Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

1. Co sądzisz o zespole Death Angel? http://en.wikipedia.org/wiki/Death_Angel

Nie przemawia do mnie ich muzyka.

Spoko. ;)

A co z grupą Cage? Który album rekomendujesz na początek dla osób, które nie miały jeszcze styczności z tą kapelą?

Myślę, że najnowsza płyta - "Science of Annihilation" - byłaby najlepsza na początek.

Dzięki za odpowiedź!

3. Podobne pytanie dotyczy Judas Priest...

Z Judasów lubię tylko album "Painkiller" i pojedyncze utwory z innych płyt. Poza tym ten zespół zmieniał stylistykę, więc trudno polecić jeden album, który byłby kwintesencją i podsumowaniem ich stylu.

Dzięki za odpowiedź!

4. Jak Ci się podoba nowy album Black Label Society "Order of the Black" i singiel promujący?

I singiel, i cały album są fantastyczne.

Zgadzam się. :) BTW: Też masz wrażenie, że utwór "Parade of the Dead" brzmi muzycznie inaczej niż większość współczesnych nagrań w tym gatunku. Nie czuć w nim takiego, jakby to nazwać... ciężaru. Ciekawe z czego to wynika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrr... Wrrr... Cały czas mi latają wasze kawałki po łbie i nie mogę się ich pozbyć :tongue: W związki z tym pytanie: ile kosztuje wasza Ep-ka? (Bo aktualnie nie ma na Allegro, a chciałbym wiedzieć jakiego rzędu to wydatek :tongue: )

EDIT: A nie, nvm, sprawdziłem na Allegro po napisaniu tego posta - po prostu patrzyłem wcześniej i nie spodziewałem się, że już dziś będzie :wink:

I pytanie w związku z tym: zdaje mi się, że napisałeś kiedyś, że gdzieś na jesień (październik?) macie zarezerwowane studio nagraniowe. Macie już przygotowany cały materiał na ten album? :smile:

Obecnie plan jest taki, żeby jeszcze w tym roku nagrać perkusję i bas. Gitary i wokal zaraz po nowym roku. Mieliśmy nagrywać wszystko w październiku, ale z różnych powodów przesunęło się. Nam opóźniły się przygotowania do nagrań, a człowiek, który będzie nas nagrywał (Zed), jest dźwiękowcem Comy, więc ma też różne zobowiązania związane z tą funkcją. Obecnie kończymy materiał i teksty na te płytę. Osobiście jestem bardzo zadowolony z nowych kawałków i myślę, że to będzie na tle polskiej sceny bardzo dobry album.

A (tak z ciekawości i nawiasem) graficzną stroną albumu będziecie zajmować się po jego nagraniu?

I pytanko bynajmniej nie wzięte z zadniej części ciała: widziałeś film 300? Jeśli tak - podobał Ci się?

Edytowano przez De_Luxe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dwie sztuki waszej EP-ki na allegro. Napisałem do Serka maila - jednak może nie odczytać lub zapomni czy coś, więc dla pewności napiszę też to tutaj (tak, wiem - jestem upierdliwy) ;)

Poprosiłem o autografy członków zespołu dołączone do obu sztuk. Nie wiem, na kartce, na czymkolwiek w miarę trwałym - tak aby się nie ścierało, czy rozmazywało. Mam nadzieję, że to nie jest problem? =)

Hmm... Naradziliście się już może w sprawię Long Play'a? Wytłoczycie choć trochę cedeków? Niestety jestem ze starej* gwardii i wolałbym mieć go w wersji materialnej.

* staromodnej :D

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. :) BTW: Też masz wrażenie, że utwór "Parade of the Dead" brzmi muzycznie inaczej niż większość współczesnych nagrań w tym gatunku.

Gatunek jest tak rozległy i tak zróżnicowany, że trudno mówić o tym, iż jakiś jeden numer "brzmi inaczej". "Parade of the Dead" według mnbie całkowicie wpisuje się w styl Black Label Society.

Nie czuć w nim takiego, jakby to nazwać... ciężaru. Ciekawe z czego to wynika?

Z tego, że jest szybki. Gra się albo ciężko, albo szybko. :)

A (tak z ciekawości i nawiasem) graficzną stroną albumu będziecie zajmować się po jego nagraniu?

Niekoniecznie, ale na pewno musimy najpierw zamknąć warstwę tekstową płyty, żeby było wiadomo, co i jak narysowane ma się znaleźć na okładce.

