Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Wolisz używać programu Guitar Pro czy PowerTabs ?

Używam tylko Guitar Pro.

Mógłbyś napisać, czy fabuła w Twoim mniemaniu jest dobra, czy rozgrywka nie jest nudna, ogólnie, jak gra Ci się podoba?

Gra generalnie jest przyzwoita, ale nie ma takiego klimatu jak poprzednie Gothiki. Jest też bardziej skupiona na wątku głównym.

1. Tacy bohaterzy jak : Diego , Milten , Xardas , Lee w której części ,, Gothica ,, ponownie ich widzimy : W Arcani czy w Risenie ??

Pojawiają się w Arcanii. W Risenie oczywiście nie może ich być, bo Risen formalnie nie jest Gothikiem.

2. Jak się kończy Risen ??? czyli ostatni boss , typ walki ,

Kończy się słabą walką z nudnym bossem.

3. Sądzisz że Gothic 2 jest lepszy i fajniejszy niż Gothic 3 ?

Zależy, co brać pod uwagę. Gdybym teraz miał wrócić do którejś z tych gier, to byłby to Gothic 3.

4. Czy dziewczyna / żona grywa w jakieś RPG ??

Moja dziewczyna generalnie nie gra w nic.

5. Przyglądałem się dobrze nowemu CDA i twojej ksywki nie znalazłem przy żadnej recenzji .....

A czyja ksywka jest przy recenzji Guitar Hero i zapowiedzi Two Worlds?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam pytanie, a raczej prośbę o wyjasnienie pewnej kwestii, która mnie nurtuje...

Otóż Diego czyli

Najbogatszy Człowiek Myrtany (w outrze Gothica widzimy go leżąceo na stercie złota)

w G4 jest smugglerem (tyle wiem z dema)... Czy w pełnej wersji jest jakoś wyjaśniony ten zabieg fabularny, tzn

jak mógł roztrownić taką kupę złota

?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyja ksywka jest przy recenzji Guitar Hero i zapowiedzi Two Worlds?

1. No faktycznie twoja ;) ale to napisałeś jedynie 2 artykuły w całym numerze i nic więcej ???

2. Czy mam szanse kupić jakiś dobry nowy laptop za max 2000 zł na który pójdzie spokojnie Risen lub nawet Gothic 3 ?? jaki byś mi polecił kupić ??

3. Czy pisanie recenzji gier jest trudne ??

4. Ile zajmuje czasu ci napisanie przeciętniej recenzji ?? Oczywiście mówie o samym pisaniu !!!!

5. Dla czego zostałeś redaktorem ??? Miałeś w dzieciństwie hobby na pisanie dużych artykułów ?? a może poprostu byłeś dobry z polskiego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Diego czyli

Najbogatszy Człowiek Myrtany (w outrze Gothica widzimy go leżąceo na stercie złota)

w G4 jest smugglerem (tyle wiem z dema)... Czy w pełnej wersji jest jakoś wyjaśniony ten zabieg fabularny, tzn

jak mógł roztrownić taką kupę złota

?

Tego jeszcze nie wiem.

1. No faktycznie twoja ;) ale to napisałeś jedynie 2 artykuły w całym numerze i nic więcej ???

Napisałem więcej, ale dostałeś jeden jedyny egzemplarz CDA, w którym są tylko dwa moje artykuły.

2. Czy mam szanse kupić jakiś dobry nowy laptop za max 2000 zł na który pójdzie spokojnie Risen lub nawet Gothic 3 ?? jaki byś mi polecił kupić ??

Nie zajmuję się w CDA sprzętem. Ale nie łudziłbym się, że za 2000 złotych kupisz laptopa, na którym da się rozsądnie pograć.

3. Czy pisanie recenzji gier jest trudne ??

Napisz jakąś recenzję i wyślij ją nam do oceny, to się dowiesz. :)

4. Ile zajmuje czasu ci napisanie przeciętniej recenzji ?? Oczywiście mówie o samym pisaniu !!!!

Mniej więcej 59830,897 sekuminut. Myślisz, że piszę ze stoperem, a potem wyciągam średnią? :)

5. Dla czego zostałeś redaktorem ??? Miałeś w dzieciństwie hobby na pisanie dużych artykułów ?? a może poprostu byłeś dobry z polskiego ?

Z polskiego zawsze byłem dobry, owszem, ale to nie wystarczy, żeby dostać etat w CDA. Chciałem mieć taką pracę odkąd zacząłem na początku lat 90 kupować czasopisma o grach. Potem okazało się, że mam do pisania predyspozycje, więc z uporem szedłem w tym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących recenzji Mafii 2 Twojego autorstwa.

Otóż:

1. Piszesz że strzelaniny są niedzisiejsze, mało dynamiczne. Nie pomyliło ci się przypadkiem z GTA IV gdzie waliliśmy headshoty zza zasłony(za którą bylismy niezniszczalni zresztą)? :wink: . Imo te strzelaniny są świetne, jest poczucie zagrozenia(szczególnie na hard-gdzie łatwo i często mozna zginąć), bronie są potężne i czuć ich moc, a przeciwnicy nie przyjmują na klatę(tak jak i my zreszta)dużych porcji ołowiu jak w GTA IV. O co więc chodzi ?

