Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Ściągnąć film, muzykę można. O ile nie rozsyłasz w trakcie ściągania... W zasadzie możesz domniemywać, że rozsyłający ma do tego prawo. A jak w dodatku masz dostęp w domu do kanału gdzie będzie emisja tych meczów (czy meczy?) to nikt się nie może przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno. Dlaczego piractwo jest zabronione, jeśli w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych jest napisane:

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

Ja to rozumiem tak, że jeśli strona, na którą przypadkowo się natknąłem, oferuje mi ściągnięcie piosenki/filmu/serialu, to nie ma przeszkód, żebym sobie ściągnął, obejrzał/przesłuchał i wyrzucił. Poza tym, gdzieś na wp.pl widziałem filmik, gdzie policjant mówił, że ściąganie oprogramowania jest be, ale już film, czy muzykę na własny użytek można ściągnąć. Więc jak to naprawdę jest?

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał do wyboru służbę(zakładamy że przymusową, coś musisz wybrać) w jednej z trzech głównych służb mundurowo-porządkowych (WP, Policja i Straż) którą byś wybrał ?

Bylem w wojsku, wiec odpowiedz jest chyba oczywista.

Mnie ciekawi jedno. Dlaczego piractwo jest zabronione, jeśli w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych jest jak napisane:

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

Ja to rozumiem tak, że jeśli strona, na którą przypadkowo się natknąłem, oferuje mi ściągnięcie piosenki/filmu/serialu, to nie ma przeszkód, żebym sobie ściągnął, obejrzał/przesłuchał i wyrzucił. Poza tym, gdzieś na wp.pl widziałem filmik, gdzie policjant mówił, że ściąganie oprogramowania jest be, ale już film, czy muzykę na własny użytek można ściągnąć. Więc jak to naprawdę jest?

Nie jestem prawnikiem, nie znam sie na subtelnosciach prawa. Ale mam prosta metoda - odwracam sytuacje. Tzn. jesli ktos uwaza, ze fajnie jest zabrac komus co on ma, a tego kolesia na to nie stac i ze jest to moralnie sluszne, to zawsze pytam, czy gdybym mu teraz zaproponowal "komorka albo wp..." to czy tez by uwazal, ze to sluszne i moralne. Jesli odpowidz brzmi tak - to niech se sciaga te gry, ale ja mu zabieram komorke. :P Dlatego jesli sam uwazam, ze bylbym wk... gdyby ktos korzystal z efektow mojej pracy (za ktore oczekuje kasy) za friko, tak tez staram sie nie robic tego numeru komus. Proste, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jesli ktos uwaza, ze fajnie jest zabrac komus co on ma, a tego kolesia na to nie stac i ze jest to moralnie sluszne, to zawsze pytam, czy gdybym mu teraz zaproponowal "komorka albo wp..." to czy tez by uwazal, ze to sluszne i moralne. Jesli odpowidz brzmi tak - to niech se sciaga te gry, ale ja mu zabieram komorke. Dlatego jesli sam uwazam, ze bylbym wk... gdyby ktos korzystal z efektow mojej pracy (za ktore oczekuje kasy) za friko, tak tez staram sie nie robic tego numeru komus. Proste, prawda?

No, jednak nie do końca. Smugg, polecam ci EGM-owski wpis "AAARGH! ME A PIRATE!" na jego blogu. Nie powiem, że się całkowicie zgadzam, ale coś jednak w tym jest i daje sporo do myślenia.

Smugglerze mam do ciebie trochę dziwne pytanie. Według ciebie dlaczego większość dzisiejszej młodzieży jest taka nie tolerancyjna względem innych wyznań , koloru skóry , czy orientacji, oraz źle wychowana ? I nie chodzi mi tylko o ludzi w moim wieku ( mam 15 lat ) ale o dzieci w wieku 6 lat które na podwórku wyzywają swoje matki od kur.... i innych dzi.ek.