I pytanko bynajmniej nie wzięte z zadniej części ciała: widziałeś film 300? Jeśli tak - podobał Ci się?

Widziałem ten film co najmniej 2 razy, w tym w kinie. Podobał mi się.

Czy grajac na gitarze w domu lub sluchajac glosno muzyki nie miales nigdy problemow z sasiadami?

Nie, dlatego że w mieszkaniu nie gram głośno na gitarze (bo po co?) i muzyki również słucham z umiarkowaną głośnością. Zresztą kiedy byli u mnie sąsiedzi, zdziwili się, widząc gitarę i wzmacniacz, bo nie słyszeli, jak gram.

I tak wogole czy moglbys powiedziec jak wytlumiasz swoj wzmacniacz?

Ale co rozumiesz przez wytłumienie wzmacniacza?

Poprosiłem o autografy członków zespołu dołączone do obu sztuk. Nie wiem, na kartce, na czymkolwiek w miarę trwałym - tak aby się nie ścierało, czy rozmazywało. Mam nadzieję, że to nie jest problem? =)

Da się zrobić. Dostaniesz podpisy na wkładkach do płyt.

Naradziliście się już może w sprawię Long Play'a? Wytłoczycie choć trochę cedeków? Niestety jestem ze starej* gwardii i wolałbym mieć go w wersji materialnej.

Ja też wolę mieć płyty na półce, a nie tylko na dysku twardym, więc będę chciał wytłoczyć jakiś nieduży nakład. Na początek 300-500 sztuk, bo będziemy też potrzebowali egzemplarzy promocyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wogole czy moglbys powiedziec jak wytlumiasz swoj wzmacniacz?

Ale co rozumiesz przez wytłumienie wzmacniacza?

Jakos tak nie widzi mi sie granie na mocnym przesterze cicho ;) No i jest w necie mnostwo porad jak "wyciszyc" wzmacniacz zeby dzwiek nie rozprzestrzenial sie np. poprzez sciany w bloku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zespole Sabaton?

Użyj wyszukiwarki, bo naprawdę znudziło mi się już odpowiadanie na to pytanie.

Jakos tak nie widzi mi sie granie na mocnym przesterze cicho ;)

To nie graj. :) Ja, kiedy ćwiczę, nie widzę powodu katować wszystkich dookoła wprawkami. Poza tym w domu mam mały treningowy wzmacniacz o mocy 10 W.

No i jest w necie mnostwo porad jak "wyciszyc" wzmacniacz zeby dzwiek nie rozprzestrzenial sie np. poprzez sciany w bloku.

Chodzi Ci o wygłuszanie pomieszczenia? Bo wzmacniacz wycisza się za pomocą pokrętła "Volume" lub "Master". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest w necie mnostwo porad jak "wyciszyc" wzmacniacz zeby dzwiek nie rozprzestrzenial sie np. poprzez sciany w bloku.

Chodzi Ci o wygłuszanie pomieszczenia? Bo wzmacniacz wycisza się za pomocą pokrętła "Volume" lub "Master". :)

Racja, chodzilo mi o wyciszenie pomieszczenia :sweat: A tak z innej beczki, dlaczego nie polecasz gitar z ruchomym mostkiem poczatkujacym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, chodzilo mi o wyciszenie pomieszczenia :sweat:

No więc w mieszkaniu nie mam oczywiście wygłuszonego pokoju, bo po co?

A tak z innej beczki, dlaczego nie polecasz gitar z ruchomym mostkiem poczatkujacym?

1) Sam porządny ruchomy mostek (taki, który nie gubi stroju i nie sprawia w eksploatacji problemów), kosztuje tyle (albo więcej), ile większość początkujących chce wydać na gitarę. Jeżeli nowa gitara kosztuje 500 złotych i ma ruchomy mostek, to można przyjąć, że jest on tandetny. Mój kumpel z zespołu miał kiedyś taniego Ibaneza z ruchomym mostkiem i nie można było w tej gitarze w ogóle używać wajchy, bo instrument natychmiast się rozstrajał.

2) Ruchomy mostek początkującemu do niczego nie jest potrzebny.

3) W gitarze ze stałym mostkiem o wiele łatwiej zmienia się struny.

