Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

1. Zamierzasz zagrać w Might & Magic Heroes VI ?

2. Jaka gra z dotychczas przez ciebie recenzowanych była najbliżej oceny dziesięć ?(nie chodzi mi o samą recenzję, np. coś co dostało 8 teraz oceniłbyś na 9)

3. Co sądzisz o 'Blogasku Dariuszka' ?

4. Tolerujesz takich użytkowników jak Ketro który od pewnego czasu nabija sobie posty w tym dziale?

Edytowano przez Legogolas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pytanie już kiedyś się pojawiło to sorki ale dopiero niedawno zacząłem interesować się forum i moim kontem generalnie, a z przyczyn oczywistych nie jestem w stanie przekopać ponad 250 stron aby sprawdzić ;d.

Pytanie jest takie: Jakie były twoje początki gry na gitarze? Ciężko Ci przychodziło ćwiczenie akordów, rytmu itp.? Chodzi mi o czas jaki musiałeś poświęcić aby opanować na perfect dane zagadnienie.

PS. Jaka jest Twoim zdaniem najważniejsza rada dla początkującego gitarzysty? Nie chodzi mi tu o sprawy techniczne ale o rzeczy typu "Jak nie będzie Ci to sprawiać radości to nie graj wcale" itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jaka jest Twoim zdaniem najważniejsza rada dla początkującego gitarzysty? Nie chodzi mi tu o sprawy techniczne ale o rzeczy typu "Jak nie będzie Ci to sprawiać radości to nie graj wcale" itp.

CZWICZ!!!!!!! Tak, to pierwsza i ostatnia zasada każdego szanującego się gitarzysty, bo tylko twój upór i determinacja stanowi o tym jak dobrze grasz. Jeśli zrezygnujesz, bo uznasz nie dla ciebie albo nie masz czasu, to trudno, zdarza się. Nawet jeśli nie możesz zagrać swojego ulubionego utworu, to ćwicz go dalej albo wróć do niego poźniej. Pamiętaj że to nie talent jest ważny, bo najlepsi mają go tak naprawdę niewiele- oni po prostu spędzali długie godziny z wiosłem w łapie i ćwiczyli. Oczywiście to nie znaczy, że masz nie spać po nocach i brzdąkać :wink: ale nie poddawaj się tak łatwo. (sory CormaC że odpowiedziałem za ciebie, ale ostatnio udało mi się zagrać bardzo trudny utwór, nad którym sporo siedziałem i dał mi kopa motywacyjnego- stąd moje pobudki gitarowo-patriotyczne :smile: )

Pytania:

1.Jakich rodzajów skal używacie w waszych utworach(dobra, wiem że jesteś rytmiczny :wink: ) do grania solówek ? Może jakiś jońskich czy miksodylijskich(ZuuO!!!). Ja znam tylko pentatonike i naturalną, a tych co wymieniłem nawet nie chce poznawać, bo skoro nie kumam chemii w szkole, to co dopiero takie coś zrozumieć?! :wink:

2. Po jakim mniej więcej czasie poczułeś że gra na gitarze jest dla ciebie czymś naturalnym(tzn. poczułeś się pewnie, że na gryfie masz ocean możliwości :smile: )?

3. W jaki sposób wyżywałeś gitarowe frustracje podczas nauki :wink: ? Mi się zdarza (rzadko, ostatnio jak próbowałem zagrać utwór o którym wspominałem wcześniej) rzucić kostką albo uderzyć mocno w wytłumione struny(nie, nie pie.....łem jeszcze gitarą w sciane- jestem nerwusem :smile:, ale nie aż takim).

Edytowano przez B2Kwojc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kanale oglądasz Dr. Housa ?

Obecnie od czasu do czasu obejrzę jakiś odcinek na TVP HD.

1. Zamierzasz zagrać w Might & Magic Heroes VI ?

Zobaczymy. Jeśli gra wpadnie mi w ręce, to czemu nie?

2. Jaka gra z dotychczas przez ciebie recenzowanych była najbliżej oceny dziesięć ?(nie chodzi mi o samą recenzję, np. coś co dostało 8 teraz oceniłbyś na 9)

God of War III. Żałuję, że wystawiłem tylko 9+.

3. Co sądzisz o 'Blogasku Daruszka' ?

Nic, bo tam nie wchodzę. Generalnie nie zaglądam do blogów.