2. Piszesz, że postacie i dialogi są mniej błyskotliwe od tych z GTA IV. Niby dlaczego? W recenzji nie wspomniałes o tym ani słowem. Może jakieś uzasadnienie. BO ja odniosłem wrażenie że jest dokładnie odwrotnie. Szczególnie jeżeli chodzi o postacie.

3. "Scaletta to [beeep] nastawiony wyłącznie na robienie kasy"- w każdym GTA kierujemy jeszcze większymi chyba dupkami i jakoś nie ma tam ani słowa krytyki dziwnym trafem. Nie sądzisz, że Czesi nie chcieli po prostu powielać typu człowieka z Mafii 1? i Tommy i Vito schrzanili wszystko z tym że Vito miał chociaż odwagę doprowadzić sprawy do końca.

4. O co ci chodziło z nie najlepszym początkiem gry?

5. Dlaczego aż tak bardzo pojechałeś po ocenie grywalności stawiając tylko 8? Owszem M2 ma sporo irytujących błędów, ale nie przeszkadzają one w rozgrywce a misje są po prostu megagrywalne, chyba 9 winno być.

6. Co sądzisz o wycięciu przez Take two prawie 1/3 gry w tym 7 rozdziałów przed początkiem gry, 3 po zakończeniu, misji pobocznych, aktywności w mieście(sklepy, bilard, kręgle,zakłady), samochodów i ubrań?

7. Dlaczego narzekałeś na liniowosć? Przeciez chyba od dawna wiadomo było że gra będzie jaka bedzie, a te oskryptowanie tylko dodało filmowości więc misje nie były nudne, proste i powtarzalne jak w GTA IV.

8. Sprawdzałeś PhisiXa? Bo w recenzji przepisałeś i narzekałeś na wymagania z kartki(które ludzie z 2kczech pisali po pijaku zapewne) chyba, tak naprawde do PhisiXa i max detali wystraczą Phenom II x3 i GTX 260.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kim chciales zostac jak byles dzieckiem??

Dorosłym. :)

1. Piszesz że strzelaniny są niedzisiejsze, mało dynamiczne. Nie pomyliło ci się przypadkiem z GTA IV gdzie waliliśmy headshoty zza zasłony(za którą bylismy niezniszczalni zresztą)? :wink: . Imo te strzelaniny są świetne, jest poczucie zagrozenia(szczególnie na hard-gdzie łatwo i często mozna zginąć), bronie są potężne i czuć ich moc, a przeciwnicy nie przyjmują na klatę(tak jak i my zreszta)dużych porcji ołowiu jak w GTA IV. O co więc chodzi ?

O to, że strzelaniny są niedzisiejsze i mało dynamiczne. :) Poważnie - w grach na PS2 już takie były, a od tego czasu Gears of War pokazało, jak powinien wyglądać dobry "cover-based shooter". A w GTA akurat strzelaniny z zamierzenia miały być inne - całkowicie arcadowe.

2. Piszesz, że postacie i dialogi są mniej błyskotliwe od tych z GTA IV. Niby dlaczego?

Pewnie dlatego, że 2K Czech ma gorszych autorów niż Rockstar. :) Poważnie, nie pamiętam już z Mafii II ANI JEDNEGO dialogu, ani jednej sceny. Pamiętam natomiast kilka z GTA IV (przesłuchanie w piwnicy, "for an annoying prick you're an annoying prick" i kilka innych), w które nie grałem od czasu premiery pecetowej.

3. "Scaletta to [beeep] nastawiony wyłącznie na robienie kasy"- w każdym GTA kierujemy jeszcze większymi chyba dupkami i jakoś nie ma tam ani słowa krytyki dziwnym trafem.

Bo bohaterowie GTA są lepiej zarysowani, a Scaletta jest płaski, papierowy.

4. O co ci chodziło z nie najlepszym początkiem gry?

Według mnie strasznie słaby jest ten epizod wojenny, bo jako shooter Mafia II po prostu nie jest najlepsza.

5. Dlaczego aż tak bardzo pojechałeś po ocenie grywalności stawiając tylko 8?

To jest niby niska ocena?

Owszem M2 ma sporo irytujących błędów

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. :)

chyba 9 winno być.

To wystaw 9. :)

6. Co sądzisz o wycięciu przez Take two prawie 1/3 gry w tym 7 rozdziałów przed początkiem gry, 3 po zakończeniu, misji pobocznych, aktywności w mieście(sklepy, bilard, kręgle,zakłady), samochodów i ubrań?

Uważam oczywiście, że to znakomite posunięcie - należy nabywcę robić w balona ile wlezie. Gdyby zapowiedzieli DLC przed tym, jak CDA z recenzją Mafii II poszło do druku, obniżyłbym ocenę do 7/10.

