Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Po pierwsze Smuggler wyszedł, bardzo dobrze. Po drugie głos niekoniecznie był zmieniony. Po trzecie to pomieszczenie wcale nie było takie ciemne. Po czwarte w tym kasku wygląda młodziej. Po piąte to były zabezpieczenia konieczne. Wolałbyś tą wycieczkę bez Smugglera? Albo z samym jego głosem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak czemu z równą zaciekłością nie walczycie pod sztandarem PEGI.

Piracąc łamię prawo, grając w gry niedozwolone dla mnie z powodu różnych treści które zawierają również je łamię. Jak jednak widzę Pan skupił się tylko na tym pierwszym aspekcie. Kiedy jakiś dwunastolatek spyta się co zrobić w Wiedźminie aby zebrać wszystkie "karty" nie sypią się bany ani warny. Przynajmniej z tego co zauważyłem.

Można wiedzieć czemu? Bo kradzież jest bardziej "pospolita"?

A kto powiedział, że łamie się prawo nie stosując do oznaczeń PEGI? To tylko wskazówka, nie ma żadnej mocy prawnej. Równie dobrze mógłbyś kogoś karać, że trzyma łyżkę w lewej ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterton po Kingu to jak kaszanka po kawiorze...

Ale jesli juz MUSISZ to te wczesne - np. Manitou, daja sie jakos czytac. Bo potem to juz tylko powielanie tych samych schematow, a nawet srodkow wyrazu. Osobiscie stracilem serce do Mastertona po lekturze zbioru opowiadan, z ktorych dowiedzialem sie np. ze

1. Jagiello zniszczyl Krzyzakow pod Grunwaldem, bo odkryl ze dokonuja eksperymentow biologicznych (krzyzowki ludzi z karaluchami) co moglo zagrozic Polsce. Jeden taki krzyzowek przetrwal jednak i pozeral powstancow warszawskich w kanalach w 1944 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

2. Peter Pan (Piotruś Pan) to byl maniakalny - i dorosly - morderca rodem z Polski (no przeciez "pan!")

3. W Czechach w X wieku wygnily kartofle (patrz pan, nie mieli dostepu do morza, a odkryli Ameryke o 500 lat przed Kolubmem)

4. I tak dalej...............................

Mógłbyś podać tytuł? Chętnie bym poczytał :)

I jeszcze pytanko: wolisz Obcego czy Predatora? Ja się nieraz zastanawiam co trzeba mieć w głowie żeby wymyślić takie odjechane postacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belutek

Bo to polityka właściciela sklepu/sieci handlowej, czy co tam gry sprzedaje. Sklepy są teraz prywatne i ich właściciele mogą nie sprzedać gry choćby i gościowi w gumiakach. Osobiście popieram taką akcję, sprzedawanie gier +18 małolatom, których zza lady nie widać to przesada. Natomiast nie można karać ludzi za to, że grają. Kupuję swoim dzieciom gry i zdarzało mi się kupić grę +16 dla syna, który wtedy miał 14. To była moja decyzja. I jakby spytał się o grę na forum, to miałby bana dostać? Akurat na grach się trochę znam i stwierdziłem, że w tę konkretną akurat może zagrać. PEGI jest raczej dla babć, które wnuczkowi chcą grę pod choinkę kupić, a zupełnie się na tym nie znają. BTW, wyobraź sobie sytuację, że idę do sklepu z synem, on chce grę +18. Ja ściągam ją z półki i idę do kasy. I co? Mają mi nie sprzedać gry, bo obok mnie stoi małolat i ślini się na jej widok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności. Chodzi mi tylko o to, że wielu sprzedawców prowadzi taką politykę. W sumie bdb. sprawa. Ja sam mam za uszami w Wiedźmina grałem ale nie dla "widoków" no znaczy może i dla widoków, ta piękna Wyzima... ;)

Nie sądzę aby moja psychika zanadto ucierpiała. Chociaż może warto było poczekać jeszcze parę wiosenek. Chciałem tylko aby Smuggler odpowiedział na moje pytanko, może i źle je sformułowałem ale odpowiedzi się doczekałem. :P

