Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

LedZeppelin ciężko ruszyć dupę i zapoznać się trochę bardziej z tematem? Poszukaj w internecie, popytaj na forach itp. Poza tym tak układasz zdania, że często trudno Cię zrozumieć.

Wyluzuj - CormaC

Pytanie do CormaCa brzmi:

Czujesz się staro? :D

Na ile lat się czujesz?

Taki mały edit: Współczuje Ci odpowiadania na niektóre posty, na Twoim miejscu część bym całkowicie olał. Wiem, że może moje nie ustępuje w tej kwestii dość znacząco, ale niestety musiałem zapytać :>

Edytowano przez CormaC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się staro? :D

A dlaczego mialbym sie czuc staro?

Na ile lat się czujesz?

Na 26.

Współczuje Ci odpowiadania na niektóre posty

Nie mam obowiazku odpowiadac na wszystkie.

na Twoim miejscu część bym całkowicie olał. Wiem, że może moje nie ustępuje w tej kwestii dość znacząco, ale niestety musiałem zapytać :>

Wiec moze powinienes zaczac kontrole jakosci od siebie, a nie od innych? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauwazyles, ale ja nie slucham tak starych kapel - nie podobaja mi sie. Sa wyjatki - jak np. Alice Cooper, ktorego moge od czasu do czasu posluchac - ale generalnie nie ruszaja mnie takie skamieliny jak Black Sabbath, Zeppelini czy Budgie grajace "kopalnego rocka" z wyraznymi bluesowymi korzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten piątek byłem na koncercie Christ Agony. Jako support grały też Azylum i Vedonist. Z wokalistą Azylum uciąłem sobie krótką pogawędkę, na temat pomiatania młodymi zespołami. Czy InDespair też kiedyś znalazło się w sytuacji, jaką zobrazował mi Marcin, że organizatorzy koncertu mówią "jesteście support, gracie od 19 do 19:30, a potem macie zbierać sprzęt i sp.... (powiedzmy, że spadać) i nie chcę Was po występie widzieć w obrębie klubu"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy InDespair też kiedyś znalazło się w sytuacji, jaką zobrazował mi Marcin, że organizatorzy koncertu mówią "jesteście support, gracie od 19 do 19:30, a potem macie zbierać sprzęt i sp.... (powiedzmy, że spadać) i nie chcę Was po występie widzieć w obrębie klubu"?

Nie bardzo sobie wyobrazam, dlaczego ktokolwiek mialby cos takiego powiedziec. Pilka po takiej akcji bylaby krotka - na scene wyszedlbym tylko po to, zeby poinformowac publicznosc, iz zespol InDespair nie moze wystapic z winy organizatora. Nie mamy takich doswiadczen. W Poznaniu na koncercie z Sabatonem czekala na nas wlasna garderoba z zaopatrzona lodowka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Azylum, z tego co mi Marcin opowiadał, miał wystąpić z jakimś bardziej znanym zespołem i od menagera tegoż zespołu dostali takie jasne przesłanie - przyjechali, zagrali i jeszcze pewnie mieli podziękować :-/ Z tym, że Azylum jakoś nie wybrzydzał - była możliwość grania, więc zagrali i pojechali. Moim zdaniem to chore, by tak traktować ludzi, którzy być może również przyciągnęli paru widzów, którzy kupili bilety by popatrzeć nie na gwiazdę wieczoru, ale właśnie na nich. Cieszę się, ze jak dotąd z InDespair nikt się w taki sposób nie obchodzi i życzę Wam, by to się nie zmieniło.

PS - wiem, że truję cztery litery, ale czy masz jeszcze zamiar próbować coś z JamLegend, czy jednak po dłuższym zastanowieniu odpuszczasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - wiem, że truję cztery litery, ale czy masz jeszcze zamiar próbować coś z JamLegend, czy jednak po dłuższym zastanowieniu odpuszczasz?

Mam teraz na glowie tyle roznych rzeczy, ze JamLegend nie lapie sie nawet na "lawke rezerwowych priorytetow".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - wiem, że truję cztery litery, ale czy masz jeszcze zamiar próbować coś z JamLegend, czy jednak po dłuższym zastanowieniu odpuszczasz?

Mam teraz na glowie tyle roznych rzeczy, ze JamLegend nie lapie sie nawet na "lawke rezerwowych priorytetow".

Ok- rozumiem, wiadomo, że każdy ma miliony obowiązków :-) Tak, czy inaczej - pamiętaj, że Polskie community na Jamie dopisuje i chętnie zobaczyłoby zespół rodzimy wśród zalewu tandety z zagranicy :-) A czy bedzie to teraz, czy za pół roku - doesn't matter. Więc jeśli kiedyś znajdziesz trochę wolnego czasu - pomyśl o Nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadalem juz na takie pytania kilka razy. Gram od 10 lat, jestem samoukiem.

