Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Nie. Pobawiłem się tym ze 20 minut w redakcji i utwierdziłem się w przekonaniu, że szkoda pieniędzy i czasu na jakiegoś Move'a. To po prostu nie jest rzecz kierowana do mnie. Granie w ping ponga przed telewizorem czy udawanie strzelania z łuku rozmija się po prostu z moim pojęciem grania na konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie CPE: ile to kosztowało i jak długo jest ważne?

Nie pamiętam, ile kosztuje (bez problemu znajdziesz takie info w necie), a wszystkie certyfikat Cambridge ESOL ważne są dożywotnio.

Ile lat uczyłeś się angielskiego przed CPE?

16 lat. Nieprzerwany kontakt z językiem na kursach (na pierwszy rodzice wysłali mnie, kiedy miałem bodajże 7 lat), w szkole (klasa filologiczna w liceum), na studiach i oczywiście "po godzinach" (internet, książki, TV, gry).

Mój brat jest w klasie IB która kończy się międzynarodową maturą, ale z niewiadomych względów nie chcę podejść do CPE.

Też poszedłem do liceum z klasą IB z zamierzeniem zdawania takiej matury, ale ostatecznie odpuściłem sobie. Doszedłem do wniosku, że matura międzynarodowa nie była wtedy warta dodatkowego silnego obciążenia. A CPE to faktycznie trudny egzamin (nic dziwnego, skoro to najwyższy stopień), a w dodatku trochę kosztuje, co jest dodatkowo stresujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu: pytanie może trochę dziwne, może nieco osobiste (jeśli zbyt osobiste, to przepraszam), ale bynajmniej nieprzypadkowe. Zadaję je Tobie, bo wiem, że jesteś ateistą, a dodatkowo osobą bardzo inteligentną i darzę Cię (bez wazeliny!) dużym szacunkiem. Mianowicie, gdyby zmarła bliska ci osoba, wyznająca katolicyzm, to czy pojawiłbyś się na (katolickim) pogrzebie? Słyszałem, że takie postępowanie jest wyrazem szacunku dla zmarłej osoby, ale coś mi tu jednak zgrzyta.

Odnośnie CPE: ile to kosztowało i jak długo jest ważne?

Te wiadomości można wyguglać w dziesięć sekund :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, gdyby zmarła bliska ci osoba, wyznająca katolicyzm, to czy pojawiłbyś się na (katolickim) pogrzebie?

Oczywiście, że tak. Podobnie wygląda sprawa ze ślubem. Nie widzę powodu, żeby robić przykrość rodzinie i/lub przyjaciołom oraz okazywać brak szacunku, wypinając się na ważną uroczystość. A to, że prowadzi ją ksiądz - ktoś podjął taką decyzję i należy ją uszanować, niezależnie od tego, czy się ją popiera, czy nie. W najbliższą sobotę jadę na ślub bliskiego przyjaciela i nie wyobrażam sobie, żebym miał powiedzieć "Dzięki za zaproszenie, stary, ale sorry - nie wejdę do kościoła". Poza tym ja nie jestem wojującym ateistą i nie przeszkadza mi to, że dla kogoś wiara jest ważną częścią życia, o ile ten ktoś nie narzuca mi się ze swoimi przekonaniami.

Czy słuchasz/słuchałeś zespołu Three Days Grace?

Nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była reakcja na Red Dead Redemption? Czy: O boże to jest genialne nie odejdę od tego przez najbliższą dobę!!!!! Czy raczej: Fajne, ale są lepsze gry/ale nie w moim stylu. Mimo iż nie posiadam PS3 (jak na razie) oglądam gameplay-e i czytam recenzję gra mnie w sobie rozkochała ,i jest to pierwsza gra która kupie na tą konsole :wub:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDR i God of War III to dwie zupełnie różne gry, więc trudno je porównywać. Uważam, że każdy właściciel PS3 powinien zobaczyć obie. GoW III jest w ogóle fantastyczną pokazówką możliwości tej konsoli - nie ma chyba gry, która lepiej wykorzystywałaby moc PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zareagowałeś na wieść, że Bagiński nie współpracuje z CDPR przy W2?

2. Zaglądasz czasami na thewitcher.com, czy może tematy około wiedźmińskie cię nie interesują?

3. Wolisz Geralta z kucykiem, opaską czy z rozwianymi włosami?

4. Byłeś kiedyś na spotkaniu fanów z Sapkowskim?

5. Może masz jego autograf?

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zareagowałeś na wieść, że Bagiński nie współpracuje z CDPR przy W2?

Nijak. Oczywiście szkoda, ale co miałem zrobić? Wybiec na ulicę z histerycznym płaczem? :)

2. Zaglądasz czasami na thewitcher.com, czy może tematy około wiedźmińskie cię nie interesują?

Nie zaglądam.

3. Wolisz Geralta z kucykiem, opaską czy z rozwianymi włosami?

Wolę dziewczyny. :)

4. Byłeś kiedyś na spotkaniu fanów z Sapkowskim?

Nie.

5. Może masz jego autograf?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o muzyce zespołu Killswitch Engage?

W sumie fajnie grają, ale brakuje mi w ich muzyce czegoś, co sprawiłoby, że zacząłbym ich słuchać.

Gdy ćwiczysz sobie w domu na gitarze grasz na siedząco czy stojąco?

Na siedząco.

Masz jakieś ćwiczenia, czy po prostu grasz utwory twojego zespołu.. i twoje ulubione?

Gram i ćwiczenia, i różne ulubione cudze riffy, i kawałki mojego zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie radzę Ci posłuchać chociaż jednej z jego piosenek. Klimat na pewno nie twój, ale co by nie mówić, świetny gitarzysta.

Mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że miejsca na redaktora (jeśli coś by się stało) są z góry zaklepane (np. przez twórców rzeczy na płytkę) ? Chyba nie będziecie (broń Boże) prowadzić jakiegoś naboru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że miejsca na redaktora (jeśli coś by się stało) są z góry zaklepane

Tak. Gdybyśmy musieli/zadecydowali się przyjąć kogoś na etat, to kandydatów mamy w zasięgu ręki.

Chyba nie będziecie (broń Boże) prowadzić jakiegoś naboru?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...