4) W przypadku stałego mostka nie ma problemu, żeby na kwadrans przestroić się np. do D, żeby pograć z płytą Children of Bodom. Z ruchomym mostkiem jest to już dużo trudniejsza operacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

1. Jaka była najbardziej klimatyczna gra, w którą grałeś?

2. Grałeś kiedyś na 7-strunowej gitarze elektrycznej? Jeśli tak, to jakie są jej plusy i minusy? (w porównaniu do 6-cio)

3. Było parę postów na temat "zawodzenia" Serj Tankiana, dalej Cię tym trochę pomęczę, tym razem konkretami :)

Nie wiem, co dokładnie miało znaczyć "zawodzenie", ale uważam, że w miarę zgrabnie wychodzi mu śpiewanie live.

4. Wolałbyś, żeby Piranhia Bytes tworzyła dalej Gothica, czy może uważasz, że nie mieli już świeżych pomysłów na grę, więc lepiej, żeby zespół się zmienił?

5. Jak myślisz, dlaczego Ozzy jest uważany za takiego świetnego wokaliste?

6. Jak oceniasz głos Lemmy'ego z Motorhead? Chodzi mi o sam głos, bo że fałszuje co 2 słowa, to każdy wie :P

7. Gdybyś miał już wybrać jakąś religię, to którą byś wybrał?

8. Jeśli rozmawiasz z kimś przez internet, to często bierzesz pod uwagę jego wiek?

9. Jakie Amerykańskie komedie lubisz?

10. Czy taka gitara http://www.sklep.rockfan.pl/index.php?prod...mp;prod_id=1190 będzie dobra do grania Metalcore'u? I czy w ogóle będzie dobra?

11. Gdzie chciałbyś najbardziej mieszkać, biorąc pod uwagę cały świat. Ogólnie wszystko byłoby tak samo, praca, mieszkanie, rodzina, tylko żył byś w innym miejscu.

12. Chciałbyś schudnąć, albo przybrać na wadzę?

13. Kto jest wg. Ciebie lepszym gitarzystą: Friedman czy Mustaine?

14. Lubisz jakieś kabarety? Jeśli tak to jakie?

15. -||- komików stand-up?

16. Czy gdybyś miał możliwość "przeniesienia" swoich gitarowych umiejętności na jakiś inny instrument, zrobiłbyś to? Jeśli tak, to jaki instrument byś wybrał?

17. Gdybyś miał już wybrać między tymi wokalistami to: Serj Tankian czy James Hetfield?

18. Czy słuchasz jakiegoś zespołu, który jest słaby technicznie, ale za to dobry kompozycyjnie?

19. Jeśli idziesz już na jakąś imprezę, to czy nie denerwuje Cię wtedy "muzyka" techno?

20. Chciałbyś się urodzić w innych czasach? jeśli tak to w jakich?

21. Największa porażka w historii gier wg. Ciebie?

22. Najlepsza gra opowiadająca o wojnie Twoim zdaniem?

23. Jak bardzo cenisz grafikę w FPS-ach?

24. -||- RPG-ach?

25. Czy jest jakaś stara gra, w którą zdarzy Ci się zagrać i dziś? (stara - starsza niż 10lat chociaż ^^)

26. Twój największy sukces?

27. Porażka?

28. Od czasu współpracy z CDA "zpiraciłeś" jakąś grę?

29. Pewnie już było, ale... Masz kogoś kogo lubisz NAJBARDZIEJ z całej redakcji? (oprócz siebie ofc)

30. Denerwuje Cię, kiedy leci jakaś piosenka, której nie lubisz? Np w Pizzeri.

31. Czy możesz słuchać jednego utworu 10-20 razy pod rząd?

32. Lubisz szpinak? Wątróbkę? Kalafior?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, dlaczego nie polecasz gitar z ruchomym mostkiem poczatkujacym?

1) Sam porządny ruchomy mostek (taki, który nie gubi stroju i nie sprawia w eksploatacji problemów), kosztuje tyle (albo więcej), ile większość początkujących chce wydać na gitarę. Jeżeli nowa gitara kosztuje 500 złotych i ma ruchomy mostek, to można przyjąć, że jest on tandetny. Mój kumpel z zespołu miał kiedyś taniego Ibaneza z ruchomym mostkiem i nie można było w tej gitarze w ogóle używać wajchy, bo instrument natychmiast się rozstrajał.

2) Ruchomy mostek początkującemu do niczego nie jest potrzebny.

3) W gitarze ze stałym mostkiem o wiele łatwiej zmienia się struny.

4) W przypadku stałego mostka nie ma problemu, żeby na kwadrans przestroić się np. do D, żeby pograć z płytą Children of Bodom. Z ruchomym mostkiem jest to już dużo trudniejsza operacja.