4. Tolerujesz takich użytkowników jak Ketro który od pewnego czasu nabija sobie posty w tym dziale?

Jak widać toleruję, ale chyba znowu zacznę kasować posty z pytaniami, które zupełnie nic nie wnoszą. Jeśli ktoś pyta mnie o opinię o jakiejś grze - OK. Ale jeśli ktoś pyta tylko o to, czy w jakąś grę grałem, to jaki ma to sens?

Grałeś w Battlefield: Bad Company 2???

Mi sie bardzo podoba i przechodze poraz 2....

Przeszedłem prolog na PS3, odłożyłem grę, bo wpadło mi w ręce coś ciekawszego (mógł to być RDR) i jakoś do niej nie wróciłem. Może kiedyś, jeśli nie będę miał w co grać.

Pytanie jest takie: Jakie były twoje początki gry na gitarze?

Ściągnąłem z netu tabulatury utworów moich ulubionych kapel i próbowałem grać.

Ciężko Ci przychodziło ćwiczenie akordów, rytmu itp.?

Akurat wyczucie rytmu mam wrodzone i w związku z tym nie mam z rytmiką problemów. Nie pamiętam też, żeby coś przychodziło mi jakoś szczególnie ciężko.

Chodzi mi o czas jaki musiałeś poświęcić aby opanować na perfect dane zagadnienie.

Nie włączałem stopera. ;) Nie podam Ci odpowiedzi typu "żeby opanować zagadnienie xxxxxxxx, musiałem poświęcić na nie 30 godzin".

PS. Jaka jest Twoim zdaniem najważniejsza rada dla początkującego gitarzysty?

1) Ćwiczyć, 2) Nie zrażać się niepowodzeniami, bo to oczywiste, że będą się zdarzać, 3) Nie porywać się z motyką na słońce, bo jeśli ktoś 2 miesiące po zakupie gitary rzuci się np. na "Hangar 18" zespołu Megadeth (bo już mu wychodzą kawałki Nirvany), to będzie bardzo rozczarowany, 4) Grać muzykę, którą się lubi - nie katuj się Paganinim tylko dlatego, że ktoś powiedział Ci, że to dobre ćwiczenie.

Pamiętaj że to nie talent jest ważny, bo najlepsi mają go tak naprawdę niewiele

Ta, jasne... Właśnie dlatego mamy 1013 Mustaine'ów, 798 Friedmanów i 1278 Wylde'ów. :) Talent jest bardzo ważny, ale bez ćwiczeń nic nie da. Naprawdę wydaje Ci się, że wystarczy spędzić przy gitarze odpowiednią liczbę godzin, żeby zostać ikoną rocka?

1.Jakich rodzajów skal używacie w waszych utworach(dobra, wiem że jesteś rytmiczny :wink: ) do grania solówek ?

Solówki akurat gram, tylko nigdy nie interesowało mnie wkuwanie schematów skal i ich nazw, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Na próbach w ogóle nie posługujemy się muzycznym żargonem ("a spróbuj zagrać to w doryckiej").

2. Po jakim mniej więcej czasie poczułeś że gra na gitarze jest dla ciebie czymś naturalnym(tzn. poczułeś się pewnie, że na gryfie masz ocean możliwości :smile: )?

Nie wiem.

3. W jaki sposób wyżywałeś gitarowe frustracje podczas nauki :wink: ?

Nie zdarzało mi się aż tak frustrować. Podstawa to uświadomić sobie, że jeśli się dużo ćwiczy, to umiejętności przyjdą z czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci dwaj panowie chyba chcą pobić rekord świata w zadawaniu jak największej ilości bezsensownych pytań w jednym temacie -.-. Na to nie ma paragrafów? :/

I pytanie- czy w redakcji macie kolekcję gier na konsole? Czy możesz sobie pożyczyć jakąś grę i pograć w nią w domu? Bo pisałeś, że kupujesz gry na PS3, a w redakcji też macie ową konsolę...?

Edytowano przez Paveloo951
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaka gre najbardziej czekasz w tym roku?????

Na FIFA 11 i EA Sports MMA.

Pamiętasz może ile czasu upłynęło (nie chodzi mi o minuty czy godziny, tylko np. pół roku od zakupu gitary) zanim zagrałeś jakiś utwór w całości?

Nie pamiętam.

I jaki to był utwór?

Nie pamiętam dokładnie, ale najprawdopodobniej "Wasting Love" Iron Maiden.

I pytanie- czy w redakcji macie kolekcję gier na konsole?

W zasadzie nie.

Czy możesz sobie pożyczyć jakąś grę i pograć w nią w domu?

Tak, nie ma z tym problemu.

Bo pisałeś, że kupujesz gry na PS3, a w redakcji też macie ową konsolę...?

