Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Czy nie wydaje ci się niesprawiedliwym, że jedna z fajniejszych serii komiksów, traktujących o dziejach Thorgala doczekała się zaledwie jednej(i to skandalicznie słabej) gry ? Szkoda, bo fabuła jest wg. mnie porównywalna do naszego polskiego "Wiedźmina"(jedne postacie się lubi, inne nie,jedne śmieszą a inne dają do myślenia.).

Jakos nigdy nie zatruwalo mi to zycia.

Smugg myslales kiedys o inwestowanie swego dorobku na gieldzie? Moze juz to robisz? Bawiles sie troche w IPO/PreIPO, New Connect czy tez masz to kompletnie gdzies i oszczednosci trzymasz na lokacie/w skarpetce?

Za bardzo sie w gielde nie bawie, bo tu trzeba a) sie znac, b) w tym siedziec, c) miec szczescie :). Choc czasem cos tam kupie ale raczej jako jeden z elementow "inwestycji" i zwykle lokuje w pewniaki, wolac zysk maly ale (w miare) pewny niz ryzykowne zagrywki.

A poza tym we wlasciwym czasie pomyslalem by kupowac zloto. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do Ciebie:

1. Płytki raczej chowasz do pudełek i odkładasz na miejsce czy zdarza Ci się rozrzucać wszystko gdzie popadnie (chodzi mi oczywiście o sytuację w domu).

2. Co to jest życie?

3. Jaki masz zwykle nastrój gdy odpowiadasz na pytania w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do Ciebie:

1. Płytki raczej chowasz do pudełek i odkładasz na miejsce czy zdarza Ci się rozrzucać wszystko gdzie popadnie (chodzi mi oczywiście o sytuację w domu).

Bywa roznie

2. Co to jest życie?

Odmiana rzyci.

3. Jaki masz zwykle nastrój gdy odpowiadasz na pytania w tym temacie?

Najrozniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, które przeoczyłeś ( specjalnie czy niechcący... teraz inaczej sformułuję :P ): Jak zapatrujesz się na przemoc w grach i czy wg Ciebie jest jej teraz więcej w grach czy mniej? Jako człowiek pracujący w tej branży masz na pewno "szerszy obiektyw" niż ja i lepsze argumenty, by móc się wypowiedzieć w tej kwestii.

Ps. Oddbox na coverku- GENIALNE. Jak ktoś będzie Tobie wytykał, że gry są złe to

bądź zdecydowany działać

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, które przeoczyłeś ( specjalnie czy niechcący... teraz inaczej sformułuję :P ): Jak zapatrujesz się na przemoc w grach i czy wg Ciebie jest jej teraz więcej w grach czy mniej? Jako człowiek pracujący w tej branży masz na pewno "szerszy obiektyw" niż ja i lepsze argumenty, by móc się wypowiedzieć w tej kwestii.

Wiesz, dla mnie przemoc w grach nigdy nie byla problemem... pomine moze jakies gierki stawiajace na epatowanie przemoca, bo nic innego nie mialy do zaoferowania. A czy jej wiecej, czy mniej? Mysle, ze ciagle tyle samo.

Jak zapatrujesz się na ekranizację "Hobbita" od Petera Jacksona? Jest Ci to objętne, czy się temu przyglądasz? Ja się ostro podjarałem i mam nadzieję, że będzie to dzieło równie dobre jak ekranizacja "Władcy Pierścieni".

Pozyjemy, zobaczymy. Tak naprawde nie jest to TYLKO ekranizacja Hobbita, ale tez watkow z Silmarilliona, gdyz Hobbit z bolem wystarczylby na jeden film i nie jest to ksiazka przesadnie "epicka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz moze, że ME jest dla graczy tym czym dla branzy filmow Star Wars? Jestes ta trylogia zachwycony, czy moze masz bardziej umiarkowane odczucia?

Jestem zachwycony zakonczeniem trylogii. Bardzo doroslym, czyli nielatwym i zmuszajacym do rozmaitych refleksji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że 3 część ME jest świetnym zwieńczeniem trylogii, to znaczy, że tak jest. Nie mogę doczekać się Twojej recenzji.

