Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Cormac jaką polecasz płytę zespołu Saxon, chciałbym zakupić jakąś a nie wyrzucić przy okazji pieniędzy w błoto. Na której płycie pokazali swoją najlepszą formę muzyczną według ciebie. Jakie poleciłbyś mi kapele grające metal melodyjny taki jak gra Iron Maiden, nie wiem czy powinienem nazwać muzykę graną przez ten zespół w taki sposób, ale cóż, już to napisałem. Mógłbyś mi podać parę nowych kapel grających metal, ale nie takich które wyróżniają się wyglądem czasem dziwnym, ale pięknie granym metalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac jaką polecasz płytę zespołu Saxon, chciałbym zakupić jakąś a nie wyrzucić przy okazji pieniędzy w błoto. Na której płycie pokazali swoją najlepszą formę muzyczną według ciebie.

Saxona znam bardzo wybiórczo. Mogę bezpiecznie poradzić "Heavy Metal Thunder" - składankę najlepszych kawałków (niektórych nagranych od nowa) z kilku pierwszych albumów.

Jakie poleciłbyś mi kapele grające metal melodyjny taki jak gra Iron Maiden

Primal Fear, Cage, Judas Priest, Bruce Dickinson (wokalista Iron Maiden solo), Iced Earth.

Mógłbyś mi podać parę nowych kapel grających metal, ale nie takich które wyróżniają się wyglądem czasem dziwnym, ale pięknie granym metalem.

Szczerze mówiąc, mało się interesuję nowymi zespołami. Najświeższa rzecz, jakiej słucham to chyba Trivium, ale oni nagrali debiut w 2003 roku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może przesadnie męska muzyka, tym niemniej sporo jest glamowych kawałków, których słucham z przyjemnością - np. "18 and Life" Skid Row czy "I Wanna Rock" Twisted Sister. No i przy okazji - jednym z moich ulubionych zespołów jest W.A.S.P., choć ich akurat nie postawiłbym w jednym rzędzie np. z Poison.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dopuszczasz możliwość, że kiedyś heavy/ thrash metal staną się dla Ciebie "za słabe" i niewystraczające, a wtedy zwróciłbyś się bardziej w kierunku death/ black?

2. Określiłbyś się mianem "ograniczonego muzycznie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dopuszczasz możliwość, że kiedyś heavy/ thrash metal staną się dla Ciebie "za słabe" i niewystraczające, a wtedy zwróciłbyś się bardziej w kierunku death/ black?

Death jeszcze jest w niewielkim stopniu prawdopodobny, ale nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek miał choćby kijem ruszyć blackmetalowców.

2. Określiłbyś się mianem "ograniczonego muzycznie"?

Owszem. Nie snobuję się na znawcę, co to ma w Winampie wymieszanego Emperora, 2Paca, Lady Gagę, Czajkowskiego, BB Kinga i Armstronga. Mam określony gust i słucham tego, co mi się podoba - nic na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może przesadnie męska muzyka, tym niemniej sporo jest glamowych kawałków, których słucham z przyjemnością - np. "18 and Life" Skid Row czy "I Wanna Rock" Twisted Sister. No i przy okazji - jednym z moich ulubionych zespołów jest W.A.S.P., choć ich akurat nie postawiłbym w jednym rzędzie np. z Poison.

Właśnie najważniejsze jest to, czego ty chcesz słuchać a nie to czego inni słuchają i żebyś ty się do nich dostosował, i co z tego że glam, jeśli muzyka jest fajna. A co do kapel death metalowych co sądzisz o zespole Death według mnie utwór Voice Of The Soul jest kawałkiem super dobrej muzyki. A co do zespołu Saxon, to Heavy Metal Thunder jest dla mnie super kawałkiem i muszę kupić ogólnie całą składankę. Teraz będę się zapoznawał z twórczością innych zespołów które mi poleciłeś.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kapel death metalowych co sądzisz o zespole Death

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=658547 (punkt 2)

Teraz będę się zapoznawał z twórczością innych zespołów które mi poleciłeś.

