Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Co sądzisz o tym zestawie http://www.allegro.pl/item641316989_zestaw...a_piec_15w.html

Czytałem gdzieś w twoim temacie że dla początkującego dobry jest Washburn i Epiphone. Jestem amatorem i szukam gitary dla amatora. Nie wiem czy ten zestaw jest dobry.

Washburn, Epiphone tak, ale osobiscie zawsze odradzam w tanich gitarach ruchomy mostek (z "wajhą"). Lepiej wziac model ze stalym mostkiem i nie miec z nim (mostkiem) zadnych problemow. A jak juz poczujesz gitare na tyle, ze bedzie Ci "wajhy" brakowac, pomyslisz o kupnie dobrej gitary z ruchomym mostkiem wysokiej jakosci.

Słyszałeś piosenkę zespołu Journey "Any Way You Want It"?

Moze i slyszalem, ale po tytule nie kojarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że masz sentyment co do Manchesteru z czasu dzieciństwa. Miałeś jakieś szczególne uczucia, co do meczów z Arsenalem? Jak wiadomo, kluby w latach 90 i na początku 21. w nie za bardzo się lubiały. I "dyskusji" Fergusona z Wengerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że masz sentyment co do Manchesteru z czasu dzieciństwa. Miałeś jakieś szczególne uczucia, co do meczów z Arsenalem? Jak wiadomo, kluby w latach 90 i na początku 21. w nie za bardzo się lubiały. I "dyskusji" Fergusona z Wengerem?

Nie, zupelnie mnie takie rzeczy nie obchodzily. Ja po prostu lubilem Manchester i chodzilem na podworko grac z kumplami - nie sledzilem pilkarskiego swiatka.

Jak nauczyłeś się czytać z nut?

Przyjales bledne zalozenie, ze umiem czytac z nut. :) Nie umiem, bo nigdy nie czulem potrzeby nauczenia sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC dziękuje za opinię, co sądzisz o gitarach Cort. Też są w miarę tanie, wiesz pytam ciebie bo ty jesteś ekspertem w tych sprawach. No kupię bez ruchomego mostka bo w tych tańszych modelach gitarka na pewno by się rozstrajała.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki zakupię tą gitarkę. Cort Katana KX5 kupował byś przez allegro tą używaną gitarkę wiesz na nową mnie nie stać. Ale zastanawiam się nad tym modelem http://www.allegro.pl/item649620915_gitara...nowa_sklep.html. Albo najlepiej jak kupię sobię EPIPHONE SPECIAL II , na razie nie chcę wydać dużo pieniędzy na gitarę.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cort X2 BK ta gitara mi się podoba jak gra nie mam wspaniałego słuchu ale podoba mi się jak gra na niej gość na youtube. Link oceń jej jakość

gość gra wstęp do piosenki Judas Priest. Ale ta jakość filmu jest bardzo dobra gość gra Samba pati (cover]
Wiem że zawracam gitarę no ale może mi pomożesz w wyborze gitary dla mnie.

Czy polecasz kupowanie używanej gitary przez allegro.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cort X2 BK ta gitara mi się podoba jak gra nie mam wspaniałego słuchu ale podoba mi się jak gra na niej gość na youtube. Link oceń jej jakość

1) Mi akurat takie pozbawione mocy, bzyczace brzmienie sie nie podoba, 2) nie wiadomo nawet w jaki wzmacniacz lub procesor brzmienia sie wpial, nie wiesz, jak gitara zabrzmi z Twoim wzmacniaczem. Mozesz znalezc na YT 100 testow Corta X2 i w kazdym moze byc inne brzmienie. Pewnie gdybys uslyszal te gitare wpieta we wzmacniacz Bognera albo Mesy, polecialbys do sklepu w te pedy - po czym zaliczylbys powazne rozczarowanie. Nie sugeruj sie probkami brzmienia gitar z sieci.

gość gra wstęp do piosenki Judas Priest.

Nie... Powaznie?! :)

Czy polecasz kupowanie używanej gitary przez allegro.

Nie polecam kupowanie jakiejkolwiek gitary wysylkowo, bez wczesniejszego wlasnorecznego obadania (najlepiej z pomoca kogos obeznanego z tematem). A przeciwko uzywanym gitarom nic nie mam. Przeciwnie - wedlug mnie to bardziej sensowne rozwiazanie, niz kupno nowki, zwlaszcza w przypadku poczatkujacych.