Wybaczie wtrącenie, ale nie mogłem zdzierżyć. Jak, kurka, myślisz, te dzieci poznały owe słowa? A uczą się od rodziców! Lub od rówieśników, którzy mają złą sytuację w rodzinie! Ojciec pije, ryknie, raz czy dwa przysunie paskiem/kablem/czymkolwiek, wykrzykując przekleństwa. Matka siedzi w kącie, po tym jak tata "pacnął" mamę "leciutko" w twarz. I jak to pięknie kiedyś ujął Smuggler w podobnym kontekście: "I nasza "świetlana" młodzież jest potem psowana "straszliwymi" grami." A co do tolerancji, to bierze się ona ze zrozumienia. A zrozumienie przychodzi z wiekiem. Przynajmniej powinno, vide Roman G. i jego akcja "Zero Tolerancji". W której jest m.in. "zakaz rozpowszechniania brutalnych gier komputerowych". A sytuacji w domu to nie łaska sprawdzić?

Nie mówię, że sama akcja jest zła. Jest tylko niefortunnie sformułowana. Ale cóż na to poradzić. Za ten post przepraszam, jakoś tak wyszło, że poplułem żółcią i się wyzłościłem. Jakoś tak wyszło.

Edytowano przez Major Domo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybaczie wtrącenie, ale nie mogłem zdzierżyć. Jak, kurka, myślisz, te dzieci poznały owe słowa? A uczą się od rodziców! Lub od rówieśników, którzy mają złą sytuację w rodzinie! Ojciec pije, ryknie, raz czy dwa przysunie paskiem/kablem/czymkolwiek, wykrzykując przekleństwa. Matka siedzi w kącie, po tym jak tata "pacnął" mamę "leciutko" w twarz. I jak to pięknie kiedyś ujął Smuggler w podobnym kontekście: "I nasza "świetlana" młodzież jest potem psowana "straszliwymi" grami." A co do tolerancji, to bierze się ona ze zrozumienia. A zrozumienie przychodzi z wiekiem. Przynajmniej powinno, vide Roman G. i jego akcja "Zero Tolerancji". W której jest m.in. "zakaz rozpowszechniania brutalnych gier komputerowych". A sytuacji w domu to nie łaska sprawdzić?

Nie mówię, że sama akcja jest zła. Jest tylko niefortunnie sformułowana. Ale cóż na to poradzić. Za ten post przepraszam, jakoś tak wyszło, że poplułem żółcią i się wyzłościłem. Jakoś tak wyszło.

"

Masz racje że jest to źle sformułowane (sam zgadzam się z twoją odpowiedzią ), za wtrącenie się nie gniewam przecież to jest forum , a pisząc to miałem na myśli opinie smugllera na temat dzisiejszej młodzieży ,jednak źle zapisałem te pytanie przez co zmieniło ono swoją treść .

Edytowano przez antygracz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jednak nie do końca. Smugg, polecam ci EGM-owski wpis "AAARGH! ME A PIRATE!" na jego blogu. Nie powiem, że się całkowicie zgadzam, ale coś jednak w tym jest i daje sporo do myślenia.

>>>Sorry, ale z EGM w tej sprawie mamy CALKOWICIE odmienne zdanie i wiele razy o tym dyskutowalismy. I kazdy pozostal przy swoim. Ja jeszcze raz sie pytam - czy TY chcialbys, zeby ktos cie okradal z efektow twej pracy, na ktorej zamierzales zarobic? Nie? No to o co chodzi? A to, co mowil EGM na blogu to zadna nowosc dla mnie. Znamy sie tyle lat, ze znamy wszystkie swoje argumenty na pamiec. :) I nadal sie z wiekszoscia jego tez NIE zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat. CDA zbieram od końca 2003. Mam kilka pytań i prośbę.

1) WoW - od zawsze ciekawi mnie ta gra. Czytałem jej recenzje (dodatków też).

Odstrasza mnie jednak abonament ... ( moja mama nie zgodiła się go płacic,

nawet za moją kase. Powiedziała, że to kolejne rachunki.