7. Dlaczego narzekałeś na liniowosć?

Bo w grze jest liniowość? :)

Przeciez chyba od dawna wiadomo było że gra będzie jaka bedzie

Ta liniowość nie byłaby tak odczuwalna, gdyby nie brak aktywności pobocznych i namolne prowadzenie gracza za rączkę.

misje nie były nudne, proste i powtarzalne jak w GTA IV.

A nie napisałem w recenzji, że misje są zróżnicowane?

8. Sprawdzałeś PhisiXa?

O ile pamiętam, włączyłem go na próbę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batmana: Arkham Asylum i Dead Space sa dobrymi grami.

Ale ogolnie: graficznie,grywalnoscia, fabuła. Jaka wybrac???

Twoje Oczekiwania na 2011 rok zwiazanych z grami?

Bedziesz ogladał USA-POLSKA o 2:00 nad ranem???

Edytowano przez StarWars15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie: graficznie,grywalnoscia, fabuła. Jaka wybrac???

Nie mam pojęcia, co Ci się podoba. Naprawdę nie umiesz sam podjąć decyzji?

Twoje Oczekiwania na 2011 rok zwiazanych z grami?

Nie mam żadnych konkretnych oczekiwań.

Bedziesz ogladał USA-POLSKA o 2:00 nad ranem???

Nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim najwięcej grałeś w UFC 2010 (chodzi o ilość walk)?

Shogunem Ruą.

Fedor w MMA jest tak samo Overpower jak w rzeczywistości czy da radę go pokonać (wiem, że głupie pytanie)?

Każdego da się pokonać.

Co sadzisz o wyniki 2-2 Polski????

Fajnie, że Polacy strzelili bramki (zwłaszcza że gol Błaszczykowskiego był znakomity, a Matuszczykowi przyda się trafienie w reprezentacji), ale szkoda, że sprezentowali też dwie Amerykanom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam pisałeś, że kończyłeś studia dzienne, a etat w CDA dostałeś w 2003 roku (chyba, że źle pamiętam ;), czyli w wieku 21 lat... Możesz powiedzieć jak pogodziłeś pracę w CDA ze studiami?

Źle pamiętasz. Etat dostałem w lipcu 2007.

Jak oceniasz Mecz USA-POLKSA w SKALI od 1 do 10???

Nie Tobie przypadkiem pisałem, że nie będę oglądał tego meczu?

Kto sie interesuje sie sportem w redakcji?

Nikt nie jest jakimś fanem ogólnosportowym. Można przyjąć, że piłką nożną interesuje się większość z nas, na poziomie ogólnym.

Za 1 razem zdałes PRAWO JAZDY???

Nie.

Masz Jakieś zwierze??? Psa??

Nie, ale miałem kiedyś psa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ostatnio nowego słuchałeś ?

Z czego wynika taka wywindowana cena płyt czystych DVD DL ?

nie sądzę że koszty produkcji są sporo wyższe bo dajecie ją do pisma (jesteś w stanie powiedzieć jakiej firmy ?)

Grałeś w Battlefield Heroes, jeśli tak to czy tak gra cię chociaż trochę wciągnęła ?

A co do wokalu to IMHO w Indespair mógłby być nieco ostrzejszy, ale nie aż tyle żeby growl czy dużo screamu, bo to by już dziwnie brzmiało z takim graniem.

Czy gra ,,Zagubieni"na podstawie serialu była kiedykolwiek recenzowana w CDA?Jaka ocene dostała?Opłaca sie ją kupic? ) :icon_surprised:

Dobrze trafiłeś bo recenzował ją CormaC i dał 6+ (4/2008), ja nie grałem więc więcej nie mogę powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ,,Zagubieni"na podstawie serialu była kiedykolwiek recenzowana w CDA?Jaka ocene dostała?Opłaca sie ją kupic? ) :icon_surprised:

Tak, ja ją recenzowałem. Ocena chyba 6/10, ale dokładnie nie pamiętam. Jeśli da się ją kupić za 20 złotych, to fanowi serialu się opłaca.

2. Wasz wokalista ma zdecydowanie za wysoki glos i mysle, ze pasowalby tam jakis niski growl lub scream

Głos ma taki, jaki ma. Mnie się akurat podoba. Ale w nowym materiale jest więcej screamu.

A na poważnie- korzystasz z jakiś komunikatorów internetowych?

W domu stare GG, w pracy Miranda z wtyczką GG.

I jakiego programu do odtwarzania muzyki używasz?:)

Winamp.

Co ostatnio nowego słuchałeś ?

Nowego albumu warszawskiego zespołu Made of Hate.

Z czego wynika taka wywindowana cena płyt czystych DVD DL ?

Skąd ma wiedzieć? :)

nie sądzę że koszty produkcji są sporo wyższe bo dajecie ją do pisma (jesteś w stanie powiedzieć jakiej firmy ?)

Płyta DVD-R/RW to zupełnie inna bajka niż tłoczone płyty. Myślisz, że nagrywamy płyty do CDA na DVD-R? :)

Grałeś w Battlefield Heroes, jeśli tak to czy tak gra cię chociaż trochę wciągnęła ?

Nie grałem. Nie gram w shootery sieciowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...