Aha...rozumiem. Ale na przyklad w mojej gitarze (Yamaha Pacifica 012) jest mostek typu Vintage, a nie dwustronny tak jak w wiekszosci gitar BC Rich. Pomimo ruchomego mostku i jego czestego uzywania, gitara trzyma stroj niezwykle dlugo. A kosztowala jedyne 800 zl. Tak wiec chyba sa wyjatki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, ale dowaliłeś...

1. Jaka była najbardziej klimatyczna gra, w którą grałeś?

Trudne pytanie... Dead Space? Gothic? Nie mam pojęcia.

2. Grałeś kiedyś na 7-strunowej gitarze elektrycznej?

Nie.

3. Było parę postów na temat "zawodzenia" Serj Tankiana, dalej Cię tym trochę pomęczę, tym razem konkretami :)
Nie wiem, co dokładnie miało znaczyć "zawodzenie", ale uważam, że w miarę zgrabnie wychodzi mu śpiewanie live.

Nie zrozumieliśmy się. Mi się nie podobają jego linie melodyczne.

4. Wolałbyś, żeby Piranhia Bytes tworzyła dalej Gothica, czy może uważasz, że nie mieli już świeżych pomysłów na grę, więc lepiej, żeby zespół się zmienił?

Przecież Gothica 4 zrobiło całkowicie inne studio. I jeśli porównać Risena z demkiem G4, nie był to najlepszy pomysł.

5. Jak myślisz, dlaczego Ozzy jest uważany za takiego świetnego wokaliste?

Nie znam nikogo, kto uważa go za świetnego wokalistę. Może za świetnego frontmana, charyzmatyczną postać. Ale według mnie trudno twierdzić, że Ozzy świetnie śpiewa. Nie ma ani dobrych warunków głosowych, ani techniki.

6. Jak oceniasz głos Lemmy'ego z Motorhead? Chodzi mi o sam głos, bo że fałszuje co 2 słowa, to każdy wie :P

Nie podoba mi się jego pijacki głos.

7. Gdybyś miał już wybrać jakąś religię, to którą byś wybrał?

Jakąś dalekowschodnią, która nie ma w zwyczaju wojować, palić na stosie, wysadzać się i mieszać w politykę.

8. Jeśli rozmawiasz z kimś przez internet, to często bierzesz pod uwagę jego wiek?

Zależy od poziomu rozmówcy.

9. Jakie Amerykańskie komedie lubisz?

"Kac Vegas" jest niezłym filmem.

10. Czy taka gitara http://www.sklep.rockfan.pl/index.php?prod...mp;prod_id=1190 będzie dobra do grania Metalcore'u? I czy w ogóle będzie dobra?

Pewnie.

11. Gdzie chciałbyś najbardziej mieszkać, biorąc pod uwagę cały świat. Ogólnie wszystko byłoby tak samo, praca, mieszkanie, rodzina, tylko żył byś w innym miejscu.

Chyba Nowy Jork. Ewentualnia Floryda lub Kalifornia.

12. Chciałbyś schudnąć, albo przybrać na wadzę?

Nie, moja aktualna waga mi odpowiada.

13. Kto jest wg. Ciebie lepszym gitarzystą: Friedman czy Mustaine?

Zależy, co brać pod uwagę. Jeśli to, czym zajmują się teraz, to trudno poważnie traktować Friedmana. No i wkład w muzykę Mustaine ma o wiele większy. W końcu Friedman był gitarzystą w zespole Mustaine'a, a nie odwrotnie. A jeśli chodzi o umiejętności, to trudno porównywać, bo Friedman jest gitarzystą solowym, a Mustaine to przede wszystkim genialny riffowiec.

14. Lubisz jakieś kabarety? Jeśli tak to jakie?

Nie. Zupełnie mnie nie bawią żadne Ani Mru-Mru i tego typu rzeczy.

15. -||- komików stand-up?

Widziałem Halamę na żywo 3 razy i podobało mi się. Ale nie interesuję się tym tematem.

16. Czy gdybyś miał możliwość "przeniesienia" swoich gitarowych umiejętności na jakiś inny instrument, zrobiłbyś to? Jeśli tak, to jaki instrument byś wybrał?

Wokal nie jest instrumentem sensu stricte, ale właśnie tak bym wybrał.