Nie moge jej przekonać do karty, przelewów, tranzakcji przez internet itp.)

Widziałem ostatnio w Empiku magiczne pudełeczko - widniało na nim logo WoW-a

i napis 60 days 'cośtam' ( nie wiem dokładnie - było za szybką ).

Co to było ?? Czy to alternatywny sposób płacenia abonamentu,

dający ukryc się przed mamą ?(zero faktur przychodzących do domu itp.)

Prosze o odp ?

2) Czy GW jest podobne do WoW-a ? Wiem , że nie ma ono abonamentu.

Tu kończy się moja wiedza.

3) Czy na moim Radeonie HD 4890 2GB Vapor-X da się zainstalowac DireX-a 11 ?

Jest to b.dobra karta. Wszystkie gry chodzą mi w Full HD i na maksymalnych

wymaganiach w ponad 30 klatkach. Koledzy mówią coś o zdejmowaniu sterowników,

ale z nich są informatycy jak z koziej [beeep] trąba ...

4)Jakie było alternatywne zakończenie najnowszego PoP'a ( te co z neta

można było ściągnąć za 3 dychy, ale z PL nie działało )

5) Czy moglibyście kiedys na płycie dać Sama & Maxa: Hit The Road po polsku

(pamiętam jak rewelacyjnie spolonizowaliście Ceville). Zachwyciłem się

sezon 1 i chciał bym sięgnąć i po tę część. Jesto ona dostępna za 19 zł,

ale w wersji ang (cóż, taka technika wydawnicza LucasArt - zero dodatków).

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy zagracie ze mną w Lost Planet ECCE(Extreme Condition:Colonies Edition)?

Ja nie.

2. Co robisz w czasie wolnym?

Siedze i odpowiadam na wasze pytania, to oczywiste... :cool:

Mam 14 lat. CDA zbieram od końca 2003. Mam kilka pytań i prośbę.

1) WoW - od zawsze ciekawi mnie ta gra. Czytałem jej recenzje (dodatków też).

Odstrasza mnie jednak abonament ... ( moja mama nie zgodiła się go płacic,

nawet za moją kase. Powiedziała, że to kolejne rachunki.

Nie moge jej przekonać do karty, przelewów, tranzakcji przez internet itp.)

Widziałem ostatnio w Empiku magiczne pudełeczko - widniało na nim logo WoW-a

i napis 60 days 'cośtam' ( nie wiem dokładnie - było za szybką ).

Co to było ?? Czy to alternatywny sposób płacenia abonamentu,

dający ukryc się przed mamą ?(zero faktur przychodzących do domu itp.)

Prosze o odp ?

Facet, zadajesz to pytanie facetowi, ktory caly czas powtarza, ze nie cierpi gier MMO, nie zna sie na grach MMO itd. To teraz zapytal slepego od urodzenia o kolory...

2) Czy GW jest podobne do WoW-a ? Wiem , że nie ma ono abonamentu.

Tu kończy się moja wiedza.

3) Czy na moim Radeonie HD 4890 2GB Vapor-X da się zainstalowac DireX-a 11 ?

>>>Nie jestem sprzetowcem, mam GF 8800 i wystarczy mi, ze dziala...

4)Jakie było alternatywne zakończenie najnowszego PoP'a ( te co z neta

można było ściągnąć za 3 dychy, ale z PL nie działało )

>>>Uzycie google cie przerasta?

Jedno pytanko:

- Jeśli wpadnę do Waszej redakcji to jaką mam przynieść Pizze (tzn. z jakimi dodatkami)

