Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

@up

A co tam, zaryzykuj! Raz się żyje!

..

Smugi:

Fajne wyliczenia poprowadziłeś, a raczej zlizałeś dane, ale tak naprawdę, co z tego wynika? Ogólnie ok. 30% graczy lubi gry trudne, przechodzi je do końca. Jednak ta informacja niewiele daje. Zwracasz się do nas, więc domyślam się ludzi z tego forum, czytelników. A więc dalej - do kogo? Strzelam, średnia wieku na poziomie 18 lat? Nie wliczając Ciebie, bo wtedy 25 ;)

Teraz trzeba połączyć te dane z nami, jednak nie jest to możliwe, bo brakuje ważnego kryterium, tj. wieku. A z moich doświadczeń wynika, że najtrudniejsze, najdłuższe i wymaksowane gry na liście ukończonych uplasowały się tam poniżej 19-20 roku życia. Później faktycznie przestawało się chcieć. Ale to nie przez to, że powychodziły CoDy itp., które same się przechodziły, tylko przez brak czasu. Jak człowiek wraca po 15 z pracy, jak się ogarnie i pozałatwia co musi, zostaje mu średnio 2h na dzień przy komputerze. Prasa, trochę forów (nie mam zielonego pojęcia jak to poprawnie odmienić;)) z hobby i zostaje godzina na granie. Co z tym zrobić? Odpalić Skyrim? Przypomnieć sobie Gothica? Może rozpocząć przygodę w Samem i Maxem? Niestety nie, brakuje sił i chęci, jeżeli się wie, że pogra się 3 dni, później coś człowiekowi wypadnie i oderwie się od gry na jakiś czas, a w kolejnej wolnej chwili już się nie będzie pamiętał do czego wraca. Takim sposobem czeka na mnie jakie 30 (tja..) indie games i 5-6 większych tytułów, które kupiłem w ciemno, bo pamiętam pierwsze części tych gier (lub są w moim klimacie), kiedy się jeszcze świetnie przy nich bawiłem. Wolę nie ruszać tych produkcji, które nie wiem jak się sprawdzą, tylko odpalić stare, dobre zapychacze czasu, głupie strzelanki (pakiet Valve) czy wesołe "rpg" (nawet nie wiem jaki to typ - Magicka, jakieś LoL'e PvE, byle bez stresu). Włączyć, przywitać się ze znajomymi, zagrać i wyjść.

Co więc z tego wynika - wg mnie ta statystyka osobista (na każdego z osobna) zmienia się wraz z wiekiem, a tu przecież wielu staruchów nie ma. Za młodu grają jak najęci, później odklepują, a na końcu wspominają przy sprawdzony tytułach. W ostatniej fazie należało by zmienić poglądy, o czym niżej, ale to nie jest ważne, ponieważ myślę, że gracze tutaj i czytelnicy CDA mieszczą się w strefie pierwszej i drugiej. Czyli tych ludzi, którzy wolą hardcorowe gry i spędzają wiele godzin przed komputerem - spokojnie starczy dla nich miejsca w tych 30%. Zarzut jest więc bezpodstawny, bo ci narzekający, czyli my, pewnie zawieramy się w tych 30%.

Sam nie przeszedłem tylko paru gier, jak już je zacząłem (wspomniany Sam & Max - jestem za głupi i za mało cierpliwy na przygotówki, Borderlands - podobnie jak u Ciebie - za łatwy przy grze snajperem i się znudziłem, no i Gothic II - biegania tyle, że nie dałem rady). Zwyczajnie mam problemy z rozpoczęciem ;)

