Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Na wstepie chce podziekowac za recenzje "Reki mistrza" w poprzednim CDA-to dzieki niej siegnalem po ta ksiazke (jest to pierwsza ksiazka Kinga jaka czytam) i jestem z tego bardzo zadowolony. W niecaly dzien i kawalek nocy pochlonalem ponad polowe ksiazki i jestem pewny, ze do jutra ja skoncze. To jak pisze King jest na prawde niezwykle, czyta sie to jak jakies opowiadanie napisane przez mlodego (acz bardzo utalentowanego) pisarza (wiele nawiazan do popkultury, lekkosc). Powiesc nie jest jakos udziwniona, a radosc z czytania jest wieksza niz z ogladania jakiegokolwiek filmu (samemu moge sobie to wyobrazic). Z innymi ksiazkami jest podobnie, ale w od kiedy zaczalem czytac (jakies 10 lat temu) nigdy jeszcze ksiazka tak mi nie zaimponowala swoja lekkoscia i prostota.

Ale nie o tym mial byc moj post (tzn. to bylo tylko podziekowanie :)). Moje pytanie brzmi-jaka ksiazke Kinga polecilbys mi jako mlodemu czytelnikowi horrorow (jest to pierwsza powiesc tego typu, ktore czytam) do przeczytania jako nastepna? Mysle o Lsnieniu lub Miasteczku Salem, bo o tych dwoch czytalem juz pochlebne recenzje, ale moze Ty masz jakiegos ukrytego, mniej znanego Jokera? :) Z gory dziekuje.

Edytowano przez Raju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rio Anaconda bardziej mi sie podobala, ale obie sa swietne. A mowie to jako czlowiek, ktory Cejrowskiego (jako czlowieka) nie lubi (kto pamieta "WC Kwadrans" wie za co). Tym niemniej ksiazki pisze swietne, a "Boso przez swiat" ogladam namietnie.

Według mnie Cejrowski jest również nieco podobny do ciebie, gdyż też jest taki "inny i niż wszyscy" i dobrze mu z tym.

Nie oglądałem WC Kwadrans, ale cenię go za nietypowe podejście do świata i łamanie stereotypów.

Wydaje mi się że on też ma trochę "symptomu Smugglera"

To pojawia się moje zapytanie:

Czy uosabiasz się czasem z jakąś postacią z książek filmów lub telewizji?

Nie licząc, rzecz jasna, Garfielda i Jamesa Bonda... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że do Ciebie... Ale ty Smugg się na tym znasz ;)

Rozwalił mi się napęd (nieświadomie zostawiłem otwarty i wyłamałem go - wiem, łamaga ze mnie :mellow:) i mam wybór kupić nowy i jedną grę lub kupić Drakensang'a i ME... Jeżeli kupię obie(a napędu nie), a następnie ściągnę je z internetu, to czy to będzie piractwo?

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem, co by nie przemęczać Smugglera. ;] Owszem, będzie to piractwo. Aż mnie kusi, żeby posłużyć się nieśmiertelnym przykładem o samochodach, ale chyba sobie daruję. Tak czy owak wejdziesz w posiadanie nielegalnego pliku, którego ściąganie jest prawnie zabronione.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że widziałem kiedyś taki opis przy piracie (cóż, nie zawsze byłem święty):

You have downloaded this file becouse you have the original copy of it. Otherwise, you must

immediately erase this file because it is illegal to have it.

A na nasze:

Ściągnąłeś ten plik, bo jesteś w posiadaniu oryginalnej wersji programu. W innym przypadku jesteś zobowiązany do usunięcia tego pliku, ponieważ posiadanie go jest nielegalne/niezgodne z prawem (w przypadku nie posiadania oryginału) - w wolnym tłumaczeniu rzecz jasna ;)

Więc jak to jest?

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dwie głowy, to która byłaby od mówienia, a która od bekania ;) (żart)

A tak na serio: załóżmy taką sytuację(wiem, że jest raczej niemożliwa, ale wysil wyobraźnię) wskutek kryzysu już nawet juany są droższe od złotych, dolar kosztuje ok 50 zł, euro podobnie, przeciętna nowa gra kosztuje ok. 3000 zł. Czy:

a. - piracisz?

b. - kupujesz po tej masakrycznej cenie?

c. - zmieniasz zainteresowania?

Jezu ale na sile wymyslasz sytuacje. Dodaj "i ta gra to jest wielkie marzenie twojego umierajacego wlasnie na bialaczke szwagra". Dolar po 50 zl? No dobra ale ile zarabiam w takim razie? Bo jak 300.000 zl to kupuje taka gre. A jak tyle co teraz to mam to gdzies, sa dema, freeware i kolekcje klasyk, oraz CDA z pelniakami.

