Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

''Tak między nami wystarczy wziąć stare roczniki CDA i pogłówkować chwilkę i wszystko byłoby jasne. Na szczęście jesteście lenie, więc mogę się nadal czaić w mroku anonimowości."

twoje słowa SMG Czyli jesteś Jerzym Poprawą.Czyż nie?

''Abra cadabra!

Smuggler to Mac Abra!'' I dołączyłeś od drugiego nr 2 CDA nieprawdaż?

Edytowano przez Cyas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smg. Czy podczas swojej pracy w CDA, miales juz moze taki przejsciowy okres, ze chciales po prostu rzucic ta robote, ze dostanie kolejnego dennego listu utwiedzalo Cie w przekonaniu, ze to praca nie dla Ciebie, ze np. wolalbys sie poswiecic fotografowaniu? Pytam dlatego, ze kazdy ma swoje wzloty i upadki, i to co moze dla mnie i dla innych wydawc sie fajne i ciekawe( mowie o pracy redaktora), dla Ciebie moze byc czasem meczace. jak to jest?

Wiele razy. To normalne chyba, ze czasem sie ma wszystkiego dosyc... Ale szybko mija.

Wiesz co? On po prostu ma nasrane w glowie. Mialem wiele kotow w swoim zyciu, w tym dwa przez dluuugie lata. Lubie koty. i znam sie na nich troszke. Ale takiego @#$^%^ to jeszcze nie widzialem...

A mógłbyś napisać co ten kot robi takiego ciekawego. Ja miałem kota który biegał po ścianach (mówię całkowicie poważnie), czasem przyczepił się do sufitu i nie chciał zejść, a ostatecznie skoczył pod auto i dokończył swój żywot ;)

Za to aktualny nie robi nic prócz leżenia i jedzenia :)\

Odsylam do watku EGMa, parenascie stron wstecz. Ale robi to wszystko co twoj + pare innych rzeczy.

Smuggler, pisałeś w GW przy SpiderMan że nie lubisz pająków. Boisz się ich czy czujesz do nich naturalne obrzydzenie?

Nie mam fobii, nie lubie po prostu. Wole koty czy jakies inne zwierzaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na pewno masz dużo pracy z AR i w ogóle . Ale czemu nie piszesz więcej recenzji ??

Wlasnie dlatego :)

Panie SMG czytał pan ''Wywiad z wampirem''?

Pan czytal ale pana nie zachwycilo :)

Pamiętasz jak Qn'ik napisał felieton, w którym dał do zrozumienia, że ty to ELD. Bo skoro nie ma w redakcji Garfi( fan Garfielda) to musisz być eldem. Jak bardzo się wtedy na niego wkurzyłeś i co mu zrobiłeś(Qn'ikowi)? :)

Powiedzialem "niezle, ale przeciez nikt sie na to nie da nabrac". Ale najwyrazniej nie docenialem czesci z was... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#wyżej

Nie mogę, muszę powiedzieć: NA COVERZE CDA!!! Wystarczy poszukać.

Moje pytanie do Pana (to nie szyderstwo tylko wyraz szacunku, nie widzę powodu, dla którego miałbym mówić do Pana per "Ty" bądź "Smuggler" nie jesteśmy jakimiś kolegami... Poza tym jest Pan na pewno sporo ode mnie starszy): dlaczego nie odpowiada Pan na pytania dla Pana... kłopotliwe, tzn. na takie, gdzie ktoś strzela ma chybił-trafił, która z osób w redakcji to Pan. (Swoją drogą to sam mam przypuszczenie co do tego :D)

#edycja

Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby mówił Pan coś w stylu "tak, zgadłeś, nazywam się Jacek Kowalski, mieszkam w Białym Stoku przy ulicy Smugglera 13, mieszkania 7", tylko o to, że takie pytania są pozostawione całkowicie bez komentarza.

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nęci takie pytanko: gdzie znaleźć ten sławny FAQ o którym mówisz gdy ktoś pyta o coś co jest tam wyjaśnione :rolleyes: B)

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=22928

Poza tym popatrz się na górę strony forum. Pod logo CDA jest napis "Forum Actionum", a obok te magiczne trzy literki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który proszek do prania według ciebie najlepiej pierze brudne skarpety? xD

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Czy pijesz coś na uspokojenie, gdy kolejny pacan wmawia Ci że piractwo to nie kradzież?

Edytowano przez Jakobeks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

czy potępiłby Pan taką sytuację: np. gra Assassin's Creed nie ma dema. Wiadomo, jak to jest z wymaganiami sprzętowymi podanymi na odwrocie pudełka z grą. Ściągamy pirata, sprawdzamy, jak działa. Jeśli działa to natychmiast lecimy do sklepu kupić, jeśli nie, bądź działa niezadowalająco - od razu wyrzucamy. Można nazwać to piractwem?

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem na jednym forum pirata. Napisałem mu żeby podał chociaż jeden prawdziwy plus. Oto jego argumentacja

muzyka jest promowana dzieku czemy wiecej zarabiaja na koncertach itd : )

filmy

gry jesli ktos chce kupic orginala to kupi , a czesto osoby robia tak ze najpierw sciagaja i jesli uwazaja ze warto to kupuja , zreszta co im po tym ze w gre bedzie gralo 1 mln osob ? , lepiej zeby gralo 500 mln a nastepna czesc zapewno kupi wiecej ludzi : ) nie chce mi sie na ten temat rozpisywac bo sporo plusow jak i minusow jest : )

Co byś mu na to powiedział?

