Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

1.Tacy nasladowcy (chodzi mi o takich, którzy podszywają sie pod Ciebie, nie tylko graja pod Twoim nickiem) bardzo Cie denerwuja czy olewasz to?

Olewam. Jeśli chodzi o sam nick, to jest on po prostu celtyckim imieniem, które pojawia się w książkach, filmach, grach, więc to, że pojawia się od czasu do czasu na jakimś serwerze, to normalka. Gdybym miał ksywkę 8&Gk(_!_)JJ4#, to mógłbym się dziwić. :)

2.Spotkałeś kiedyś takiego "udawacza"?

Kiedyś była chyba taka akcja, ale nie pamiętam nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjaśnij mi szczegółowo dlaczego grasz na konsoli a nie na PC ????

Po raz 10, ale w skrócie:

1) Na PS3 mam gry, których nie ma na PC (np. seria God of War, Red Dead Redemption, seria Uncharted, Heavy Rain, porządna FIFA)

2) Na konsoli gra się wygodniej. Po 8 godzinach pracy przy komputerze nie mam ochoty znów gnić przed nim w domu. Wolę rozsiąść się wygodnie na sofie.

3) Żaden monitor nie podskoczy 42" plazmie.

4) Mój komputer upgrade'owany był ze 3 lata temu. W przypadku konsoli nie muszę się zastanawiać, czy gra będzie dobrze na niej działać.

2. Masz jakąś przenośną konsolę do grania np. PSP lub Nintendo 3D ???

Mam PSP, ale od dawna nie używam jej w ogóle. Kupiłem zaraz po europejskiej premierze (a może nawet w dniu premiery) i nie był to najlepszy zakup.

3. Jakiej religlii nie lubisz i dlaczego ???

Generalnie wszystkie to niczemu niesłużące zabobony, ale uważam, że niektóre religie są bardziej szkodliwe (islam, katolicyzm), a niektóre mniej (głównie wschodnie systemy filozoficzno-religijne - buddyzm, konfucjanizm).

4. Czy PES 2010 jest lepszy od FIFA 10 ???

Na PC jest lepszy, na konsolach - gorszy.

Teraz takie pytanko. Czy kiedyś próbowałeś coś osiągnąć w dziedzinie literatury ?

Nie mam takich ambicji.

I jeszcze jedno, co sądzisz gitarzyście Johnie Frusciante ?

Zupełnie nic. RHCP to nie moje klimaty i znam tylko kilka ich kawałków. Natomiast nie wiem w ogóle, co porabiał poza RHCP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W którymś ze starszych CD-Action wspominałeś, że podczas Twojego życia w bloku sąsiad grał Ci akordeonem na nerwach. Czy do końca swego pobytu w bloku miałeś ten problem? :)

2. Co sądzisz o Kiss?

3. Kiedyś na pytanie "Czy lubisz Slayera?" odpowiedziałeś "Niezbyt. Co najwyżej kilka kawałków." Można wiedzieć, co to za kawałki? :)

4. A własnie - czemu tak bardzo nie lubisz Slayera?

5. Czytujesz jakieś czasopisma muzyczne?

6. Mam dylemat - chcę posłuchać jakiejś płyty Megadeth z XXI wieku. Jako że znasz się na metalu, pytam się - który z albumów Megaśmierci wydanych po 2000r. najbardziej przypadł Ci do gustu?

7. Silent Scream w wykonaniu Slayera czy Children of Bodom?

8. Która z tych płyt Testamentu według Ciebie jest lepsza - The Gathering czy The Formation of Damnation?

9. Wiem że nie lubisz Metalliki, ale jaki kawałek z płyty "Death Magnetic", którą recenzowałeś, jest według Ciebie najlepszy?

10. Jaki jest Twój ulubiony "muzyczny" film?

Edytowano przez Kamillosos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

1. Podobno grafika na PC jest dużo lepsza niż na konsoli jeśli chodzi o gry.

2. Ceny gier na PC są tańsze od gier na konsole.

3. Mój 5 letni komputer nadaje się na śmietnik.

4. W którymś numerze CDA zachęcaliście czytelników żeby nie kupowali badziewnej konsoli jak mogą kupić wydajnego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zostałeś kiedyś poproszony o autograf jako CormaC (nie jako członek InDespair, tylko jako redaktor CDA)?

Tak. Kiedy do redakcji przychodzą wycieczki, zazwyczaj proszą nas, żeby im podpisywać egzemplarze pisma. Dawałem też autografy na dworcu w Poznaniu (kiedy wracałem z zeszłorocznego PGA).

2.Jak wyglądał twój pierwszy dzień w pracy (w CDA, rzecz jasna)?

Wiesz co, trudno stwierdzić, który mój dzień był pierwszym dniem pracy, bo zanim dostałem etat, od dłuższego czasu już przychodziłem codziennie i miałem poważne obowiązki. Ale z grubsza wyglądał tak: przyszedłem, popracowałem, poszedłem. :)

1. W którymś ze starszych CD-Action wspominałeś, że podczas Twojego życia w bloku sąsiad grał Ci akordeonem na nerwach. Czy do końca swego pobytu w bloku miałeś ten problem? :)

Tak.