Na ile uważasz się felinologiem (od 1 do 10) ?

Kota i kobiety nigdy dobrze nie poznasz i nie zrozumiesz... 5/10.

Rio Anaconda bardziej mi sie podobala, ale obie sa swietne. A mowie to jako czlowiek, ktory Cejrowskiego (jako czlowieka) nie lubi (kto pamieta "WC Kwadrans" wie za co). Tym niemniej ksiazki pisze swietne, a "Boso przez swiat" ogladam namietnie.

Według mnie Cejrowski jest również nieco podobny do ciebie, gdyż też jest taki "inny i niż wszyscy" i dobrze mu z tym.

Nie oglądałem WC Kwadrans, ale cenię go za nietypowe podejście do świata i łamanie stereotypów.

Wydaje mi się że on też ma trochę "symptomu Smugglera"

>>>Wydaje mi sie, ze i Cejrowski i ja powinnismy sie tu obrazic, gdyz mimo wszystko wydaje mi sie, ze pomimo pewnych cech wspolnych duzo wiecej nas dzieli niz laczy. A juz szczegolnie poglady.

To pojawia się moje zapytanie:

Czy uosabiasz się czasem z jakąś postacią z książek filmów lub telewizji?

Nie licząc, rzecz jasna, Garfielda i Jamesa Bonda... :P

Raczej nie, lubie czytac np. opowiadania o wiedzminie ale jakos np. nigdy sie Geraltem nie czulem. Bondem tym bardziej (nawet mi martini z wodka nie smakuje, niezaleznie czy wstrzasniete, czy zmieszane), ze o Garfieldzie nie wspomne. To juz szybciej w grach sie czlowiek zapomni, ze tylko prowadzi postac i skoczy w gore jak jakis potwor z kata wyskoczy nagle...

Czy nie bałeś/wstydziłeś się/itp zamieścić listu "O Smugglerze" w najnowszym numerze CDA w AR?

A czego mialbym sie bac albo wstydzic?! No comprendo!

Ale nie o tym mial byc moj post (tzn. to bylo tylko podziekowanie :)). Moje pytanie brzmi-jaka ksiazke Kinga polecilbys mi jako mlodemu czytelnikowi horrorow (jest to pierwsza powiesc tego typu, ktore czytam) do przeczytania jako nastepna? Mysle o Lsnieniu lub Miasteczku Salem, bo o tych dwoch czytalem juz pochlebne recenzje, ale moze Ty masz jakiegos ukrytego, mniej znanego Jokera? :) Z gory dziekuje.

Obie ksiazki sa warte lektury, ale ja bym ci radzil "Cmentaż dla zwieżąt" czy "Smentarz dla zwierzaków" (sa rozne tlumaczenia tytulu, w oryginale "Pet Sementary" - dla mnie najlepsza ksiazka Kinga, szczegolnie jak masz w domu jakiegos zwierzaka, a szczegolnie kota.

Mozna tez poszukac jakiegos zbioru opowiadan, np. "Szkieletowa zaloga", jest tam pare swietnych nowel, lacznie z "Mgla", ktora niedawno (mizernie) zekranizowano. W czytaniu duzo lepsze niz w kinie.

A jak juz poznasz wiekszosc ksiazek Kinga, to warto poczytac jego cykl "Mroczna Wieza", ktora sam pisarz uwaza za swoje zyciowe dzielo. Siedem (!) grubych tomow. Ale zeby sie naprawde tym delektowac (bo jest tam duzo odwolan do innych powiesci Kinga) trzeba wczesniej dobrze poznac jego tworczosc. Sam cykl to raczej fantasy niz horror... z rewolwerowcem w roli glownej. Ale to na przyszlosc.

A na razie "Smentarz", "Carrie" (jego pierwsza ksiazka), "Firestarter", te dwie co mowiles i "Misery" czyli horror ale w zupelnie innej tonacji - raczje w sumie thriller. Zero sil nadnaturalnych, tylko dwoje ludzi... i ilez emocji.

Duuzo dobrej ksiazki przed toba widze :)

Smuggler mam do ciebie kolejne pytanie czy według ciebie piractwo można porównać zlecenia komuś morderstwa?

Co takiego?!

Chodzi o to że jak ty komuś je zlecisz to ty nikogo nie zabiłeś ale można nazwać cie mordercą tak samo jest z piractwem

>>>Nie, nie mozna cie nazwac "morderca" ale mozesz zostac skazany za wspoludzial, czy jego zlecenie.

użytkownicy różnorakich forum zlecają kradzież a ktoś inny to wykonuje.Więc moje pytanie brzmi czy mój tok myślenia jest właściwy?