17. Gdybyś miał już wybrać między tymi wokalistami to: Serj Tankian czy James Hetfield?

Wybór między kolesiem, którego styl mi się nie podoba, a gościem, który słabo radzi sobie ze śpiewaniem? Nie, dziękuję, postoję.

18. Czy słuchasz jakiegoś zespołu, który jest słaby technicznie, ale za to dobry kompozycyjnie?

Owszem. Misfits na przykład.

19. Jeśli idziesz już na jakąś imprezę, to czy nie denerwuje Cię wtedy "muzyka" techno?

Nie chodzę tam, gdzie leci hardkorowe techno. Muzyka taneczna natomiast mi nie przeszkadza i zdarza mi się bawić w klubach z taką muzyką.

20. Chciałbyś się urodzić w innych czasach? jeśli tak to w jakich?

Jest mi dobrze w obecnych.

21. Największa porażka w historii gier wg. Ciebie?

Szkoda mi czasu na rozpamiętywanie porażek.

22. Najlepsza gra opowiadająca o wojnie Twoim zdaniem?

Generalnie nie gram w gry wojenne. Ani w RTS-y, ani w drugowojenne shootery pokroju Medal of Honor.

23. Jak bardzo cenisz grafikę w FPS-ach?

Akurat w tym gatunku to jeden z najważniejszych elementów.

24. -||- RPG-ach?

Fajnie, jeśli jest świetna, ale nie to jest w takich grach najważniejsze. Ale oczywiście ładne widoki nadają grze klimatu.

25. Czy jest jakaś stara gra, w którą zdarzy Ci się zagrać i dziś? (stara - starsza niż 10lat chociaż ^^)

Nie. Nie mam czasu na powroty do starych gier. Poza tym zazwyczaj lepiej nie odgrzebywać miłych wspomnień.

26. Twój największy sukces?

Praca w CDA.

27. Porażka?

Nie rozpamiętuję porażek. Poza tym na szczęście nie zaliczyłem póki co żadnej, którą warto byłoby wymienić.

28. Od czasu współpracy z CDA "zpiraciłeś" jakąś grę?

Pliz...

29. Pewnie już było, ale... Masz kogoś kogo lubisz NAJBARDZIEJ z całej redakcji? (oprócz siebie ofc)

Nie. Lubię wszystkim i ze wszystkimi dobrze się dogaduję.

30. Denerwuje Cię, kiedy leci jakaś piosenka, której nie lubisz? Np w Pizzeri.

Nie.

31. Czy możesz słuchać jednego utworu 10-20 razy pod rząd?

Nie.

32. Lubisz szpinak? Wątróbkę? Kalafior?

Szpinak i wątróbkę nie. Kalafior tak, ale wolę surowy niż gotowany czy smażony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grasz obecnie w jakies mmo?

Nie gram w żadne MMO. W ogóle nie grywam w MMO.

jaka szkole ukonczyles

V LO we Wrocławiu, a potem Akademię Ekonomiczną (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) we Wrocławiu.

Lubisz/znasz:

-Turbonegro

Tylko z nazwy.

-Joey Buck Yourself

Nie znam w ogóle.

-Iggiego Popa

Nie lubię.

-666 aniołów ( Grają polskie wersję utworów misfits. Jak będziesz miał czas to sobie przesłuchaj :).)

Nie znam.

Jaki posiadzasz telefon ??

Motorolę E398.

Lubisz telefony dotykowe??

Jest mi obojętne, jaki mam telefon, bo nie służy mi on ani do zabawy, ani do szpanowania.

Znajomi pozyczaja od Ciebie gry na PS3 lub PC???

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też dawno temu okazję przesiedzieć z Markiem Piekarczykiem przy piwie całą noc i jest bardzo fajnym człowiekiem, z którym fajnie się rozmawia

Na wczorajszym koncercie TSA było świetnie, jak dawno z nim byłeś na piwie? I czy normalnie też ma w zwyczaju co chwilę zarzucać jakimś dowcipem, czy tylko na koncertach tak nawiązuje kontakt z publicznością ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w żadne MMO. W ogóle nie grywam w MMO.

Ja też nie grywam w żadne gry typu MMO :wink:

Motorolę E398.

Pewnie musisz ciągle ładować baterie i chodzić z ładowarką w kieszeni :tongue:

Jest mi obojętne, jaki mam telefon, bo nie służy mi on ani do zabawy, ani do szpanowania.

Ja wziąłem sobie dotykowca i bardzo teraz żałuję :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...