Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

I pamietam jak mi zrzedla mina jak NA TAKIM SPRZECIE pierwszy Tomb Raider nie chodzil plynnie...

No a karta 3Dfx to pies? :tongue: TR1 chodził jak po maśle ale z pierwszym voodoo (choć pamiętam że brat musiał najpierw patch zainstalować; no i był efekt lekkiego "pływania" tekstur). W czasach Tomb Raidera (koniec 96') komputer bez 3Dfx był już przeżytkiem.

Pytanie: macie (redakcja) jakiś kontakt z Czarnym Iwanem? Pisze on może recenzje dla jakiegoś portalu albo prowadzi jakiś blog 'gierkowy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, faktycznie na takim sprzęcie nawet HoMM III czy Fallout nie poszłyby płynnie, a myślałem, że o są gry o kosmicznie niskich wymaganiach ; )

Fakt, faktem ja przygodę z PC rozpocząłem w 1998 roku. I w co zagrywałeś się na takim sprzęcie? I nie było żal ci tak kosmicznej sumy...?

W co? Juz nawet nie pamietam, ale pewnie w Quake i DN3D glownie, bo wtedy sie zachlysnalem FPSami, po przesiadce z Amigi, na ktora takich gier bylo jak na lekarstwo, a jak byly to mocno odstajace od PCtowych (konstrukcja Amigi niestety bardzo sie gryzla z tym, czego od kompa wymagaly FPS, wiec najlepszy FPS na Amidze, Gloom, byl tak na poziomie Wolfensteuna 3D). No i Warcraft I/II oraz HoMM. Jedynka.

No a karta 3Dfx to pies?

W 1995? Do tego jak sobie ja kupilem (zdaje sie na poczatku 1997?) to i tak kosztwoala wowczas z 3/4 mojej miesiecznej pensji... A po wydaniu polrocznych dochodow na PC to ja kasa nie smierdzialem, jak mozesz sie domyslec.

Pytanie: macie (redakcja) jakiś kontakt z Czarnym Iwanem? Pisze on może recenzje dla jakiegoś portalu albo prowadzi jakiś blog 'gierkowy"?

Mamy kontakt ale jest calkowicie poza branza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, pamiętam te piękne czasy;) Ja pierwszy komputer dostałem od taty w 1989r. Było to przepiękne Atari 1040 STe i joystick Quickshot II. Szpan wielki, bo to były czasy Pegasusa, a graficznie Atari przebijało tą konsolę że hoho. Miałem te same gry co kolega na Amidze (chyba Amiga 500, ale głowy nie dam). Miałeś styczność z Atari 1040 STe lub podobnym? A jak tak to co o nim sądziłeś? W sumie możliwości z tego co się orientuję miało takie samo jak Amiga (zaznaczam, że prócz gier nic na nim nie robiłem, więc porównuję z punktu widzenia młodego gracza). Ach, ile pięknych wspomnień się teraz pojawiło:) Całe moje dzieciństwo:)

EDIT: i czy to prawda, że były dwa obozy tzw. Amigowców i Atarowców? Jako smarkacz takie tematy były mi obojętne a potem się tym nie interesowałem. A jak tak, to czy można to porównać do dzisiejszych wojenek PS3 vs. Xbox360?

Edytowano przez Dabrus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czułeś zachwycenie/radochę/podziw, gdy pierwszy raz obejrzałeś komputery, na których redakcja pracowała?

Nie, nie byly to jakies okrtunie mocne konfiguracje, raczej przeciwnie - poczatki CDA byly skromne mocno pod kazdym wzgledem, bo po prostu kasy nie starczalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.No skoro zeszliśmy na temat Ivana to mam pytanko, czy on naprawdę jest (był??:)) ten teges,... znaczy różowy:D Czy to były tylko takie redakcyjne żarty. Tak to nie mam do niego nic, był nawet jednym z moich ulubionych redaktorów. A pytam się Ciebie bo masz najdłuższy staż i praktycznie wszystko wiesz o redakcji i CD-Action.

2.Dlaczego przestałeś być pełnowymiarowym redaktorem tzn. nie recenzujesz gier, nie przygotowujesz zapowiedzi itp. Czy odpisywanie kilku oszołomom:) w AR jest takie absorbujące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze, masz ty aby w swojej klawiaturze magiczny klawisz lewy ALT czy Ci się po prostu nie chce używać polskich znaków?