Wiesz, kradziez to nie morderstwo. A zleceniodawce mozna nazwac "winnym smierci kogostam" ale nie morderca. Tak oprzynajmniej ja to widze.

PCS przeymsl to :)

Smugg jaka miales srednia w szkole ?

Srednia :P

Zalezy w jakiej szkole, im bylem starszy tym mi mniej zalezalo na "sredniej" a bardziej na tym, by poleglebiac swa wiedze w dziedzinach, ktore mnie interesowaly. A moja typowa charakterystyka kolejnych wychowawczyn to nieodmiennie "zdolny ale leniwy". I to jest prawda. Bo moje motto to "zeby tak mi sie chcialo, jak mi sie nie chce..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można uznać mój post za całkowicie bezsensowny?

Smuggler mam jeszcze jedno pytanie czy mogę być dobrym recenzentem gdy potrafię znaleźć chodziarz najmniejszą wadę w grze i przyczepić się do najdrobniejszych szczegółów?

Wiem że to bezsensowne pytanie ale chciałbym znać odpowiedź ponieważ zamierzamy z kolegami założyć stronkę na której będziemy recenzować mody do HL2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler mam jeszcze jedno pytanie czy mogę być dobrym recenzentem gdy potrafię znaleźć ____chodziarz___ najmniejszą wadę w grze i przyczepić się do najdrobniejszych szczegółów?

Powiem bez zlosliwosci, ze nie masz szansy byc DOBRYM recenzentem robiac takie babole - 2 w jednym wyrazie. Dobry recenzent widzi tez NIE TYLKO wady danej produkcji. Wiem, ze w pewnych kregach obowiazuje zasada, ze dobra recenzja to taka, po ktorej wiory leca z produktu, a producent chce sie powiesic, ale to jeden z tych mitow, ktore nie sa prawdziwe. Dobra recenzja to taka, ktora widzac wady i zalety potrafi je sensownie zbalanasowac i na tej podst. uczciwie ocenic klase produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu książek Kinga:

Właśnie zabieram się do kupna Smentarza i moje pytanie: w jakim tłumaczeniu/wydaniu? Chodzi mi o to, że nie chcę się naciąć tak jak to zrobiłem kupując książki tłumaczone przez niesławnego Jerzego Łozińskiego, który okrutnie i haniebnie skrzywdził Władcę Pierścieni i Diunę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler babola popełniłe, ponieważ byłem śpiący ale nie będę się usprawiedliwiał to po pierwsze.

W grach zauważam nie tylko ich wady, ale również ich zalety.Są gry które są prawie bez wad taką grą jest HL 2 lub Jack and Daxter seria która nie wyszła nigdy na KOMPUTERY.

Edytowano przez PCS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spedzisz/spedziles Sylwestra (zalezy kiedy to przeczytasz :))?

Gościu wierz że to pytanie jest żałosne to po pierwsze,a po drugie co Cię to obchodzi

A Ty gościu wiesz, że możesz dostać za taki post ostrzeżenie? Po pierwsze offtop, po drugie to pytanie do Smugglera, a nie do Ciebie, a po trzecie czy żałosne to już pozostaw Smugglerowi, po czwarte jak widzisz łamanie regulaminu to raportuj, a nie baw się w moderatora, po piąte dbaj o ortografię.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu _wierz_ że to pytanie jest żałosne to po pierwsze,a po drugie co Cię to obchodzi

Kolejny byk, za który można takiego recenzenta powiesić za dowolną część ciała:P

Rozumiem, że to wynika w pewnym stopniu z pisania bezwzrokowego, jednak powinno się chyba przeczytać własny tekst po napisaniu, zanim pośle się go do sieci. Chyba, że masz na tamtej strony wolny etat dla korektora:P, bo w przeciwnym razie ludzie będą odwiedzać tę stronę aby pokazać kumplowi "patrz, jakiego babola walnął"... :D

Co by nie było off-topu, musi być pytanie:

Czy wasz redakcyjny korektor nie ma problemów z Twoimi tekstami (tymi do CDA)?

Czy może zjada komplet ołówków poprawiając wszechobecne "błendy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu książek Kinga:

Właśnie zabieram się do kupna Smentarza i moje pytanie: w jakim tłumaczeniu/wydaniu? Chodzi mi o to, że nie chcę się naciąć tak jak to zrobiłem kupując książki tłumaczone przez niesławnego Jerzego Łozińskiego, który okrutnie i haniebnie skrzywdził Władcę Pierścieni i Diunę.

Ja czytaem jako "Smentarz" drugiego tlumaczenia nie widzialem ale na szczescie Lozinscy sie za czesto nie trafiaja... (Niech go Wolanie chedożą...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...