Gratuluje wytrwałości i doświadczenia, wychodzi to na waszych kawałkach - są świetne :D

Przede wszystkim odradzam poczatkujacym gitary z ruchomym mostkiem, bo na poczatku to tylko utrapienie - np. podczas wymiany strun. Nie wiem, jakie przetworniki sa montowane w tanszych Ibanezach.

Miałem już styczność z gitarą z podwójnym mostkiem i gra na niej nie sprawia mi problemu. Głównym problemem pytania był fakt, czy ten mostek jest dobrej jakości. Czytałem różne recenzje na temat mostka Tremolo Edge III i mam mieszane uczucia. Chciałbym poznać też Twoją opinię ;)

Co do przetworników, podsyłam drobną specyfikację gitary, może na jej podstawie będziesz miał pewną opinię na temat tej gitary, którą z przyjemnością przeczytam ;)

Gryf : 3 warstwowy Wizard II

Konstrukcja : bolt-on

Korpus : lipa

Progi : jumbo

Mostek : Edge III

Przystawki : IBZ INF3(H), IBZ INFS3(S), IBZ INF4(H)

Progi : 24

Potencjometr : 1xVolume 1xTone

Osprzęt : czarny

Kolor : Black

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wytrwałości i doświadczenia, wychodzi to na waszych kawałkach - są świetne :D

Nowe sa lepsze. Tak naprawde dopiero na pelnowymiarowej plycie bedzie slychac w pelni styl i umiejetnosci InDespair.

Miałem już styczność z gitarą z podwójnym mostkiem

Nie podwojnym, tylko dwustronnym, jesli juz. :)

i gra na niej nie sprawia mi problemu.

A jak duzo uzywales wtedy wajhy? I czy zmieniales juz kiedys struny w takim wiosle? Ja wciaz bardzo nie lubie tego robic i doceniam fakt, ze w gitarze ze stalym mostkiem trwa to kilka minut.

Głównym problemem pytania był fakt, czy ten mostek jest dobrej jakości. Czytałem różne recenzje na temat mostka Tremolo Edge III i mam mieszane uczucia. Chciałbym poznać też Twoją opinię ;)

Mialem stycznosc tylko z dwiema gitarami Ibaneza - z najnizszej serii (Gio - tam wajhy nie wolno bylo dotykac, bo jej uzycie natychmiast rozstrajalo gitare) i drogą, ktora nie sprawia zadnych problemow. W moim BC Richu tez mam mostek, ktory podczas gry jest bezproblematyczny, ale to rowniez jest wysoki model.

Co do przetworników, podsyłam drobną specyfikację gitary, może na jej podstawie będziesz miał pewną opinię na temat tej gitary, którą z przyjemnością przeczytam ;)

Opinie na temat gitary moge sobie wyrobic biorac ja do reki i podlaczajac do wzmacniacza. I tak tez polecam robic. Teoretyczne rozeznanie w modelach mam bardzo slabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogoś skamieliną może być Iron Maiden.

Moze byc. I co w zwiazku z tym? Nigdy nikogo nie zmuszalem do sluchania czegokolwiek i zupelnie nie obchodzi mnie, co inni sadza o muzyce, ktorej ja slucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko ze każdy ma inne gusta ja też słucham Iron Maiden. Dałem takie porównanie. Prawdą jest że jestem starodawny ale najważniejsze jest to że ta muzyka podoba się mi a nie innej osobie.

Stwierdzam że jesteś osobą cierpliwą bo ja bym swoich postów nie zniósł, dzięki za cierpliwość do mnie.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, heh dawno nie pisałem. Z zakupem gitary wyszło jednak na używanego Les Paula, za 1500 (!) żł , od kumpla. Gitara spełnia normy (nie licząc tego ,że jest wgniecenie na korpusie i spora rysa koło potencjometru) i miło się gra. A ty co sądzisz o takich "tanich" gitarach znanych firm?

PS. Zapomniałem, o najważniejszym, czyli o dźwięku: Poprzednia gitara grała strasznie basowo, nowa na szczęście nie ma już tej "dolegliwości" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę o poradę: jaki album Maidenów byś mi najbardziej polecał? Chwilowo mam 5: Brave New World, Virtual XI, X Factor, Dance of Death, Real Live One. Z tych bezapelacyjnie najbardziej mi do gustu przypadł Brave New World, więc może jest jakiś inny w podobnym stylu...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, heh dawno nie pisałem. Z zakupem gitary wyszło jednak na używanego Les Paula, za 1500 (!) żł , od kumpla.

To jest Gibson Les Paul, czy Epiphone Les Paul?

A ty co sądzisz o takich "tanich" gitarach znanych firm?

Zalezy jakich firm. Taniocha BC Richa np. nie jest najlepsza.

