Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

W sierpniowym numerze CDA z 2009 roku (pytam cię o to bo ty pisałeś tą recenzję) napisałeś że "Wideorelację z turnieju znajdziesz na naszej stronie WWW" i chciałbym się dowiedzieć gdzie jest ta wideorelacja .

Wystarczyło chwilę poszukać (zajęło mi to 15 sekund)

http://www.cdaction.pl/news-7797/street-fi...yjny-wideo.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sensownie (chyba?)

1. Lubisz WoW (kim grasz ?

2.Znasz In extremo ?

2.Jaki model komy ?

3.Gra która wg Ciebie nie powinna mieć 10/10 (w CDA)

4.Ulubione danie ?

5.Ulubione mmo

6.Co myślisz o EMO ?

7.Gra która Cię wciągneła na baaaaaaaaaaaardzo dłuuuuuuugo ?

8.Jaki Fps wg Ciebie ma najlepsze multi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeszkadza ci jeśli w całym utworze jest w zasadzie tylko jeden riff ?

Tak.

2. a co powiesz na ten kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=0tuicJxGu9U&fmt18

Dla mnie nic specjalnego.

3. słyszałeś powyższe utwory wcześniej ?

Nie. Tak w ogole to nie przepadam za Exodusem.

4. nie chce być upierdliwy, ale możesz już się wypowiedzieć o tym nowym albumie Overkilla czy jeszcze nie

Swietna plyta - mocna, rock'n'rollowa, gdzie trzeba melodyjna.

5. nie wydaje ci się ten Sonisphere festival przereklamowany (choćby przez samych muzyków z tych zespołów) ?

Nie bardzo.

(odniosłem takie wrażenie wchodząc choćby na stronę testamentu i patrząc na większe koncerty np. Megadeth z Testamentem i Exodusem, czy np. Slayer, Megadeth i Testament)

A jak czesto takie imprezy zdarzaja sie u nas?

Co myślisz o 'Master of Puppets' w wykonaniu Trivium?

Jesli slucham tego kawalka, to tylko w ich wersji.

4. Co myślisz o Torchlight?

Nie gralem.

5. Grasz w jakieś sieciówki?

Nie.

A na koniec: InDespair jest świetne :)

Swietna to dopiero bedzie plyta, ktora nagramy pod koniec tego roku. :)

1. Lubisz WoW (kim grasz ?

Nie gram w zadne MMO.

2.Znasz In extremo ?

Pytasz o zespol? Nazwa kiedys mi sie obila o uszy, ale to wszystko, co moge o nich powiedziec.

2.Jaki model komy ?

Motorola E398.

3.Gra która wg Ciebie nie powinna mieć 10/10 (w CDA)

Monsters Inc. Redakcja wielokrotnie przyznawala sie do bledu w ocenie tej gry. :)

5.Ulubione mmo

Patrz wyzej.

6.Co myślisz o EMO ?

Nic. O wszystkim musze cos myslec?

7.Gra która Cię wciągneła na baaaaaaaaaaaardzo dłuuuuuuugo ?

A co rozumiesz przez "baaaaaaaaaaaardzo dłuuuuuuugo"?

8.Jaki Fps wg Ciebie ma najlepsze multi ?

Nie wiem. Generalnie multi prawie mnie nie obchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna to dopiero bedzie plyta, ktora nagramy pod koniec tego roku.

taa, podobno każdy muzyk uważa że jego kolejna płyta jest lepsza od poprzedniej

twoja opinia na temat własnego zespołu MUSI być nieobiektywna :tongue:

poczekamy, przesłuchamy, ocenimy :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, podobno każdy muzyk uważa że jego kolejna płyta jest lepsza od poprzedniej

Tyle ze ja moge konkretnie uzasadnic to, co powiedzialem. Nie ogranicze sie do standardowego "nasza najnowsza płyta to nasze największe osiągnięcie artystyczne". :)

1) EP-ka nagrywana byla w 2007 roku. Grajac przez trzy lata proby i koncerty (a byly to tez wieksze imprezy z Sabatonem, Blazem Bayleyem, Turbo) mozna bardzo pojsc do przodu pod wzgledem umiejetnosci. Kazdy z nas gra o wiele lepiej niz wtedy - fakt stwierdzony chocby na podstawie zapisow koncertow. Kiedy np. obejrzałem wideo z naszego wystepu w Progresji 30.01, uderzyło mnie to, jak bardzo rozwinął sie nasz bębniarz w zestawieniu z EP-ką. na probach nie zwracam na to tak duzej uwagi, ale ogladajac nagrania wideo moge sie skupic na poszczegolnych partiach i podoba mi sie to, co slysze.

2) Niektore kawalki z EP-ki byly stare juz wtedy, kiedy je nagrywalismy. Numery "Głową w dół" i "Nie widział nikt" grałem jeszcze z poprzednim zespołem. "Nie widział nikt" napisałem z 8-9 lat temu, kiedy jeszcze niewiele umiałem zagrać. Kiedy powstawał tamten materiał, każdy z nas grał (lub śpiewał) o wiele gorzej niż teraz, wiec i kawałki pisaliśmy pod swoje umiejętności, które były jakie były.

3) Sesja nagraniowa EP-ki była naszą drugą wizytą w studiu i pierwsza powazniejsza, obliczoną na wydanie nagranego materiału (za pierwszym razem nagraliśmy 3-utworowe demko z innym wokalistą - nigdy tych nagrań nie upubliczniliśmy). To, czego uczyliśmy się w jej trakcie teraz już wiemy i możemy stosowac od razu.