Dopisz sobie jeszcze do listy Testament i najnowszy album Overkilla ("Ironbound").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, teraz jedynie muszę zapoznać się z tymi zespołami. Czy mógłbyś mi polecić, w miarę rozsądnej cenie, biografię jakiegoś zespołu grającego heavy metal, rock,hard rock, która Cię zaciekawiła, nie jest przytłaczająca z chęcią ją przeczytałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie szkoda ci czasu na tą stronę ?? Bo chyba mi nie powiesz że wchodzisz tu i odpisujesz na te pytania bo masz czas i lubisz to robić ......

OK, wobec tego: wchodzę tu i odpisuję na te pytania, bo nie mam czasu i nie lubię tego robić. Zadowolony?

2. Dla czego akurat ty napisałeś recenzje Arcanii ?? Z tego co mi wiadomo nie piszesz recenzji gier RPG

Dlatego, że recenzowałem dla CDA wszystkie gry z serii Gothic z wyjątkiem pierwszej. Nikt inny w redakcji nie zna tej serii tak dobrze jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz się fanem jakiegoś konkretnego zespołu? Czy może wszystko podoba Ci się tylko na tyle, że nie określałbyś się fanem?

Lubisz gromadzić różne muzyczne gadżety? Nie mówię tu raczej o częściach garederoby, ale np. plakaty, breloczki, kubki?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz się fanem jakiegoś konkretnego zespołu? Czy może wszystko podoba Ci się tylko na tyle, że nie określałbyś się fanem?

Jasne. Jestem np. fanem Maidenów. Nawet jeśli nie bardzo podobają mi się ich ostatnie płyty, wciąż pójdę na każdy ich koncert, na jaki będę mógł pójść. Jestem tez fanem Megadeth i Trivium. I paru innych kapel oraz muzyków również.

Lubisz gromadzić różne muzyczne gadżety? Nie mówię tu raczej o częściach garederoby, ale np. plakaty, breloczki, kubki?

Mam kilka plakatów, również z autografami muzyków, ale w zasadzie można powiedzieć, że nie bawię się w kolekcjonowanie tego typu gadżetów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ;)

Słyszałeś/Słuchałeś już nowego albumu Linkin Park? Jak go oceniasz, co o nim sądzisz?

Wolisz zespoły, które podążają określoną ścieżką stylu muzycznego i trzymają się jej bezwzględnie, czy wręcz odwrotnie - bardziej się Tobie podoba nieszablonowość i eksperymenty. (układałem to pytanie w oparciu o twórczość LP ^^)

Pozdrawiam! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś/Słuchałeś już nowego albumu Linkin Park? Jak go oceniasz, co o nim sądzisz?

Sądzę to samo, co o wszystkich poprzednich, których nie słyszałem i nie usłyszę - że nie interesuje mnie ten zespół.

Wolisz zespoły, które podążają określoną ścieżką stylu muzycznego i trzymają się jej bezwzględnie, czy wręcz odwrotnie - bardziej się Tobie podoba nieszablonowość i eksperymenty.

W skrócie można powiedzieć, że eksperymentów w muzyce nie lubię.

(układałem to pytanie w oparciu o twórczość LP ^^)

...a już tym bardziej eksperymentów typu elektronika czy rapujący gostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić. Mustaine ma bardzo silny charakter, więc można wierzyć, że miałby bardzo duży wpływ na Metallikę (zresztą przecież na koncertach z nimi rozmawiał z publicznością właśnie on, choć śpiewał Hetfield...) i mógłby z nimi nagrywać płyty dużo lepsze, niż nagrali bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wskazać jedną osobę do zamiany w Metallice - zamiast Hammetta przydałby się jakiś dobry gitarzysta z fantazją i wyrazistym stylem. Może przy okazji napisałby dla nich jakiś fajny kawałek, bo według mnie obecni członkowie nie potrafią tego zrobić od wielu lat. Lepszy bębniarz też by zresztą nie zawadził. I wokalista też, ale uznajmy, że głos Hetfielda jest zbyt ważnym elementem Metalliki, by go zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...