2. Co sądzisz o Kiss?

Sympatyczna muzyczka do puszczenia w tle.

3. Kiedyś na pytanie "Czy lubisz Slayera?" odpowiedziałeś "Niezbyt. Co najwyżej kilka kawałków." Można wiedzieć, co to za kawałki? :)

W tej chwili na myśl przychodzą mi tylko "South of Heaven" i "Raining Blood".

4. A własnie - czemu tak bardzo nie lubisz Slayera?

Ale dlaczego "tak bardzo"? Widziałeś kiedyś, żebym gdzieś wypisywał dyrdymały typu "Slayer to g*wno!!!!!! Maideni rządzą!!!!"? :) Po prostu nie podoba mi się jak grają i już.

5. Czytujesz jakieś czasopisma muzyczne?

Od jakiegoś czasu w zasadzie nie czytują.

6. Mam dylemat - chcę posłuchać jakiejś płyty Megadeth z XXI wieku. Jako że znasz się na metalu, pytam się - który z albumów Megaśmierci wydanych po 2000r. najbardziej przypadł Ci do gustu?

Zdecydowanie najnowszy.

7. Silent Scream w wykonaniu Slayera czy Children of Bodom?

Kojarzę tylko, że jest taki kawałek i Bodomi grali cover, ale nie pamiętam w ogóle, jak to leci.

8. Która z tych płyt Testamentu według Ciebie jest lepsza - The Gathering czy The Formation of Damnation?

Dla mnie w ogóle "The Formation of Damnation" jest najlepszą płytą Testament. Na drugim miejscu "First Strikes Still Deadly".

9. Wiem że nie lubisz Metalliki, ale jaki kawałek z płyty "Death Magnetic", którą recenzowałeś, jest według Ciebie najlepszy?

Jedyny, który w ogóle pamiętam to "Broken, Beat & Scarred", więc ten właśnie wskazuję.

10. Jaki jest Twój ulubiony "muzyczny" film?

Możesz sprecyzować? Chodzi Ci o filmy dokumentalne, czy o fabularne, ale z muzykami w rolach głównych (np. "Rock Star" czy filmy z Jackiem Blackiem)?

1. Podobno grafika na PC jest dużo lepsza niż na konsoli jeśli chodzi o gry.

I co z tego? Po pierwsze - duży ekran i postprocessing obrazu, który robi telewizor w dużej mierze niwelują różnicę. Po drugie - trzeba mieć naprawdę mocno komputer, żeby docenić wyższą jakość grafiki na PC. Po trzecie - pograj w God of War III, to będziemy mogli dyskutowac o oprawie graficznej gier na konsole. :)

2. Ceny gier na PC są tańsze od gier na konsole.

Generalnie nie muszę kupować ani jednych, ani drugich, więc dla mnie to żaden argument. A jeśli już kupuję coś na konsole, to na aukcjach, za stówkę - God of War Collection, GRID w serii Platinum.

4. W którymś numerze CDA zachęcaliście czytelników żeby nie kupowali badziewnej konsoli jak mogą kupić wydajnego kompa.

Musiałbyś podać konkretny cytat wraz ze źródłem, bo trudno mi uwierzyć, żeby ktoś z nas na poważnie napisał "Nie kupujcie badziewnej konsoli za 1000-1200 złotych, skoro możecie mieć świetnego kompa za 4 tys.".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W jaką grę zagrałbyś, wiedząc, że, nie usiądziesz więcej do

a)kompa

b)konsoli?

Nie mam pojęcia. Naprawdę.

2.Co sądzisz o zmianie PGA w ON/OFF?

Póki co nic. Po targach będzie można oceniać.

3.Nie martwisz się, że po wydaniu Move czy Kinect nastąpi lekki zastój na "normalne" gry?

No proszę Cię... :) Move i Kinect to bardziej casualowe zabawki dla rodzin niż rozwiązania dla hardkorowych graczy, którzy grywają w God of War, gears of War czy Killzone'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory swoj koncert wspominasz najmilej ? ( atmosfera klubu, fani)

Czy duzo jest " zabawy" przy tworzeniu nagran w studio? Mam na mysli tutaj tworzenie poszczegolnych utworow, jest to prosty zabieg, czy np. potraficie sleczec przed jednym kawalkiem kilka dobrych dni.

No i skad bierzesz natchnienie do wymyslania nowych partii gitary ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z numeru 03/2009:

- wysoka cena konsol oraz gier

- mało gier konsolowych ukazuje się reedycjach

"Znacznie bardziej opłaca się zakup poczciwego PC niż konsoli czy notebooka".

To był tekst współpracownika, a nie kogoś ze ścisłego składu redakcyjnego. Napis na tytułem artykułu: "Zawarte tu treści i opinie są prywatnymi poglądami autora tekstu i nie stanowią oficjalnego stanowiska CD-Action w żadnej sprawie."