Mimo wszystko powiem, że wolę gry trudniejsze, rozbudowane. Ostatnio miło wspominam Drakensanga, Wiedżmina. Przechodziłem Battlefielda* i nie mam pojęcia o czym była fabuła, zagrałem i zapomniałem, a te dwie poprzednie nadal miło wspominam. Problem jaki poruszasz polegać może na tym, że cześć takich ludzi jak ja, którzy czasu grać nie mają, nie chcą docenić tych gier samo-przechodzących się. Nie grają pewnie w nic prócz starych sprawdzonych (jak WoW, StarCraft, Counter Strike i Unreal), ale ciągle wywyższają rpg nad bijatykę. Mówię ok, rpg jest najlepsze, ale nie ma to jak bijatyka w wolny weekend i bezsensowne nawalanie po łbach. Tego niestety cześć z nas nie potrafi zauważyć, a szkoda, bo być może przez to zwyczajnie pobawiła by się czymś nowym. "Głupawe" nie znaczy gorsze, przecież tu chodzi o zabawę! Dla "zapracowanych" jest to najlepsze wyjście. Jak ja słyszę "liniowa" jestem zachwycony - szybko, skutecznie, intensywnie. Nie potrzebuję zwiedzania, łażenia po krzakach - dajcie mi ścieżkę, a nią pójdę. W takim Two Worlds II była masa zakamarków i nie wiem jakim cudem dotarłem do świetnego aktu II i III, bo akt I był drogą przez mękę.

Podsumowując - nie ma to jak gra wymagająca i rozbudowana, o ile ma się na nią czas. Przy jego braku warto docenić grę prostą, liniową, krótką, "bezmózgą", bo i ona może dostarczyć masę radości z grania, a o to przecież chodzi. Młodzi ludzie jednak chwalą te trudniejsze (generalizując) i wg mnie też mają prawo gardzić tymi drugimi, bo przecież przechodzą przez nie jak nóż przez masło, nie są im do niczego potrzebne. Dalej z wiekiem należy się nad nimi pochylić, bo albo one, albo żadne ;) Niemniej patrząc na target pisma, zarzuty mogłeś podstawić niecelnie, bo zwracasz się głównie do zapalonych graczy - a im prawo narzekać, a nie tych w stanie spoczynku, którzy już faktycznie niepotrzebnie na niedzielniaki** biadolą.

*Nawet doszło do tego, że zainstalowałem ponownie BF:BC2, zacząłem przechodzić singla i dopiero po godzinie gry się kapnąłem, że ja przecież już to przechodziłem...

**Podkreśliło na czerwono - słownik nie przyjął Twojego nowego wyrazu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem, że nie masz PS3 :happy: . A czy gdyby God of War był dostępny na xboksa, to byś w niego zagrał (ułożyłem taką formę pytania, bo nie chcę, żebyś mnie przechytrzył jakoś :unsure: )?

Kiedy w redakcji grano w Warcrafta II przez sieć to pisałeś w kącie recenzje, czy wbrew temu, że nie lubisz multiplayera, grałeś z resztą :cool: ? Mówiłeś, że przeszedłeś kilka razy tę grę, więc zakładam, że umiejętności Ci nie brakuje :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem, że nie masz PS3 :happy: . A czy gdyby God of War był dostępny na xboksa, to byś w niego zagrał (ułożyłem taką formę pytania, bo nie chcę, żebyś mnie przechytrzył jakoś :unsure: )?

A jakby ciocia miala wasy to jezdzilaby tramwajem na gape popijac sok z dyni z kanistra o ksztalcie Pikaczu?

Kiedy w redakcji grano w Warcrafta II przez sieć to pisałeś w kącie recenzje, czy wbrew temu, że nie lubisz multiplayera, grałeś z resztą :cool: ? Mówiłeś, że przeszedłeś kilka razy tę grę, więc zakładam, że umiejętności Ci nie brakuje :cool: .

A owszem, gralem w sieci wtedy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ze wszystkich odtwarzaczy wybrałeś właśnie Ipoda? I czego używasz do zgrywania mp3 ze swojej kolekcji?

Bo mial dysk 80 GB i do tego "pomacalem i spodobal sie".

A zgrywam klasycznym iTunes.

