Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Słyszałeś o koncercie Black Label Society w Krakowie 28.06.2011?

Tak, dowiedziałem się parę godzin temu. Jestem bardzo szczęśliwy, bo nie załapałem się na bilety na warszawski koncert.

Jaki album tego właśnie zespołu polecasz na początek? Słuchałem ich najnowszej płyty - Order of the Black i pozytywnie mnie zaskoczyła.

Ja zacząłem od "The Blessed Hellride" i to wciąż moja ulubiona płyta BLS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się ten utwór? IMO ma świetny klimat, a przy słuchaniu tego zdarza mi się wpaść w specjalny nastrój tej piosenki. Nie znam twórczości Devin'a Townsend'a, ale akurat to zmusiło mnie do zastanowienia, czy nie spróbować. Ciekawe intro, które wprowadza w tą atmosfere i po 2 minutach wejście w cięższe brzmienie, wciąż nie tracące tego `czegoś`. Do tego nie wiem czy się mylę, ale odnoszę wrażenie, że oni mają specyficznie tutaj przestrojony strój gitary. Brzmi jak co najmniej obniżenie stroju o cały ton do D. Ale w sumie mogę się mylić, nie jestem doświadczony w tych sprawach.

Wiesz może, czy ma znaczenie jakieś, jakiego kabla gitarowego się używa? Moje dwa niestety się zniszczyły, przy wejściach muszę zawsze je poprawiać, bo inaczej co chwila piec `pierdzi`, tak samo, jak tylko sie przytknie końcówkę do wejścia, a nie wsadzi jej. Wnioskuje więc, że problem leży w tym, iż kabel zbytnio sie przechyla przy graniu. Korzystam z F. Mustanga (http://www.guitarplayer.com/uploadedImages/guitarplayer/Stories/Fender%20Mustang%20I.jpg), gdzie Input mam na górze, i kabel zawsze opada w dół, nie wiem czy to go nie niszczy. Jak sądzisz, istnieje taka możliwość? W takim wypadku jak sobie z tym skutecznie radzić?

Było już kilka pytań o Lige Mistrzów, którą rzekomo oglądasz. A śledzisz może jakąś ligę? Premiership, La Liga, Serie A? Która jest najciekawsza? Zgodziłbyś się z tym, że liga angielska jest niepodważalnie najsilniejsza (imo taka jest prawda)

Lubisz grać w pokera...?

..i oglądać snookera :P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubierasz się na koncerty metalowe? Chodzisz na nie w glanach? T-shirt z logo zespołu czy coś więcej?

W tej chwili w ogóle nie mam glanów i nie tęsknie za nimi. Ubieram się normalnie - dżinsy, koszulka, czasem katana dżinsowa.

Mam takie pyatnie:

Numer specjalny ukaze sie po numerze czerwcowym czy zle licze bo w harmonogramie na markofie pisze ze ukaze sie on 4 lipca?

Nie znam na pamięć naszego harmonogramu, ani nie trzymam go w domu. W dodatku nie robi mi róznicy, czy akurat pracuję nad wydaniem specjalnym czy nad normalnie numerowanym.

Podoba Ci się ten utwór?

Wytrzymałem 3 minuty, potem jeszcze przeklikałem parę momentów. Nie moje klimaty.

Wiesz może, czy ma znaczenie jakieś, jakiego kabla gitarowego się używa?

Mnie jest to obojętne, byleby był sprawny.

Moje dwa niestety się zniszczyły, przy wejściach muszę zawsze je poprawiać, bo inaczej co chwila piec `pierdzi`, tak samo, jak tylko sie przytknie końcówkę do wejścia, a nie wsadzi jej. Wnioskuje więc, że problem leży w tym, iż kabel zbytnio sie przechyla przy graniu.

Pewnie po prostu kabel nie styka przy wtyczce i wystarczy przelutować (jeśli wtyczka jest rozkręcana, a nie zalana) albo po prostu uciąć i założyć nową.

Korzystam z F. Mustanga (http://www.guitarplayer.com/uploadedImages/guitarplayer/Stories/Fender%20Mustang%20I.jpg), gdzie Input mam na górze, i kabel zawsze opada w dół, nie wiem czy to go nie niszczy.

Nie niszczy.

W takim wypadku jak sobie z tym skutecznie radzić?

W niektórych przypadkach lepiej sprawdzają się kable z wtykami kątowymi (http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-rtv/1412/neutrik-np2rx-wtyk-jack-ts-katowy.jpg). Ja używam takiego od strony gitary, żeby nie złamać sobie wtyku w gnieździe przy przypadkowym szarpnięciu.

Było już kilka pytań o Lige Mistrzów, którą rzekomo oglądasz.

Rzadko.

A śledzisz może jakąś ligę?

Żadnej. Sprawdzam tylko, jak radzi sobie Śląsk Wrocław.

Lubisz grać w pokera...?

Nie grywam w niego.

..i oglądać snookera :P?

Mam za mało czasu na robienie wartościowych rzeczy, więc na pewno nie będę patrzył, jak goście turlają w telewizji bile.

Zrobisz upgrade komputera pod BF3, zagrasz na PS3, czy nie interesuje cię ta gra?

Jeśli zagram, to na PS3. Nie widzę najmniejszego sensu robić upgrade kompa, na którym nie grałem w domu od ponad roku.

I jeszcze jedno, co sądzisz o tzw. poprawności politycznej?

Nie przeszkadza mi, o ile się z nią nie przesadza.

Który album Iced Earth uważasz za najlepszy tudzież najbardziej przystępny na początek ?

"Something Wicked This Way Comes".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...