Dpoki nie bedzie tam achois, kaparow i kociej kupy (w tej kolejnosci...) to ja zjemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...dość sporo tutaj pytań, takoż odpowiedzi. Nie chcąc być zgryźliwym fanem Smugglera, chciałem zapytać Pana: Jaka ze starożytnych filozofii kieruje Panem w życiu? Jest pan bardziej Epikurem czy Cynikiem? A może Stoikiem? Którą z nich wybrałby Pan, aby kierować się nią w życiu? Uznaje czy też toleruje Pan zachowania, język, spadek moralności społecznej, szczególnie wśród młodzieży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...dość sporo tutaj pytań, takoż odpowiedzi. Nie chcąc być zgryźliwym fanem Smugglera, chciałem zapytać Pana: Jaka ze starożytnych filozofii kieruje Panem w życiu? Jest pan bardziej Epikurem czy Cynikiem? A może Stoikiem? Którą z nich wybrałby Pan, aby kierować się nią w życiu? Uznaje czy też toleruje Pan zachowania, język, spadek moralności społecznej, szczególnie wśród młodzieży?

Mam wlasn filozofie, ktora mozna sprowadzic do zasad

1. Zyj dobrze.

2. Zyj tak, by ludziom bylo zal, gdy cie nie bedzie.

3. Nie czyn drugiemu, co tobie niemile.

4. Zyj i daj zyc.

5. Carpe diem.

6. Zycie jest za krotkie by sie dlugo martwic.

Czy łatwo jest odpowiadać antyfanom? :blink:

Tak. BO po pierwsze zawsze mowia to samo, wiec zadna sztuka znalezc odpowiedz. A po drugie zwykle sa tak glupi, ze przegadac ich, to jak pobic 5-letnie niewidome dziecko.

Zaden wysilek ale i zaden powod do chwaly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Mam takie pytanie: gdy negocjujecie dodani gry na cover to robicie to z producentem czy z wydawcą(np.taki DMC4 negocjowaliście z Capcomem czy z CD-Project?) I kto za taką gre dostaje od Was kase-Polski wydawca czy producent czy może troche ten i troche ten w określonych proporcjach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pisać recenzje gier :pytajnik:

Moglbym. :)

Na razie dopisalem sie troszke do Wiedzmina 2, a w nastepnych numerach zobaczycie moje teksty nie tylko w AR.

witam, Mam takie pytanie: gdy negocjujecie dodani gry na cover to robicie to z producentem czy z wydawcą(np.taki DMC4 negocjowaliście z Capcomem czy z CD-Project?) I kto za taką gre dostaje od Was kase-Polski wydawca czy producent czy może troche ten i troche ten w określonych proporcjach?

Bywa roznie, a poza tym to i tak tajemnica. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do powyższego posta.

A czy czytałeś jakieś fantasy. Eragon, Wiedźmin lub Harry Potter? Czytasz komiksy? Manga lub zwykłe. No i jaki masz telefon? (nie wiem po co mi to wiedzieć) Rysujesz? Nieważne co :P

Edytowano przez Roni13321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same tajemnice :angry:;) a i jeszcze jedno bym chciał wiedzieć: masz zamiar przeczytać "Zaginiony symbol" nowa książkę Dana Browna?

Nie bardzo. Nie czytalem jego zadnej ksiazki, jakos mnie to nie kreci.

Dopisuję się do powyższego posta.

A czy czytałeś jakieś fantasy. Eragon, Wiedźmin lub Harry Potter?

>>>FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFfaqqqqqquuuuuuuuuuuuuuu...

Czytasz komiksy?

>>>Ogladam. Rzadko.

Manga lub zwykłe. No i jaki masz telefon?

>>>Czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,witam to znowu ja. I ja w takiej sprawie: wczoraj na moim blogu zamieściłem ankietę w ktorej pytałem o to kto chciałby powrotu starego,długiego wstępniaka. W ankiecie udział wzielo 91 osob i 80 z nich było za stara wersja a tylko 11 woli taka wersję jaka jest teraz. Wiec wysuwam i imieniu swoim i zapewne tych 80 osob prośbę,przynajmniej o poddanie tej kwesti pod szersze głosowanie-czyli ankietę na stronie głównej bo zdaje sobie sprawę ze nie kazdy kto odwiedza strone i czyta pismo zagładą na Blogi. Mam nadzieje ze da się coś z tym zrobic. Czekam,czekamy na odpowiedź redakcji w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...