki. Bardzo lubie np. "Kick the Chair" z "System Has Failed" i "Call to Arms" z "United Abominations". W ogole z tych dwoch albumow mozna byloby zlozyc jeden fantastyczny, gdyby powybierac najlepsze numery.

2. Co sądzisz o Chrisie Brodericku gitarzyście Megadethu sugerując się tym:

Nie musze sugerowac sie tym konkretnym filmikiem, zeby napisac, ze facet ma powalajaca technike. Ale technika to nie wszystko. Niespecjalnie znam jego plyty z Jag Panzer i Nevermore, wiec jestem ciekaw, co pokaze na "Endgame" Megadeth. Z pierwszych wrazen opisanych na blogu Metal Hammera przez dziennikarza, ktory juz slyszal ten album wynika, ze solowki na calej plycie sa obledne - posluchamy, ocenimy.

i solówką z nowego singla Head Crusher?

Solowka w tym numerze akurat jestem rozczarowany. Nic specjalnego.

Czy znasz polski zespół NOFF? A jeśli tak, to czy masz jakąś opinię na ich temat? ;)

Znam ich tylko z nazwy.

Znasz ten zespół (wyhaczony na JamLegend)? Wydaje mi się, że grają podobnie do Amon Amarth:

Ja nie lubie death metalu. Amon Amarth to wyjatek od tej reguly i nie widze potrzeby sluchania "czegos podobnego". W tym kawalku, do ktorego podlinkowales nie slysze nic ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdarza Ci się słuchać albo grać bluesa czy jazz?

2. Skąd wiesz co się dzieję w świecie muzyki? Chodzi mi, czy masz jakąś swoją ulubioną stronę, czy po prostu z oficjalnego 'www' zespołu.

A z tym, że nie mówić 'pan'. Czuję szacunek do osoby dorosłej, starzszej 10/20/30 lat (niepotrzebne skreślić). Mam niestety tylko 12 lat :(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdarza Ci się słuchać albo grać bluesa czy jazz?

Nie.

2. Skąd wiesz co się dzieję w świecie muzyki? Chodzi mi, czy masz jakąś swoją ulubioną stronę, czy po prostu z oficjalnego 'www' zespołu.

Zagladam na kilka roznych stron poswieconych muzyce metalowej, kupuje tez kilka czasopism muzycznych.

- Jak to było z waszym kawałkiem "No Escape" do trailera Wiedźmina? Sam zaproponowałeś CDP tą piosenkę, czy zadzwonili do Ciebie/Was?

Tego filmiku nie przygotowal CDP, tylko grupa moderska Ifrit. Sami sie do nas zwrocili, bo gdzies uslyszeli nasz numer i pasowal im do montazu.

Można gdzieś zdobyć/kupić instrumentalną wersję tego właśnie utworu? ( całego, nie tej części z trailera )

Instrumentalna, czyli bez wokalu? Nie mozna tego zdobyc nigdzie. A normalna wersje tego kawalka mozesz przesluchac na www.myspace.com/ndspr i kupic na naszej plytce (przez Allegro - jest wystawiona aukcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, zauważyłem że masz okropnie nieprzychylne podejście do większości gatunków muzyki. Z tego co wyczytałem na tym forum to pasują ci 2 zespoły: Iron Maiden i Megadeth. Na dodatek uważasz że znasz się co nieco na muzyce a równasz z ziemią takie zespoły jak Nirvana lub The Dillinger Escape Plan (nazwałeś ich bodajże kabaretem), twierdzisz że death metal to tylko wokalista szczekający do mikrofonu. Nie pasują ci klimaty jazzowe, bluesowe, rockowe, blues-rockowe, progresywne ani punkowe. Odniosłem wrażenie że ty narzekasz ciągle po prostu, choć to nie musi być prawda. I w zasadzie nie obchodzi mnie to, bo to twoje życie i twoje poglądy.

ALE

wg mnie nie masz prawa nazywać się znawcą muzyki i jednocześnie jeździć po takich zespołąch jak Metallica, Nirvana czy Dillinger. Nie musi ci pasować ich granie, ale te zespoły są rewolucyjne, Nirvana i Dillinger stworzyły nowe gatunki muzyki. Metallica też ma wielu przeciwników, sam nie przepadam za nimi, ale to zespół WIELKI, który wniósł do muzyki dużo, jeśli nie bardzo dużo. Ja sam nie cierpię Megadeth, uważam że tworzą go ludzie którzy nie potrafią napisać dobrego kawałka ich riffy są rozmemłane i jakoś na siłę skomplikowane by wydawały się ambitniejsze niż są w rzeczywistości ALE mimo wszystko szanuję Megadeth bo to sama sama ikona metalu lat '80 jak Metka czy Slayer. Nie można ot tak powiedzieć że Megadeth to badziew, bo to świadczy o zwykłej ignorancji.

Nie chcę cię atakować, liczę na polemikę, ale szczerze to wątpię żebyś odpowiedział, bo to nie jest pytanie. A ty, tak samo jak i Sapkowski, twierdzicie że pytania kończą się znakiem zapytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś polecić jakąś płytę Iron Maiden {bądź innego zespołu} która cała jest utrzymana w takim klimacie, w jakim się znajduje utwór pt. "Be Quick Or Be Dead" ?