Kupiłem raptem 2 gry na PS3. Poza tym część gier na PS3 przychodzi od producentów i dystrybutorów w formie, której nie da się uruchomić na zwykłym, sklepowym egzemplarzu PS3.

Czemu nie przepadasz za rozgrywką multiplayer? Nie korci Cię aby zmierzyć się z prawdziwymi graczami i sprawdzić swoje możliwości?

W World Cupa gram już tylko przez internet. Wszystko zależy od gry. Generalnie wolę dobry tryb single niż np. ganianie po mapie i strzelanie do innych graczy, ale w niektórych grach multi po prostu sprawdza się lepiej. W Street Fightera IV też sporo pograłem przez sieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o sesjach modelek przebranych za zakonnice, względnie liżących się z chłoptasiami przebranymi za księży? Nie drażni cię to? Mnie, mimo że też jestem ateistą, bardzo.

Nie, nie drażni mnie to. Ja mam bardzo liberalne podejście, poza tym nie bardzo wiem, dlaczego miałoby mnie drażnić tzw. "obrażanie uczuć religijnych", które to uczucia są mi zupełnie obce. Jeśli się komuś takie sesje nie podobają, to niech nie ogląda. Jeśli komuś nie podobają się dowcipy o papieżu, to niech ich nie czyta. Jeśli komuś nie podobają się zespoły blackmetalowe, to niech ich nie słucha. Czy to nie jest banalnie proste? Żyj i daj żyć innym.

I z utęsknieniem czekam na sesję nagiego rabina strzelającego do dzieci w Strefie Gazy.

Twoje fantazje to Twój interes. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujesz muzykę, i czy są to płyty (fizycznie) czy tylko same utwory kupione i ściągnięte w formie mp3 ?

Czy "nie gryzło by się" jakby ktoś jednego dnia chodził w koszulce Metalliki a drugiego dnia w koszulce Megadeth ?

Co sądzisz o The Blackening Machine Heada ?

Podoba ci się coś Kreatora poza Enemy of God ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "nie gryzło by się" jakby ktoś jednego dnia chodził w koszulce Metalliki a drugiego dnia w koszulce Megadeth ?

Ta, bo CormaC to wypisz-wymaluj typ fanatyka-frustrata :icon_wink:

Wspominałeś, że posiadasz certyfikat CPE. Zdałeś egzamin na A? I w ogóle zdawałeś też FCE albo CAE czy od razu podszedłeś do CPE?

A właśnie: kilka razy pisałeś, że nudzi Cię granie Disturbed, wspominając o ostatniej płycie. A słyszałeś dla naprzykładu The Sickness? :icon_wink: Może być, że też jest kiepska, nie wiem - ostatni raz jej słuchałem, jak jeszcze nie zwracałem za bardzo uwagi na takie rzeczy jak grę instrumentów :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujesz muzykę, i czy są to płyty (fizycznie) czy tylko same utwory kupione i ściągnięte w formie mp3 ?

Nigdy nie kupowałem MP3 i nie planuję tego robić. Kiedy wydaję pieniądze, chcę mieć muzykę na fizycznym nośniku, który postawię sobie na półce, z pełną oprawą graficzną, tekstami, a najlepiej w formie edycji specjalnej (digipak, metalowe pudełko itp.).

Czy "nie gryzło by się" jakby ktoś jednego dnia chodził w koszulce Metalliki a drugiego dnia w koszulce Megadeth ?

Nie. Spinki pomiędzy Mustaine'em i chłopakami z Metalliki to ich sprawa. Ja nie jestem fanatykiem.

Co sądzisz o The Blackening Machine Heada ?

Próbowałem się przekonać do tego albumu, ale nie udało mi się. Jakoś mi nie wchodzi ich muzyka.

Podoba ci się coś Kreatora poza Enemy of God ?

Pojedyncze kawałki z różnych płyt.

Wspominałeś, że posiadasz certyfikat CPE. Zdałeś egzamin na A?

Na B.

I w ogóle zdawałeś też FCE albo CAE czy od razu podszedłeś do CPE?

Od razu CPE.

A właśnie: kilka razy pisałeś, że nudzi Cię granie Disturbed, wspominając o ostatniej płycie. A słyszałeś dla naprzykładu The Sickness?

Nie.

Może być, że też jest kiepska, nie wiem - ostatni raz jej słuchałem, jak jeszcze nie zwracałem za bardzo uwagi na takie rzeczy jak grę instrumentów :tongue:

Mi nie chodzi o "grę instrumentów", tylko o całokształt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...