Oglądasz może takie ekranizacje komiksowe, jak "X-men", "Spider-man" czy "Hulk"? Uważasz je dobre tylko dla dzieci, czy jednak dobrze się przy nich bawisz?

Wracaj szybko do zdrowia, bo kto, jak nie Ty, będzie w takim świetnym stylu oczerniał i wyśmiewał użytkowników? :wink:

Edytowano przez Zolwik03
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która część Mass Effect podoba Ci się najbardziej(bez spoilerów, bo mam zamiar dopiero ,,dwójkę" kupować :smile: )??

Nie wiem ktora bardziej - ale wiem ktore zakonczenie - to ostatnie. Miazdzy i wymiata. Pod tym wzgledem ME3 rozwala nie tylko 2 poprzednie czesci ale i oba wiedzminy z Deus Ex na dodatek. ME2 jest warta grania ale pamietaj podczas grania, ze ME3 da ci ciezsze wybory i wieksze emocje/wzruszenia niz cokolwiek co zaoferuje ci dwojka. Dwojka jest jak dzialo czolgu - trojka jak dziala pancernika (jesli idzie o "ciezar" zakonczenia).

O, to mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem, że będą też wątki z Silmarilliona. A tak BTW: przeczytałeś Silmarillion? I jak wrażenia?

Nader nierowny - sa porywajace fragmenty, sa i dluzyzny. Dlatego nigdy nie przeczytalem go w calosci po raz drugi, ale do niektorych fragmentow/opowiesci wracalem wiele razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy podobne odczucia. Są bardzo dobre wątki (czasem mam wrażenie, że aż za mało opisane, jak Nirnaeth Arnoediad, Bitwa Nieprzeliczonych Łez), a są i po prostu nudzące fragmenty. Dlatego, szczególnie na początku, miałem pewne problemy z przeczytaniem tegoż, mimo iż jestem wielkim fanem książek Tolkiena.

A Dzieci hurina też czytałeś? Bardzo przyjemna książka i rozwija jeden z wątków występujących w Silmarillionie.

Edytowano przez kaczmwoj1994
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy podobne odczucia. Są bardzo dobre wątki (czasem mam wrażenie, że aż za mało opisane, jak Nirnaeth Arnoediad, Bitwa Nieprzeliczonych Łez), a są i po prostu nudzące fragmenty. Dlatego, szczególnie na początku, miałem pewne problemy z przeczytaniem tegoż, mimo iż jestem wielkim fanem książek Tolkiena.

A Dzieci hurina też czytałeś? Bardzo przyjemna książka i rozwija jeden z wątków występujących w Silmarillionie.

Nie, jakos juz mnie nie ciagnelo by poglebiac te watki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zgadzasz się z opinią, że Silmarillion czyta się trochę jak dzieło religijne?

I jak sądzisz - Jackson poprzestanie na "Hobbicie" czy porwie się na niemożliwe i spróbuje zekranizować "Silmarillion"? A może poprzestanie tylko na wątku Dzieci Hurina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zgadzasz się z opinią, że Silmarillion czyta się trochę jak dzieło religijne?

I jak sądzisz - Jackson poprzestanie na "Hobbicie" czy porwie się na niemożliwe i spróbuje zekranizować "Silmarillion"? A może poprzestanie tylko na wątku Dzieci Hurina?

Owszem, to taka "biblia" tego swiata.

Niestety Jackson chyba zgubil moj numer telefonu, bo ostatnio nie dzwoni i nie zwierza mi sie ze swoich planow. :/ Ale "na logike" mysle, ze po tylu latach zycia w swiecie Tolkiena moze bedzie mial chec na cos innego. Ja uwielbiam sushi ale wlasnie dlatego nie chcialbym go jesc codziennie przez rok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która część Mass Effect podoba Ci się najbardziej(bez spoilerów, bo mam zamiar dopiero ,,dwójkę" kupować :smile: )??