Aaaaaaaa! To już wiem po co jest ten pier....nikowy Alt! Aaaaaaaaaale fajnie, mam polskie znaki, mogę pisać polskie znaki!!!! :krecka_dostal:

...ale w sumie i tak mi sie nie chce. :icon_mrgreen:

1.No skoro zeszliśmy na temat Ivana to mam pytanko, czy on naprawdę jest (był??:)) ten teges,... znaczy różowy:D Czy to były tylko takie redakcyjne żarty. Tak to nie mam do niego nic, był nawet jednym z moich ulubionych redaktorów. A pytam się Ciebie bo masz najdłuższy staż i praktycznie wszystko wiesz o redakcji i CD-Action.

Heh, byl chyba najmniej rozowy z calej redakcji akurat :P

2.Dlacego przestałeś być pełnowymiarowym redaktorem tzn. nie recenzujesz gier, nie przygotowujesz zapowiedzi itp. Czy odpisywanie kilku oszołomom:) w AR jest takie absorbujące?

Popatrz na sama funkcje: REDAKTOR. Co robi redaktor - REDAGUJE teksty. A nie je pisze... Co oznacza tyle, ze to jak producent muzyczny i muzyk. Muzyk przynosi nagrany utwor, a producent w studiu doklada aranze, skraca, zmienia, poprawia, podciaga basy, i robi 1001 rzeczy, zeby to, co przyniosl autor "na wylocie" bylo dopracowana perelka.

Kumasz?

Odpowidanie na listy w AR traktuje jako fajny sposob na odpoczynek od tego, co zwykle robie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<Aaaaaaaa! To już wiem po co jest ten pier....nikowy Alt! Aaaaaaaaaale fajnie, mam polskie znaki, mogę pisać polskie znaki!!!!

...ale w sumie i tak mi sie nie chce.>>

To ja proponuję żebyś w recenzjach i AR też przestał używać. Tam Ci się chce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Smugg.

Piszę do ciebie ponieważ przed chwilą zdażyła mi się pewna przykra sytuacja związana z CDA.

Po zakupieniu przeze mnie nowego numeru CDA i po zaniesieniu go do domu z przerażeniem zauważyłem że płytkiz grą Gothic 3(a ja głupi nie sprawdziłem w sklepie czy są obydwie -_-).Pomyślałem więc że zwrócę CDA do sklepu i poproszę o wymianę na jakiś inny egzemplarz w którym są obydwie płytki.W sklepie czekało mnie pół godziny gadania z kompletnie niekompetentnymi pracownikami którzy nie wiedzieli co robić np.jedna dziewczyna próbowała mi wmówić że w KAŻDYM egzemplarzu jest tylko jedna płytka z grami a jakiś pracownik powtarzał do znudzenia że"Oni nie mogą nic zrobić".

W końcu po wielu ich "sugestiach" poprosiłem ich by weszli na stronkę cdaction.pl i kliknęli na link prowadzący do zawartości pisma i już po chwili pokazałem im zdanie w którym JAK BYK było napisane że w magazynie powinny byc dwie plyty.Po zobaczeniu tego zdania jeden z pracowników powiedział mi że mogą mi zwrócić 100% zakupu(czyli około 12 dollarów gdyż zakupu dokonałem w Chicagowskim sklepie Polonijnym "Szymański").No to ja do nich mówię że nie chcę zwrotu pieniędzy tylko niech mi dadzą brakującą płytkę.Po jakiś 5 minutach przyniesiono mi drugi egzemplarz tego samego numeru CDA w którym także była jedna płytka(ta której mi brakowało czyli ta z grą Gothic 3).Pracownicy dali mi w tym momencie do zrozumienia ,że to jest pomyłka wydawnictwa i że nie mogą nic na to poradzic wiec posłali mnie na drzewo a ja W-K-U-R...Z-O-N-Y wróciłem do domu by napisać tą wiadomość.

W tym momencie nie wiem co zrobić(bardzo mi zależy na grze Gothic 3 ale nie wiem czy mam jakies szanse na pozyskanie płytki z nią w sytuacji gdy magazyn nie został zakupiony w Polsce a w żadnym innym sklepie w Chicago nie sprzedają CDA :().

W tym momencie chciałbym się zapytać czy mam napisać do wydawnictwa wytłumaczyć im o co chodzi i zapytac czy moga mi wysłać płytkę czy moze wy moglibyście załatwić tą sprawę(oczekuję pańskiej odpowiedzi co mam zrobić w tej sytuacji).

Z góry dziękuję.