4) EP-ka nagrywana była małymi środkami - kosztowała nas (nie licząc tłoczenia, druku okładek, pudełek) ok. 3000 złotych. Stad robiona byla na szybko (stawka była godzinowa) w studiu półprofesjonalnym, a miks i mastering tez nie były szlifowane nie wiadomo jak. Teraz mamy zarezerwowane studio ZED w Olkuszu (posprawdzaj, gdzie nagrywają polskie kapele metalowe - nazwa tego studia pojawi się wielokrotnie), a jego realizator to według mnie prawdziwy kozak. Budżet nagrań - 10000 złotych. Posłuchaj np. jak brzmi najnowsza płyta Witchkinga (Hand of Justice) nagrywana w Olkuszu.

5) Umówmy się, nie jest wielką sztuką nagrać coś lepszego niż "pierwsze śliwki robaczywki". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od teraz dla mnie zawsze będziesz CormaC - mistrz ciętej riposty :)

Z tymi apostrofami to racja jest... :/ Ponad to, do tej pory nie wiem jak odmienia się "Metallica"... Metallici?, Metallicy?, czy może tak po mojemu Metallica'i ;D

Aa, no i życzę powodzenia, dla waszej płyty... Być może nawet ją kupię ; )

Oby tylko wokal był wyraźniejszy niż na nagraniu z koncertu, które widziałem (gorzej niż w "Smells like a teen spirit" Nirvany)

A co do jednorękiej małpy... JA jestem z gatunku tych słuchaczy, którzy, podczas oceniania utworu nie patrzą "po recenzencku" na stopień skomplikowania, tylko na to, czy dobrze się tego słucha...

Edytowano przez RyuSaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi apostrofami to racja jest... :/ Ponad to, do tej pory nie wiem jak odmienia się "Metallica"... Metallici?, Metallicy?, czy może tak po mojemu Metallica'i ;D

Ja osobiscie popieram spolszczona koncowke - Metalliki. Metallica'i to w ogóle koszmar. :)

Oby tylko wokal był wyraźniejszy niż na nagraniu z koncertu, które widziałem (gorzej niż w "Smells like a teen spirit" Nirvany)

Wiesz, to jest nagranie robione amatorska kamera, ktorej mikrofon w ogole nie jest przystosowany do takiego natezenia dzwieku.

A co do jednorękiej małpy... JA jestem z gatunku tych słuchaczy, którzy, podczas oceniania utworu nie patrzą "po recenzencku" na stopień skomplikowania, tylko na to, czy dobrze się tego słucha...

Ja tez. Technika to wedlug mnie srodek, a nie cel sam w sobie (dlatego np. nie lubie Malmsteena, ktory w moim odczuciu nie ma do zaoferowania nic oprocz znakomitej techniki). Tyle ze do mnie Limp Bizkit (i przy tym styl Borlanda - na tyle, na ile go znam) w ogole nie trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Wiesz, to jest nagranie robione amatorska kamera, ktorej mikrofon w ogole nie jest przystosowany do takiego natezenia dzwieku

Domyśliłem się tego...:P Co nie zmienia faktu, że instrumenty było słychać dość wyraźnie...

Ja tez. Technika to wedlug mnie srodek, a nie cel sam w sobie

ooo właśnie... Ładnie to ująłeś..

Tyle ze do mnie Limp Bizkit (i przy tym styl Borlanda - na tyle, na ile go znam) w ogole nie trafia.

Doskonale to rozumiem, są gusta i guściki... W końcu wielu osobą które znam nie podoba się Hendrix, choć widnieje jako pierwszy w zestawieniu 100 gitarzystów rockowych wszech czasów...

A ja na przykład średnio trawię Metallikę, choć przecież to jeden z najważniejszych zespołów metalowych...

W sumie to podoba mi się jedynie ich "Die my darling" i trochę "Unforgiven"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się tego...:P Co nie zmienia faktu, że instrumenty było słychać dość wyraźnie...

Jesli wokal jest za cicho (o to Ci chodzi?), to nie jest to nasza wina, tylko dźwiękowca.

Doskonale to rozumiem, są gusta i guściki... W końcu wielu osobą które znam nie podoba się Hendrix, choć widnieje jako pierwszy w zestawieniu 100 gitarzystów rockowych wszech czasów...

Hendrix, Hendrix... A, tak! Koles, ktory usypia mnie niemal tak samo skutecznie, jak niegdys podrecznik do polityki gospodarczej. :)

A ja na przykład średnio trawię Metallikę, choć przecież to jeden z najważniejszych zespołów metalowych...

Witam w klubie.

W sumie to podoba mi się jedynie ich "Die my darling" i trochę "Unforgiven"

"Die, Die, My Darling" to nie jest ich kawałek. To jest cover klasycznego numeru zespołu Misfits.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wokal jest za cicho (o to Ci chodzi?), to nie jest to nasza wina, tylko dźwiękowca.

Nie do końca o to, ale to może być powód... :D

Hendrix, Hendrix... A, tak! Koles, ktory usypia mnie niemal tak samo skutecznie, jak niegdys podrecznik do polityki gospodarczej.

Noo.. Facet nie wywołuje u mnie jakiegoś szału, ale przynajmniej nie zasypiam ;p

"Die, Die, My Darling" to nie jest ich kawałek. To jest cover klasycznego numeru zespołu Misfits.

Wiem o tym, ale wolę akurat tą wersję Metalliki...:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio ... Lubisz zespół Vader ? :icon_neutral:

Nie.

Co sądzisz o tym kawałku?

Nie lubie Dream Theater. Smiertelnie mnie nudzi ich plumkanie.

- Jakie masz podejście do Death/Black metalu ?

Death - nie lubie z wyjatkiem Amon Amarth. Black - nie lubie bez wyjatkow. No i te grozne miny strzelane do zdjec w lesie przez gostkow z biala farba na gebach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...