Ktory swoj koncert wspominasz najmilej ? ( atmosfera klubu, fani)

Zdecydowanie w Eskulapie, z Sabatonem.

Czy duzo jest " zabawy" przy tworzeniu nagran w studio? Mam na mysli tutaj tworzenie poszczegolnych utworow, jest to prosty zabieg, czy np. potraficie sleczec przed jednym kawalkiem kilka dobrych dni.

W studiu się nagrywa, a nie komponuje muzykę. Do studia wchodziliśmy (i wejdziemy znowu za 2-3 miesiące) z gotowymi, przemyślanymi i wyćwiczonymi kawałkami. Może Iron Maiden stać na to, żeby siedzieć w studiu miesiącami i dłubać przy utworach, ale większość zespołów nie ma takiej możliwości. Miesiąc nagrań będzie nas kosztował ok. 10 tys.

No i skad bierzesz natchnienie do wymyslania nowych partii gitary ? :P

Z systemu filozoficzno-religijnego mnichów alpejskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje ci więcej frajdy: tworzenie piosenek, cz występowanie na scenie ?

Nie jestem w stanie stwierdzić.

1. Masz jeszcze siły żeby po kilku godzinach grania na PC w redakcji usiąść w domu i sobie pograć na konsoli dla przyjemności ????

W redakcji to ja gram bardzo mało, bo nie płaci mi się za granie, tylko za pracę. :) A moje obowiązki wykraczają daleko poza granie.

2. Czekasz na grę InFamous 2 ???

Nie.

3. Ile czasu poświęcasz na granie w domu ????

Różnie. Czasem pół godziny, czasem 5 godzin.

4. Czy od gier można się uzależnić ???

Można.

Co zdecydowało o tym, że wybrałeś konsole SONY ?

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t&p=1558677

1.Jak była najbardziej zakręcona/dziwna gra, w jaką grałeś?

Omijam raczej zakręcone/dziwne wynalazki.

2.Czy lubisz universum Star Wars?

Owszem. Wciąż się czaję, żeby kupić starą trylogię na DVD. A może w zasadzie na Blu-rayu, ale taka wersja chyba jeszcze nie wyszła.

3.Jakie universum jest Twoim ulubionym (o ile takie masz)?

Nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałeś kiedyś film pt. Blues Brothers, jeśli tak to czy ci się podobał?

2. Podobają ci się inne gitary niż B.C Riche?

3.Czy nie uważasz że niektóre modele B.C Richa to (wizualnie) lekka przesada? Ja uważam że gitary o bardziej porąbanych kształtach niż V- ki, explorery czy np: mockigbird( wygląda trochę jak mocno kopnięty les paul :smile: ) to już wizualnie nie gitary tylko jakieś zUe topory do zabijania niewiernych belzebubowi (kupujesz gitarę np: takiego Warlocka i masz przy okazji broń do zabijania trolli grasujących po twoim podwórku :smile: )

4.Jak ci się bodoba ten kawałek

BTW: był w guitar hero 3, pamiętasz może? :smile:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować? Chodzi Ci o filmy dokumentalne, czy o fabularne, ale z muzykami w rolach głównych (np. "Rock Star" czy filmy z Jackiem Blackiem)?

Mam na myśli filmy fabularne (jak np. Kostka Przeznaczenia) :smile:

Chyba "Rock Star". Filmy z Jackiem Blackiem są fajne, ale momentami rażą mnie prostactwem.

1. Ile masz gier w swojej kolekcji ???

Nie wiem, nie liczyłem.

2. Gdzie jedziesz na wakacje ???

W tym roku niestety tylko do studia nagraniowego w Olkuszu. :)

3. Co myślisz o grze Sniper: Ghost Warrior od City Interactive ???

Nie grałem w nią, więc nie wypowiem się na temat jej jakości.

1. Oglądałeś kiedyś film pt. Blues Brothers, jeśli tak to czy ci się podobał?

Oglądałem, ale tak dawno, że nic z niego nie pamiętam. Bardziej w pamięci utkwiła mi platformówka Blues Brothers, w którą grałem na swoim pierwszym PC w pierwszej połowie lat 90.

2. Podobają ci się inne gitary niż B.C Riche?

Nie wszystkie BC Riche mi się podobają. I są oczywiście inne gitary, na które patrzę z przyjemnością - np. Les Paul Bullseye.

3.Czy nie uważasz że niektóre modele B.C Richa to (wizualnie) lekka przesada?

Niektóre są paskudne, zgadzam się.

(kupujesz gitarę np: takiego Warlocka i masz przy okazji broń do zabijania trolli grasujących po twoim podwórku :smile: )

Warlock akurat ma stosunkowo stonowany design, np. w porównaniu do Beasta.

4.Jak ci się bodoba ten kawałek

Jest przyjemny, ale nie jest to coś, co bym sobie włączał w domu albo zrzucił na odtwarzacz przenośny. I tak - pamiętam go z GH3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...