PS.Brak w tym tekście przecinków gdyż mam problemy z klawiaturą (przecinki działają jak chcą a wyraźnie dziś im się nie chce) ale mam nadzieje że ogólny kontekst jest prosty do zrozumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Smugg.

Piszę do ciebie ponieważ przed chwilą zdażyła mi się pewna przykra sytuacja związana z CDA.

No coz, przykro mi - bledy sie zdarzaja w pakowaniu, a reszta to juz dobra wola sprzedajacych. Tak miedzy nami - bardziej ci sie oplaci prenumeratra, bo wyjdzie jakies 8-10$ i dostaniesz do skrzynki poczta lotnicza. W razie czego mozemy te plytke podrzucic (napisz do Ghosta) ale juz nie poczta lotnicza. :)

<<Aaaaaaaa! To już wiem po co jest ten pier....nikowy Alt! Aaaaaaaaaale fajnie, mam polskie znaki, mogę pisać polskie znaki!!!!

...ale w sumie i tak mi sie nie chce.>>

To ja proponuję żebyś w recenzjach i AR też przestał używać. Tam Ci się chce?

A ja proponuje zebys sobie poczytal FAQ. Tam sa powody dla ktorych pisze bez polfontow.

Tak to marudzicie, ze "dyskobola usuneli, a to taka tradycja" a tak to byscie chcieli, zebym kolejna tradycje zabil? :rolleyes:

PS. ężćźńół - wstaw sobie, jak ci ich brak :P

Zapytam tutaj, bo najwidoczniej w nawale maili przeoczyłeś mój ;)

Wiadomo już coś na temat tekstu o HoMM III?

Jakiego tekstu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Smugg.

Piszę do ciebie ponieważ przed chwilą zdażyła mi się pewna przykra sytuacja związana z CDA.

No coz, przykro mi - bledy sie zdarzaja w pakowaniu, a reszta to juz dobra wola sprzedajacych. Tak miedzy nami - bardziej ci sie oplaci prenumeratra, bo wyjdzie jakies 8-10$ i dostaniesz do skrzynki poczta lotnicza. W razie czego mozemy te plytke podrzucic (napisz do Ghosta) ale juz nie poczta lotnicza. :)

Dziękuję ci za szybką odpowiedź ;).

O prenumeracie myślałem już dawno ale w końcu doszedłem do wniosku że skoro sklep śpiewa sobie 12$(nie wiem jak to liczą bo czasami życzą sobie 12 a innym razem nawet 14 dollarów za sztukę :/)to ktoś od prenumeraty może uznać że dadzą np.cenę 20$ za magazyn plus wysyłkę.

Chciałbym was pochwalić za świetnie zrobione pismo ze świetnymi recenzjami i ze świetnymi grami(PC Gamer czy inny Game Informer ze swoimi płytkami z demami i bez żadnych "udziwnień" jak np.Dział Humorystyczny lub jakąś rubryką z publicystyką mówiąc krótko ssie :P).

Jeszcze chciałbym wam powiedzieć że znam Ukraińczyka któremu także bardzo podoba się wasze pismo(tylko przegląda bo czytać po polsku nie umie ale jak mu przeczytałem kilka twoich ripost jak odpowiedź na list "Szedł Smugg przez las i w g**** wlaz"to jeszcze przez dwa dni się z tego śmiał :).

Co do tej płyty to myślę że ktoś po zobaczeniu pełnych wersji zwinął z jednego numeru pierwszą płytkę a z drugiego drugą.

PS.Do Ghosta to lepiej pisać na priv czy w pytaniach do Ghosta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale osssochozzi? :huh:

Yyyy... Miesiąc temu wysłałem do was tekst o HoMM III, potem kilka Twoich uwag i moich przeróbek, po czym kazałeś mi odezwać się za miesiąc, by dowiedzieć się co z tym tekstem >.<

Napisałem maila, ale odpowiedzi się nie doczekałem, więc pytam tu.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ale osssochozzi? :huh:

Yyyy... Miesiąc temu wysłałem do was tekst o HoMM III, potem kilka Twoich uwag i moich przeróbek, po czym kazałeś mi odezwać się za miesiąc, by dowiedzieć się co z tym tekstem >.<

Napisałem maila, ale odpowiedzi się nie doczekałem, więc pytam tu.

Aaaaa... widzisz. I tak trzeba od poczatku pisac.

No wiec zapewne gdzies sobie lezy i czeka na swoj czas - ale ciezko mi powiedziec teraz kiedy on nadzejdzie i czy w ogole nadejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...