Edytowano przez James
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, które wykonujesz. Mają jakąś taką magię, człowiek potrafi się w niektórych zadumać (zwłaszcza foki natury, czy budynków). Mam 2 pytania:

1.Chciałbym spytać jakiego programu używasz do obróbki swoich fotografii?

2.Może to głupie, ale jak zauważyłem niektórzy ludzie ze zdjęć spoglądają w obiektyw Twojego aparatu. Czy nie masz czasem wrażenia, że ktoś na krążku CDA zobaczy własny portret i pozna Ciebie, rozgłaszając to innym? A może miałeś sytuację jak ktoś podchodzi do Ciebie z pytaniem "Po co Panu moje fotki?"

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jako że zwykłem zadawać najczęściej pytania związane z warsztatem dziennikarskim, podtrzymam tą swoistą tradycję ;)

Wiadomą sprawą jest, że tekst w miesięczniku/gazecie/tygodniku/etc., ma swoją objętość, której przekroczyć nie może. News nie może mieć długości artykuły mówiącego o grze miesiąca, nieprawdaż? Otóż, ciekawi mnie, jak Wy sobie z tym radzicie; pytam Cię jako doświadczonego dziennikarza. Zdarza się zapewne stworzenie artykułu a) za krótkiego B) za długiego. Czy ciężko jest dodatkowo coś napisać na temat, który uważa się za wyczerpany, czy raczej nie tworzycie na siłę? W przypadku za długiego artykułu chyba jest łatwiej- po prostu okroi się formę tak, by tekst zachował formę komunikatywną i merytoryczną. Ale co, gdy jednak mimo to, trzeba z czegoś zrezygnować? Jak decydujecie o tym? :)

Czy może, poprzez lata pracy, wyrobiliście w sobie umiejętność pisania tak, że raczej tworzycie teksty o odpowiedniej objętości? :)

Możliwe, że moje pytanie po raz kolejny jest zamotane, a gdy jutro je przeczytam, złapię się za głowę ^^ Ale cóż...efekty tworzenia czegokolwiek w trakcie sesji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

czy potępiłby Pan taką sytuację: np. gra Assassin's Creed nie ma dema. Wiadomo, jak to jest z wymaganiami sprzętowymi podanymi na odwrocie pudełka z grą. Ściągamy pirata, sprawdzamy, jak działa. Jeśli działa to natychmiast lecimy do sklepu kupić, jeśli nie, bądź działa niezadowalająco - od razu wyrzucamy. Można nazwać to piractwem?

Może wypowiem się w tej sprawie.

Jeżeli twórca nie wydaje dema gry, to niejako sam "prosi się" o działanie, jakie opisałeś. Jednak nie oznacza to, że brak dema w 100% usprawiedliwia korzystanie z pirackiej wersji gry.

Druga sprawa: "jeśli działa, to natychmiast lecimy do sklepu kupić" - pomyśl, ilu użytkowników (nawet jeśli ich zamiarem było tylko przetestowanie "jak działa gra") po zagraniu w tytuł NAPRAWDĘ pójdzie go kupić? Mentalność ludzka jest następująca: "mam grę, przejdę ją, bo na razie jest taka sobie, może później będzie lepsza, wtedy ją kupię" - i trwa to do końca gry. A później: "po co kupować coś, co już poznałem?". Itd. NIE WIERZĘ w to, że ludzie będą ściągać te 4-5, a czasem i 7Gb danych tylko po to, żeby włączyć na chwilę grę "żeby zobaczyć jak działa".

Dlatego z punktu widzenia prawa, to co opisałeś powyżej nie jest legalne. Z punktu widzenia moralności człowieka, jest dopuszczalne, jednak musiałoby przebiegać dokładnie w sposób, jaki opisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to witam wszystkich na forum. Po drugie Szanowny Pan Smuggler jakoś dziwnie unika odpowiedzi na pytania o to czy On To Mac Abra co można odebrać jako fakt iż przyznaje się do tego, że to prawda. W końcu ktoś znalazł odpowiedź na to odwieczne dręczące ludzkość pytanie, kim jest Smuggler, ale On sam się oczywiście do tego nie przyzna. Jeśli jest natomiast inaczej powiedz proszę jeśli się mylę. Pozdrawiam.

PS. Czytam CD-Action od ponad 10 lat i znalazłem wiele dowodów na to, że Smugg to Mac Abra xD Jeszcze raz pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie Szanowny Pan Smuggler jakoś dziwnie unika odpowiedzi na pytania o to czy On To Mac Abra co można odebrać jako fakt iż przyznaje się do tego, że to prawda.

Tak tak, a jeżeli powiedziałby, że on to nie MacAbra potem byłby Qn'ik, Ghost i inni.. Postać Smugglera właśnie dlatego jest wyjątkowa, że nikt nie wie kto nim jest. Nie może tak zostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości Smugglerze, mógłbyś mi odpowiedzieć, czy prowadzenie AR przez te 12 czy 13 lat nie odbiło się na Twojej psychice? Wiesz, ja chyba bym temu nie podołał... kilkanaście lat z głupimi listami, wałkowanie tych samych tematów...

Drogi Aragloinie... Smugg na pewno poprzez odpowiadanie na takie ilości listów i liścików miłosnych od fanek ;) wzbogacił swoją psychikę o nowe tekściki do żony czy dzieci (z pełnym szacunkiem i pozdrowieniami dla nich)... z pewnością mógłby zostać polonistą w jakimś gim :lol: :lol: tyle doświadczeń...fajne lekcje by były... tylko nie wiem dla kogo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...