Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Raz juz Cie pytalem o Jona Lajoie ale teraz mam pytanie odnosnie tekstu jego piosenki:

POP SONG

"Wealthy men hired me

To sing this song

That they wrote for me

They're investing in

This pricey music video

And they're paying

To get it played on the radio"

Ja na poczatku pomyslaem ze to wielutna bzdura i ze Jon przegina w swoich piosenkach, no ale moze ma jakies pojecie o tym rynku. I jak Ci sie wydaje jest w tym cos prawdy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku się rozpiszę ale mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe. Ew. możesz mnie przecież olać. :laugh:

1. Od dawna chciałem już nauczyć się gry na gitarze (niekoniecznie elektrycznej). Co byś mi polecił na początek przygody? Tak żeby cena była w miarę rozsądna. Żeby jakbym sobie strasznie nie radził i zniechęcił w końcu to, żeby za dużo pieniędzy na marne nie poszło.

2. Słuchałeś kiedyś Slipknota? Jeśli tak, to co sądzisz o ich ostatniej płycie (All Hope Is Gone)? Chodzi mi w szczególności o utwór pt. Snuff (zupełnie inny od ich wcześniejszej muzyki - polecam wszystkim!) (link do utworu na wrzuta.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem podobne do poprzedniego. Również chciałem zacząć lekcje gitary. Tylko moja rodzicielka raczej nie pozwoli mi na lekcje po 200 zł miesięcznie i 2 razy tyle za gitarę.. Co robić? A drugie, to chciałem spytać o LP na pewno to już słyszałeś, ale co o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych którzy chcą zacząć naukę gry na gitarze. Nie lepiej znaleźć kolegę, który pożyczyłby wam klasyka albo akustyka na tydzień ( każdy ma chyba takiego znajomego) i dopiero gdybyście sprawdzili, czy was to interesuje kupili własną gitarę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku pomyslaem ze to wielutna bzdura i ze Jon przegina w swoich piosenkach, no ale moze ma jakies pojecie o tym rynku. I jak Ci sie wydaje jest w tym cos prawdy?

W skrocie - tak.

1. Od dawna chciałem już nauczyć się gry na gitarze (niekoniecznie elektrycznej). Co byś mi polecił na początek przygody? Tak żeby cena była w miarę rozsądna. Żeby jakbym sobie strasznie nie radził i zniechęcił w końcu to, żeby za dużo pieniędzy na marne nie poszło.

Rozejrzyj sie za tanimi Washburnami, Epiphone'ami, Cortami - jesli chodzi o gitary elektryczne. W sprawie akustycznych nic Ci nie poradze, bo sie na nich nie znam.

2. Słuchałeś kiedyś Slipknota?

Wiem, co graja i nie chce tego sluchac. :)

Całkiem podobne do poprzedniego. Również chciałem zacząć lekcje gitary. Tylko moja rodzicielka raczej nie pozwoli mi na lekcje po 200 zł miesięcznie i 2 razy tyle za gitarę.. Co robić?

Kupic taniego akustyka i zaczac grac cudze utwory z tabulatur.

A drugie, to chciałem spytać o LP na pewno to już słyszałeś, ale co o tym sądzisz?

Linkin Park? Nie moje klimaty.

Co więc myślisz o tym:

Nic ciekawego.

Znasz może zespół Rammstein? <obstawiam, że napewno>

Co o nim sądzisz?

Nie podoba mi sie jak graja.

Słyszałeś może ich nowy album "Liebe is fur alle da"?

Nie i nie planuje sluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co sądzisz o mężczyźnie z tego filmiku :

A może raczej nie tyle o nim co o jego umiejętnościach muzycznych. Czy sądzisz, że nie jest to jakieś specjalnie nadzwyczajne, czy może ten koleś ma prawdziwy talent ? Jest tam wiele jego filmików :P

Drugie pytanie. Czy uważasz że ktoś mający dość krótkie palce ma szanse dobrze grać na gitarze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co sądzisz o mężczyźnie z tego filmiku :
A może raczej nie tyle o nim co o jego umiejętnościach muzycznych.

No potrafi grac na kilku instrumentach, ale poza tym nie widze w tym filmiku nic nadzwyczajnego.

Drugie pytanie. Czy uważasz że ktoś mający dość krótkie palce ma szanse dobrze grać na gitarze ?

Nie wiem.

Czy testując Rock Band

Guitar Hero, nie Rock Band.

nie podkusiło cię, by spróbować sił na prawdziwej perkusji?

Gram w zespole, mamy wlasna sale prob, a w niej perkusje - moge sobie na niej pograc, kiedy tylko chce.

Wybierasz się za rok na pGA? czy jeszcze o tym nie myślałeś.. ;)

Jesli redakcja mnie wysle, to z checia pojade. Prywatnie sie nie wybiore, bo nie bardzo widze w tym sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszałeś o zespole A7X, czyli Avenged Sevenfold?

Mam na polce "Live in the LBC & Diamond in the Rough" oraz wszystkie ich plyty studyjne poza pierwsza, ktora muzycznie niezbyt mi sie podoba. Ich ostatni album recenzowalem kiedys w CDA (w dziale Magazyn).