PS. Nie ma czegos takiego jak "najwiekszy czytelnik CDA" chyba, ze masz np. 220 cm wzrostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy bawiłeś sie juz tabletem np. iPad i co myslisz o tym urządzeniu ???? :cool:

Nie przemawia do mnie. Albo wole netboka (bo ma klawiature) albo smartfona, bo poreczniejsze. Tablet dla mnie taki ni pies ni wydra. Za duzy by byc sprzetem prawdziwie mobilnym, a jednoczesnie dosc niepraktycznym w pracy stacjonarnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackjack508

1. Czekasz może na Bioshock Infinite?

2. Jak zapatrujesz sie na PS Vite?

3. Prędzej zrezygnowałbyś z Xboxa czy z PC jako platformy do grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czekasz może na Bioshock Infinite?

Staram sie nie czekac na zadna gre, bo potem tylko sie czlowiek rozczarowuje. Ale jak sie pojawi to z checia zagram.

2. Jak zapatrujesz sie na PS Vite?

Za duze na telefon, za drogie i za male na konsole.

3. Prędzej zrezygnowałbyś z Xboxa czy z PC jako platformy do grania?

Dobre pytanie... odpuscilbym Xboksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś powiedzieć gregowi by odpowiadał na pytania ze swojego tematu?

Moge powiedziec al nie wiem czy poslucha - ma duzo roboty i male dziecko...

Jakie w tym miesiącu robiłeś zdjęcia?

Takie prostokatne raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że jeśli mój tekst, powiedzmy ze recenzja jakiejs XXX gry, zostanie opublikowany na niekomercyjnym serwerze internetowym i nie dostanę za to rzadnych pieniędzy, to wtedy prawa autorskie cały czas są po mojej stronie? I czy wtedy moge wyslac go do np. jakiejs gazety i otrzymac honorarium za cos, co zostalo juz raz uzyte?

PS. Pogratuluj ode mnie Gregowi dziecka. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że jeśli mój tekst, powiedzmy ze recenzja jakiejs XXX gry, zostanie opublikowany na niekomercyjnym serwerze internetowym i nie dostanę za to rzadnych pieniędzy, to wtedy prawa autorskie cały czas są po mojej stronie? I czy wtedy moge wyslac go do np. jakiejs gazety i otrzymac honorarium za cos, co zostalo juz raz uzyte?

PS. Pogratuluj ode mnie Gregowi dziecka. :happy:

Dopoki ci za cos nie zaplaca, nie maja do tego praw, chyba ze podpiszesz taka umowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackjack508

1. Zamierzasz w najbliższym czasie zwiększyć/zmniejszyć objętość AR?

2. Co sądzisz o planach Sapkowskiego co do nowej części Wiedźmina?

3. Planujecie w przyszłości przenieść CDA w całości do Internetu, jeśli będzie maleć popyt na papierową wersje?

4. Gdzie ukrywasz sie podczas wycieczek fanów po redakcji? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamierzasz w najbliższym czasie zwiększyć/zmniejszyć objętość AR?

Wszystko zalezy od ilosci listow i ich poziomu. Rownie dobrze moglbym zapytac czy planujesz podniesc/obnizyc temperature za oknem.

2. Co sądzisz o planach Sapkowskiego co do nowej części Wiedźmina?

Neutralnie pozytywnie.

3. Planujecie w przyszłości przenieść CDA w całości do Internetu, jeśli będzie maleć popyt na papierową wersje?

Nawet jesli cos planujemy, to na pewno nie bede sie tymi planami tutaj dzielic.

4. Gdzie ukrywasz sie podczas wycieczek fanów po redakcji? :)

Po co sie mam ukrywac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo!

Piszę do cb, ponieważ chciałbym ci uświadomić że mnie nie obchodzi to że nie będziesz się ujawniał bo gdyby tak było to by nie miałoby żadnego sensu...

Tak w ogóle to i może lepiej żeby cię nikt nie oglądał ;P.

A i tak poza tym to ja też lubię Garfielda ;).

On z opieprzania i jedzenia zrobił sztukę!:P

Ale za to właśnie go lubię.

A tak w ogóle to moglibyście do nowego CD-A wrzucić W na luzie "co zrobiłem głupiego dzieciem będąc" na ten temat było mnie słychać na 2 piętrze!

A więc smugg nara!

PS: Wpadajcie na mojego bloga!!!;D

Edytowano przez Pitax125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...