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem ciekawy obrazek. Dziecko w wieku ok. 14 lat, trzymało w ręku i bardzo zaaferowane oglądało pudełko zakupionej gry - GTA4. Najlepsze jest to, że robiło to w towarzystwie swojego rodzica, które z dziwnym spojrzeniem patrzyło na swoją pociechę, jakby nie rozumiejąc, że taki krążek może wywoływać takie emocje u dziecka. Szczegół, że na grze widnieje napis +18. Sprzedawca raczej nie musiał reagować, ponieważ gra była zakupowana przez i w towarzystwie opiekuna/rodzica. A potem rodzice się dziwią, że ich pociechy pocinają w gry pełne brutalności, przemocy, erotyzmu. Bo to w końcu Rockstar nie przejrzał gry przed wciśnięciem jej dziecku.

Edytowano przez whitepawn5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat z groszami i przyznam się bez bicia że gram w gry takie jak GTA , i potrafię odróżnić dobro od zła, mam świadomość że to jest tylko gra . Nie jestem po tej grze agresywny nie odnoszę się do innych po chamsku , nie przeklinam itp. A Każdy myśli , że wszystkie dzieci jak zagrają w jakieś gry niespełniając wymagań wiekowych to będą w przyszłość jakimś typkiem spod ciemnej gwiazdy .

Cormac ma PSP

Edytowano przez patryk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej - sam jak miałem 12-15 lat grałem w gry, które z pewnością można nazwać brutalnymi (często wręcz idiotycznie brutalnymi) i jakoś do tej pory nikogo nie zabiłem, ba, nawet muchom skrzydełek nie wyrywałem... Więc nie przesadzajmy z tym odcinaniem młodzieży od gier, bo to też przesada. Choć oczywiście nie popieram sprzedawania 7latkom GTA czy innych Luli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy z tym odcinaniem młodzieży od gier, bo to też przesada.

Również Was popieram, ale powiedzcie to rodzicom, czy (pseudo)naukowcom, których dzieciaki są "podatne" na złą treść gier (np. nagrali się a teraz latają z nożem po ulicy i zarzynają ludzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przedszkolu grałem w Mortal Kombat 1&2 i Street Fightera 2 (najlepsza bijatyka ever :D) na Amidze, dziś mając 17 lat nie przypominam sobie bym kogoś zabił albo zaplanował szkolną masakrę.. Wszystko zależy od wychowania, a nie tego w co kto gra.. btw. nie wiem kto mnie dopuścił do tych gier (z drugiej strony ulubione to Superfrog i Dynablaster:P) ale jakoś niekoniecznie chciałem na kolegach testować fatality.. wręcz przeciwnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, wiesz, tak ostatnio sobie wspominałem Twoje największe batalie z największymi mondziołami w AR. Przypomniał mi się słynny list Karola "ostatniego patrioty" :P w którym mocno sfrustrowany nastolatek odgrażał się, że... jak to szło?.... A, że "obije Wam Wasze delikatne komputerowe buźki", na co ty odpowiedziałeś, że spora część redakcji ćwiczy sztuki walki, więc mu się to nie opłaca. Zaliczasz się to tej części "karate mistrzów"? Kto jeszcze w redakcji chodzi na tego typu zajęcia?

Edytowano przez Stubbs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Twoim zdaniem najbardziej wciągnie się w czytanie wymienionej przez Ciebie biografii Ludwika XIV ?

Ten, kto lubi rzetelnie i z polotem napisane biografie slynnych ludzi.

Smuggler czy ty jesteś po stronie CDA czy Click'a? Nie rozumiem tego. A tak po za tym jestem już na twoim killfile.

Czemu nie nie dziwi, że nie rozumiesz? Dziwilbym sie gdybys cos rozumial. No i tyle do Clicka pisze, ze faktycznie ciezko sie polapac gdzie jestem. I masz sie czyms chwalic - do KF wrzucam juz naprawde tylko takich, na ktorych czasu nie warto poswiecac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

Bezpośrednio do Smugglera. Nie wiem czy czasem ktoś już o tym nie mówił, ale to "coś" co służy do grania (ten obrazek z uśmieszkiem, który używasz przy pisaniu mini felietonów) to tak naprawdę ręka pokazująca tzw. figę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...