I co sądzisz o tej piosence?

Fajny numer, ale sa na tej plycie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nauczyć się grać na gitarze. Zacząłbym od akustyka, ale ciągle się waham czy to nie będzie strata pieniędzy. Mam kilka pytań:

- Czy jeśli nigdy nie miałem w ręku żadnej gitary jest szansa, że nauczę się podstaw sam?

- Jest sens kupować nową, czy lepiej używaną?

- Jak długo grałeś na akustyku, zanim przesiadłeś się na elektryka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie jestem Cormac, ale wg. mnie debilny teledysk i kawałek też nie najlepszy

co sądzisz o tym zespole (jak nie znasz to przesłuchaj min. 2 kawałki) :

http://www.myspace.com/saratanband

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś taką wersję? Jak dla mnie jest to zagrane bardzo fajnie i chciałbym tak umieć. ;)

Slyszalem mase gitarowych przerobek tego utworu. Tutaj akurat nie podobaja mi sie solowki. Co z tego, ze koles nawciskal do nich miliard dzwiekow i popisuje sie sweepami? Dla mnie sa nudne i malo w nich muzyki.

- Czy jeśli nigdy nie miałem w ręku żadnej gitary jest szansa, że nauczę się podstaw sam?

Jasne. Ja uczylem sie sam.

- Jest sens kupować nową, czy lepiej używaną?

Pewnie, ze lepiej uzywana. Po pierwsze - za cene nowki kupisz uzywke lepszej klasy. Po drugie - jesli Ci sie znudzi, uzywke sprzedasz z mniejsza strata albo w ogole bez straty.

- Jak długo grałeś na akustyku, zanim przesiadłeś się na elektryka?

Dokladnie juz nie pamietam, ale naprawde uczyc sie zaczalem dopiero wtedy, kiedy kupilem elektryka.

co sądzisz o tym zespole (jak nie znasz to przesłuchaj min. 2 kawałki) :

http://www.myspace.com/saratanband

Jasne, ze znam. Tyle ze mnie taka muzyka nie kreci. Numerow z "Cult of Vermin" jeszcze moge posluchac, ale ten nowy zupelnie mi sie nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z niedowierzaniem- czy wszystkie linki jakie ci tutaj piszą [żebyś zobaczył filmik, co myślisz o czymśtam itp] oglądasz? Nawet ja nie otwieram tych wszystkich linków, jakie dostaję na różnych stronach. Podziwiam cię!

Ja jakbym była redaktorem i miałabym tutaj własny wątek z pytaniami do mnie, na pewno nie otwierałabym tego co by mi wysłali, chociażby z braku chęci czy czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam próśbę. Mam 13 lat i nie wiem do kogo sie z tym zwrócić bo Speedball2 już nie wchodzi. Chodzi właśnie o tą grę. W czerwcu zrobiłem konto na steamie i zainstalowałem ją. Nie zwróciłem uwagi że mój komp był za słaby. Odinstalowałem wszystko. Teraz nie moge odzyskać konta na steamie, a kiedy piszę kod który wtedy dostałem do nowego konta, to mi wyskakuje że był już użyty. Mógłbyś mi załatwić nowy kod?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z niedowierzaniem- czy wszystkie linki jakie ci tutaj piszą [żebyś zobaczył filmik, co myślisz o czymśtam itp] oglądasz?

Otwieram, patrze, co tam jest, ogladam dokladniej, jesli mnie cos zainteresuje.

Pytania o gitarę już były, a jakiego wzmacniacza używasz?

Peavey Triple XXX z kolumna Mesa Rectifier 2x12. Caly moj sprzet wypisany jest zreszta tutaj: http://www.indespair.pl/pl/zespol.php?who=corm

W maju we Wrocławiu odbył się Thanks Jimi Festival i bicie gitarowego rekordu Guinessa. Byłeś tam?

Nie.

Mam próśbę. Mam 13 lat i nie wiem do kogo sie z tym zwrócić bo Speedball2 już nie wchodzi. Chodzi właśnie o tą grę. W czerwcu zrobiłem konto na steamie i zainstalowałem ją. Nie zwróciłem uwagi że mój komp był za słaby. Odinstalowałem wszystko. Teraz nie moge odzyskać konta na steamie

A dlaczego nie mozesz go odzyskac? Odinstalowanie Steama nie usuwa konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - gdy zaczynałeś grać na gitarze, to ile czasu poświęcałeś na naukę i po jakim czasie można było stwierdzić, że już "coś" umiesz?

Nie pamietam takich rzeczy, bo to bylo z 10 lat temu. Nie wydaje mi sie, zebym bardzo regularnie cwiczyl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie chcialbym Ci podziekowac za recenzje albumu Black'N'Roll zespolu Black River - dzieki Tobie mialem okazje zapoznac sie z tym zespolem, bo wczesniej, szczerze mowiac, o nim nie slyszalem, a nowa plytka podoba mi sie niesamowicie :) Moje pytanie bedzie zreszta zwiazane z tym wydawnictwem - ktory utwor z Black'N'Roll najbardziej przypadl Ci do gustu i dlaczego? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...