CormaC, czy jedziesz 9 czerwca na koncert Trivium? :turned:

Nie, bo graja jako support Slipknota. Nie zaplace sporej kasy za bilet, zeby zobaczyc skrocony wystep Trivium i wyjsc po nim. Poczekam, az wroca do Polski jako headlinerzy. Raz juz zreszta widzialem Trivium na zywo, grali jako gwiazda wieczoru (po Sanctity i Annihilatorze) i chce ich znowu zobaczyc w calej okazalosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem CormaC(ze).

Ostatnio, kierując się twoją sugestią, przesłuchałem sobie nowy album zespołu Cage - Science Of Annihilation. I przyznam, że zespół (wraz z albumem) daje niezłego kopa. Mam pytanie: znasz może inne zespoły power-metalowe, coś w podobie do "Cage'a", które warto posłuchać? Od razu napiszę, że sporą uwagę przy słuchaniu tego typu albumów skupiam nie na grze gitar, jak na rytmach perkusji, i partii z użyciem podwójnych bębnów basowych.

Edytowano przez BroVaR87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię tą gitarę http://www.allegro.pl/item640393082_epipho...eb_gratisy.html ma stały motek więc nie będzie się rozstrajać. Mam akustyka OscarSchmitd BY WASHBURN sprzedam ją i będę miał pieniążki na tani wzmacniacz tak sądze może kuzyn kupi za 200 stówy. Czy jest ona tyle warta oczywiście używanahttp://www.ragtime.com.pl/product-pol-952-...hburn-OG-2.html.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem CormaC(ze).

Ostatnio, kierując się twoją sugestią, przesłuchałem sobie nowy album zespołu Cage - Science Of Annihilation. I przyznam, że zespół (wraz z albumem) daje niezłego kopa. Mam pytanie: znasz może inne zespoły power-metalowe, coś w podobie do "Cage'a", które warto posłuchać?

Szczerze mowiac nic mi teraz nie przychodzi do glowy.

Od razu napiszę, że sporą uwagę przy słuchaniu tego typu albumów skupiam nie na grze gitar, jak na rytmach perkusji, i partii z użyciem podwójnych bębnów basowych.

Auć, ale sztywna nowomowa. :) Zwyklo sie na to mowic "podwójna stopa".

I jeszcze jedno pytanko się nasuwa , co sądzisz o ludziach którzy są samoukami gitarowymi? (np ja) :)

A co mam sądzic? Tez sam sie uczylem grac.

Edit/ Jak się koncercik udał? :happy:

Po raz nie wiem ktory bylo mi wstyd za wroclawskich leniuchow, ktorym nie chce sie ruszyc tylka na koncert.

Kolekcjonujesz gry czy np. po przejsciu sprzedajesz?

Nie sprzedaje. Jezeli kupuje gre za wlasna kase, to ja sobie zostawiam. Jezeli biore cos z redakcji i nie zalezy mi na tym, zeby gre zatrzymac, to odnosze ja z powrotem do redakcji.

Kupię tą gitarę http://www.allegro.pl/item640393082_epipho...eb_gratisy.html ma stały motek więc nie będzie się rozstrajać.

Powiedzmy. Akurat nie tylko od mostka zalezy, jak dobrze gitara trzyma stroj.

Mam akustyka OscarSchmitd BY WASHBURN sprzedam ją i będę miał pieniążki na tani wzmacniacz tak sądze może kuzyn kupi za 200 stówy. Czy jest ona tyle warta oczywiście używan http://www.ragtime.com.pl/product-pol-952-...hburn-OG-2.html.

Nie wiem.

Co sadzisz o SW kotor2 wszyscy mowia ze wyszla gorzej od 1 ale myslisz ze mimo to mozna sobie pograc?? Pytam bo mam zamiar kupic

Jasne, ze warto. Nawet jesli gra jest troche slabsza od "jedynki", i tak jest znakomita.

Mam takie pytanko do Pana. Chcę sobie kupić gitarkę elektryczną i mam takie pytanko, czy lepiej najpierw nauczyć się na klasycznej czy od razu moge na elektryka? A jak Pan zaczynał?

Klasyczna sobie od razu odpusc - jak juz, to kup akustyczna. Ja zaczynalem od bardzo starego, slabego akustyka, ale tak naprawde zaczalem sie uczyc czegos sensownego, kiedy rok pozniej kupilem elektryka. Kreci Cie akustyczne granie i wyrywanie na gitare lasek przy ognisku? Jezeli tak, mozesz zaczac od akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...