Maideni nie maja calej takiej plyty. W sumie to trudno mi cos polecic. Moze obadaj sobie zespol Cage (www.myspace.com/cageheavymetal). Graja szybko i konkretnie, a chyba wlasnie o to Ci chodzilo.

CormaC, zauważyłem że masz okropnie nieprzychylne podejście do większości gatunków muzyki. Z tego co wyczytałem na tym forum to pasują ci 2 zespoły: Iron Maiden i Megadeth.

Czytales bardzo wybiorczo i obawiam sie, ze bardzo ogranicza to mozliwosci dyskusji.

Na dodatek uważasz że znasz się co nieco na muzyce a równasz z ziemią takie zespoły jak Nirvana lub The Dillinger Escape Plan (nazwałeś ich bodajże kabaretem)

I co w zwiazku z tym? Od kiedy nie mozna nie lubic tych zespolow? I od kiedy jest to rownoznaczne z nieznaniem sie na muzyce?

twierdzisz że death metal to tylko wokalista szczekający do mikrofonu.

Bardziej burczacy niz szczekajacy. :)

I w zasadzie nie obchodzi mnie to, bo to twoje życie i twoje poglądy.

I w zasadzie nie obchodzi Cie to tak bardzo, ze musiales napisac posta. :)

wg mnie nie masz prawa nazywać się znawcą muzyki

To omowmy sie, ze wrocimy do rozmowy wtedy, kiedy pokazesz mi palcem, gdzie nazwalem sie znawca muzyki.

i jednocześnie jeździć po takich zespołąch jak Metallica, Nirvana czy Dillinger.

Bede jezdzil dokladnie tyle, ile bedzie mi sie podobalo - takie moje prawo.

Metallica też ma wielu przeciwników, sam nie przepadam za nimi, ale to zespół WIELKI, który wniósł do muzyki dużo, jeśli nie bardzo dużo.

Wedlug mnie dokladnie tyle samo wnioslby Testament, gdyby to oni mieli szczescie, a nie Metallica.

Nie chcę cię atakować, liczę na polemikę, ale szczerze to wątpię żebyś odpowiedział, bo to nie jest pytanie. A ty, tak samo jak i Sapkowski, twierdzicie że pytania kończą się znakiem zapytania.

Tylko ja i Sapkowski? Chyba przegapilem jakas rewolucje w jezyku polskim. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrać nam co się znajduje za drzwiami którycj nie ma?

Niczego nie "zdracę".

Czy po tylu latach, granie w gry nie zaczyna cię już nudzić?

Faktem jest, ze gram o wiele mniej niz kiedys. Moze po prostu stalem sie bardziej wybredny i malo ktora gra potrafi mnie wciagnac i zmusic do poswiecenia wolnego czasu. Co jakis czas jednak trafiaja sie takie gry jak GTA IV, Dead Space czy GRID, ktorym poswiecam sporo czasu. Duzo tez gram w PES-a, sporo w Street Fightera IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o piosence No Leaf Clover? {bardziej chodzi mi o utwór a nie zespół który ją wykonuje}

Oraz....

Który skład Megadeth'u uważasz za najmocniejszy { czy ten co jest teraz uważasz za najsilniejszy, czy w historii Megadeth zdarzały się mocniejsze? }

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra ci się najbardziej podoba w którą grałeś?

Zadna. :)

Co sądzisz o piosence No Leaf Clover? {bardziej chodzi mi o utwór a nie zespół który ją wykonuje}

Solidny rockowy numer. Co nie zmienia faktu, ze nie pamietalem o jego istnieniu, bo solidny rockowych numerow jest tak na oko 5,68 miliarda.

Który skład Megadeth'u uważasz za najmocniejszy { czy ten co jest teraz uważasz za najsilniejszy, czy w historii Megadeth zdarzały się mocniejsze? }

Zdecydowanie Mustaine, Ellefson, Friedman, Menza. Nie ma drugiego takiego gitarzysty jak Friedman i wedlug mnie bez niego Megadeth nigdy nie zblizy sie do poziomu Rust in Peace i Countdown to Extinction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie najwieksze sukcesy udalo Ci sie osiagnac w FM`ie? Moim najwiekszym bylo wygranie Pucharu UEFA :).

W FM 2008 Slaskiem gromilem wszystko, co sie rusza, wygrywajac m.in. Lige Mistrzow i zaliczajac po drodze np. 7:0 z Juventusem i 4:1 z Arsenalem (oba mecze na wyjezdzie). W pewnym momencie (po kilkunastu sezonach) gra sie zrobila bardzo prosta, m.in. dlatego, ze wychowalem sobie megajuniorow ze statami w wiekszosci miedzy 15 a 20, ktorzy stanowili tez trzon bardzo mocnej polskiej reprezentacji (tez zreszta prowadzonej przeze mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie (po kilkunastu sezonach)

Kilkunastu sezonach? Ja nigdy nie ugram wiecej, niz 5 sezonow, bo zepsuje mi sie stan gry :/. W kazdym managerze tak mam, jak tylko mam juz bardzo mocna druzyne, przechodza do mnie jacys super pilkarze, to akurat psuje sie stan gry...

Jeszcze jedno pytanie: Gdy grasz jakis mecz i np. w skutek zle dobranej taktyki przegrywasz po 40 minutach 0:5 to czy powtarzasz mecz? Spotkalem sie z takim zachowaniem u duzej liczby osob grajacych w FM`a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...