Nie wiem ktora bardziej - ale wiem ktore zakonczenie - to ostatnie. Miazdzy i wymiata. Pod tym wzgledem ME3 rozwala nie tylko 2 poprzednie czesci ale i oba wiedzminy z Deus Ex na dodatek.

Akurat zakończenie drugiego Wiedźmina jest IMO fatalne. Ale po przejściu pierwszej części długo zbierałem szczękę z podłogi, mimo że outro już wcześniej widziałem. Ciężko mi sobie wyobrazić, że coś mogłoby to 'rozwalić' :wink:

Edytowano przez guest531
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisałeś że masz grypę i zostaniesz w domu. Co porabiasz (poza wchodzeniem na FA)?

BTW

Też jestem przeziębiony i siedzę w domu.

Smarkam, kicham, marudze przez nos.

Która część Mass Effect podoba Ci się najbardziej(bez spoilerów, bo mam zamiar dopiero ,,dwójkę" kupować :smile: )??

Nie wiem ktora bardziej - ale wiem ktore zakonczenie - to ostatnie. Miazdzy i wymiata. Pod tym wzgledem ME3 rozwala nie tylko 2 poprzednie czesci ale i oba wiedzminy z Deus Ex na dodatek.

Akurat zakończenie drugiego Wiedźmina jest IMO fatalne. Ale po przejściu pierwszej części długo zbierałem szczękę z podłogi, mimo że outro już wcześniej widziałem. Ciężko mi sobie wyobrazić, że coś mogłoby to 'rozwalić' :wink:

Mowilem raczej o klimacie, dramatyzmie etc. niz samej fabule. Mnie ogolnie zakonczenia obu Wieskow nie powalily (choc w pierwszym bylo niezle z tymi oczami zabojcy) - lubie te gry "za calosc". Natomiast w ME3 ostatnie godziny gry zdecydowanie poprawily mi jej odbior "jako calosci".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która część Mass Effect podoba Ci się najbardziej(bez spoilerów, bo mam zamiar dopiero ,,dwójkę" kupować :smile: )??

Nie wiem ktora bardziej - ale wiem ktore zakonczenie - to ostatnie. Miazdzy i wymiata. Pod tym wzgledem ME3 rozwala nie tylko 2 poprzednie czesci ale i oba wiedzminy z Deus Ex na dodatek.

Akurat zakończenie drugiego Wiedźmina jest IMO fatalne. Ale po przejściu pierwszej części długo zbierałem szczękę z podłogi, mimo że outro już wcześniej widziałem. Ciężko mi sobie wyobrazić, że coś mogłoby to 'rozwalić' :wink:

Mowilem raczej o klimacie, dramatyzmie etc. niz samej fabule. Mnie ogolnie zakonczenia obu Wieskow nie powalily (choc w pierwszym bylo niezle z tymi oczami zabojcy) - lubie te gry "za calosc". Natomiast w ME3 ostatnie godziny gry zdecydowanie poprawily mi jej odbior "jako calosci".

A moim zdaniem w pierwszym Wieśku świetny (i szalenie klimatyczny) jest epilog i (uwaga, spoilery!)

poprzedzający go etap w starym dworzyszczu, świetna jest wizja de Aldersberga, świetne jest to, że Wielki Mistrz to Alvin, i to, w jakim sposób wychodzi to na jaw, świetne jest outro (mocarne tąpnięcie po chwili spokoju) i utwór towarzyszący napisom końcowym, wbijający w glebę z siłą 'takiego wielkiego pudła'.

Zakończenie pierwszego Wiedźmina można by śmiało porównać do znakomitego prologu drugiej części i wstrząsającego

(i jedynego takiego w grze, w której niestety nic już potem tak nie zaskakuje)

zwrotu akcji, który niestety w CDA został bezczelnie zaspoilerowany :wink: (Swoją drogą, gdybyś się do tego momentu miał odnieść, to najlepiej w spoilerze, bo być może są tacy, którzy w Zabójców Królów chcieliby zagrać i w związku z tym nie czytali jeszcze recenzji.)

Edytowano przez guest531
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...