PS. Zapomniałem, o najważniejszym, czyli o dźwięku: Poprzednia gitara grała strasznie basowo, nowa na szczęście nie ma już tej "dolegliwości" :)

Kwestia drewna i przetwornikow.

Mam taką prośbę o poradę: jaki album Maidenów byś mi najbardziej polecał? Chwilowo mam 5: Brave New World, Virtual XI, X Factor, Dance of Death, Real Live One.

Zdecydowanie Seventh Son of a Seventh Son. W ogole malo slyszales, jesli znasz tylko 5 albumow, ktore wymieniles. Virtual XI i X-Factor sa z wokalami Blaze'a Bayleya, Dance of Death jest raczej przecietnym albumem, a Real Live One to koncertowka. Ale Brave New World to jedna z moich ulubionych plyt Maidenow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Gibson Les Paul, czy Epiphone Les Paul?

Gibson. Przed chwilą kolega napisał mi na GG, że jestem 4 właścicielem :sick:

Edit/ Mógłbyś podać akordy używane w "głową w dół", bo z przesteru "czytać" nie potrafię...? :)

Z góry dzięki, Shuan.

Edytowano przez ShuanAzuestrode
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit/ Mógłbyś podać akordy używane w "głową w dół", bo z przesteru "czytać" nie potrafię...? :)

No to bedziesz mial okazje sie nauczyc. :) Wiecej skorzystasz, jesli sam rozkminisz utwor, niz jesli Ci go rozpisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej piosenki, to wiem na 100%, że F jest. :) Na resztę muszę posłuchać więcej czasu :P

PS. Po wypłacie ,postaram się zamówić Waszą płytę, oczywiście jeśli mi nic ważniejszego nie wyskoczy... :)

Bo swój honor mam, z torrentów nie ściągnę :starwars:

Edytowano przez ShuanAzuestrode
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej piosenki, to wiem na 100%, że F jest. :)

No chyba nie bardzo. :) Dzwiek F pojawia sie przelotnie w ciagu tlumionych dzwiekow w refrenie. Power chord F w utworze nie wystepuje. PRzynajmniej jesli chodzi o nagranie studyjne, bo od czasu wizyty w studio przestroilismy sie o ton w dol.

Bo swój honor mam, z torrentów nie ściągnę

O ile wiem - chocbys chcial, to nie sciagniesz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Seventh Son of a Seventh Son. W ogole malo slyszales, jesli znasz tylko 5 albumow, ktore wymieniles. Virtual XI i X-Factor sa z wokalami Blaze'a Bayleya, Dance of Death jest raczej przecietnym albumem, a Real Live One to koncertowka. Ale Brave New World to jedna z moich ulubionych plyt Maidenow.

A dzięki za propozycję, już ściągam...

Ze sklepu 7digital, dla jasności, akurat mają promocję na ten album (w przeliczeniu jakieś 15 zł za całość, to chyba nie dużo, nie?)

No właśnie, jak już przy tym jestem: czy znasz jakieś polskie elektroniczne sklepy, sprzedające mp3, mające w miarę szeroki wybór metalowych piosenek? Bo jak na razie znalazłem jedynie iplay, ale tam nic prawie nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko spytam czy mi pojdzie ten RIDDICK AoDA bo nie znam sie na tym za bardzo.

Intel Pentium Dual CPU 1,8 GHz (2 procesory)

2 GB RAM

Nvidia GeForce 8600 GT 256 MB

Windows XP

Pojdzie, ale bedzie dzialac nie za ciekawie. A tak poza tym to nie masz dwoch procesorow, tylko jeden o dwoch rdzeniach.

ale bedzie sie mulił na minimalnych czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby twój zespół grał na jakimś "Tribute to Iced Earth", to jaki utwór byś chciał zagrać (zakładając, że to ty byłbyś odpowiedzialny za wybór0?

When the Night Falls.

Ze sklepu 7digital, dla jasności, akurat mają promocję na ten album (w przeliczeniu jakieś 15 zł za całość, to chyba nie dużo, nie?)

Za taki album? To jak darmo.

No właśnie, jak już przy tym jestem: czy znasz jakieś polskie elektroniczne sklepy, sprzedające mp3, mające w miarę szeroki wybór metalowych piosenek? Bo jak na razie znalazłem jedynie iplay, ale tam nic prawie nie ma...

Nie znam. Robilem wstepne rozeznanie, zeby znalezc jakis sklep, w ktorym ewentualnie moglbym zamiescic utwory InDespair, ale ostatecznie nie znalazlem zadnego, ktory by mi sie spodobal.

ale bedzie sie mulił na minimalnych czy nie?

Nie wiem, jak gra bedzie dzialala na konfiguracji innej niz te, na ktorych gralem (a gralem na stosunkowo mocnych zestawach). Faktem jest, ze ma duze wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...