Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Siema mam takie pytanko do ciebie.

Tak obserwując czasem płytki CD-A, zastanawia mnie czemu tak mało programów dodajecie? dużo jest użytkowych które można by wrzucić jako bonus dodatkowy.

W którym użytkownicy by wybierali programy i wasza redakcja która by wybierała takie które według was by były odpowiednie i godne dodania?

W sumie nie wiem czy coś takiego było.

Ale fajnie by było gdyby była taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: chłopie, zdajesz sobie sprawę, że takie pytanie jak Twoje pojawia się co stronę? Zdajesz sobie sprawę, że Smuggler odpowiadał na nie trylion razy oraz, że co już wiele razy pokazał, zaczyna go denerwować jak trafia się człowiek, który nie potrafi przeczytać tej jednej czy dwóch stron wstecz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że za dużo mp (w tym wypadku 14) i mała fizyczna wielkość matrycy może dawać szumy.

czy jeśli w tym aparacie

http://www.agito.pl/aparaty-cyfrowe/benq-s...7&setId=110

http://benq.pl/products/digicam/index.cfm/...ns/product/1244

mającym 14 mp ale robiąc zdjęcia 8mp mogą się te szumy pojawić?

czy warto brać aparat z O.I.S. Optyczna Stabilizacja Obrazu?

Edytowano przez morelowy89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam takie pytanko do ciebie.

Tak obserwując czasem płytki CD-A, zastanawia mnie czemu tak mało programów dodajecie? dużo jest użytkowych które można by wrzucić jako bonus dodatkowy.

W którym użytkownicy by wybierali programy i wasza redakcja która by wybierała takie które według was by były odpowiednie i godne dodania?

W sumie nie wiem czy coś takiego było.

Ale fajnie by było gdyby była taka możliwość.

Bo jakbysmy byli PCFem, tobysmy dawali duzo programow. A ze blizej nam do tematyki growej, to wiekszosc zawartosci coverka na tym sie koncentruje.

mającym 14 mp ale robiąc zdjęcia 8mp mogą się te szumy pojawić?

Jak najbardziej, poniewaz nie chodzi u o AKTUALNIE uzywana liczbe pikseli tylko ich wielkosc i gestosc upakowania na matrycy. TO jak miliard malych kieliszkow. Nawet jesli uzyjesz tylko 100.000 z nich wszystkie nadal beda miescic bardzo nieduzo napoju. A jakosc obrazu zalezy m.in. od tego jak duzo swiatla sie zmiesci w kazdym "kieliszku". Matryca lustrzanki to dla porownania litrowe butelki po wodzie mineralnej...

czy warto brać aparat z O.I.S. Optyczna Stabilizacja Obrazu?

Zawsze lepiej miec stabilizacje niz jej nie miec, ale nalezy pamietac CO ROBI stabilizacja. Ona wygasza DRZENIE APARATU natomiast w zaden sposob nie "ZAMRAZA" ruchu obiektu. Czyli jesli np. bedziesz robil wieczorem zdjecie jadacego skatera, to stabilizacja sprawi, ze np. tlo bedzie ostre (bo zneutralizowalo drzenie dloni) ale sam skater bedzie rozmazany bo jechal za szybko zeby dosc dlugi czas naswietlania (a bedzie dlugi bo jest ciemno) mogl go "zamrozic". Ale jesli taka fotke chciales uzyskac... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli te szumy moga sie pojawic jak bede robil zdjecia ze slabym naswietleniem, a normalnie w dzien nie musza?

bo wszystko w tym aparacie jest dla mnie ok, w tym ta stabilizacja obrazu która dla mnie była by dobrą opcją ale to 14 mpx :|

lepiej wziąść ten ze stabilizacja optyczną i 14mpx czy z cyfrową i 12mpx?

co myślisz o tym aparacie? bo cena podobna do tego benq

http://www.euro.com.pl/kompakty/opis-fujif...html#content_3c

dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam.

Edytowano przez morelowy89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli te szumy moga sie pojawic jak bede robil zdjecia ze slabym naswietleniem, a normalnie w dzien nie musza?

Nie musza ale moga. Im gorsze warunki i wieksze ISO tym widoczmiejsze szumy, ale i w dzien na niebie czy w cieniach moga wylezc. Pociesze jednak ,ze jesli bedziesz te fotki wywolywal, to na zdjeciach szum znika.

lepiej wziąść ten ze stabilizacja optyczną i 14mpx czy z cyfrową i 12mpx?

Nie ma czegos takiego jak stabilizacja "cyfrowa". Co najwyzej polega na tym, ze podbijaja ISO, zeby skrocic czas naswietlania i w efekcie wyeliminowac drgania, ale to oznacze, ze beda wieksze szumy...

Nie znam, nie mialem w reku ale wiem jedno: NIE KUPUJ MEGAZOOMA z duza iloscia mpix na matrycy. TO najgorsze z mozliwych polaczen. Po diabla ci w ogole taki zoom - chyba, zeby z daleka gole laski na plazy lapac. :) Z duzy zoom placi sie zwykle kiepska jakoscia obrazu (bo musi byc uniwersalny obiektyw, a jak cos jest do wszystkiego...) a do tego dodajac niezbyt duza i szumiaca matryce z 12-14 mpix... No ja ostrzegalem.

Co znaczy dla Ciebie pojęcie "Dobra Książka"?

Musi lekko smakowac wanilia i dac sie latwo pogryzc. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że uważam cię za człowieka obeznanego z tematem czasopism o grach to kieruję w twoją stronę to pytanie:

Czy wiesz jakie jest najstarsze dalej wydawane czasopismo ograch w Polsce i na świecie,a jeżeli wiesz to jaka jest ich nazwa?

--

Teraz drugie pytanie (niezwiązane z pierwszym)

Czy to normalne,że papuga śpi głową w dół?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to rzekomo ty masz z wydawnictwem Bauer najwięcej wspólnego, to na pewno będziesz wiedział co to jest.

http://www.gram.pl/news_8QTqGem3_Playbox_8...i_na_rynek.html

Człowieku, to ty nie wiesz, że CDA za CDA stoi niemiecki koncern? W każdym razie teraz zacząłeś się domyślać, więc zapraszam do naszej sekty, której przewodzi jaśnie oświecony Karol lat 14 (Jest on tak inteligentny, że zatrzymał czas i ciągle ma 14 lat), poza tym teraz szczególnie potrzebujemy ochotników do bojówek walczących z żydomasonerią władającą światem.

A teraz moje pytanie do Smugglera: Z czego słuchasz piosenek, jeśili z mp3/mp4, to jaka ilość pamięci, jaką ilość utworów na urządzonku posiadasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to rzekomo ty masz z wydawnictwem Bauer najwięcej wspólnego, to na pewno będziesz wiedział co to jest.

http://www.gram.pl/news_8QTqGem3_Playbox_8...i_na_rynek.html

Nie bardzo rozumiem ani to "rzekomo" ani "najwiekszy zwiazek". Po prostu pracuje w Bauerze jak kazdy inny pracownik wydawnictwa. Prezes mi sie nie zwierza przy wodce, z wiceprezesami w golfa nie gram, wiec nie wiem na czym maja polegac te moje najwieksze zwiazki.

Powstaje nowe pismo = to takie dziwne?

W takim razie czym dla Ciebie jest smaczna książka?

Pokarmem dla duszy i umyslu, to chyba oczywiste. Czasem lubie fastfood, czasem sushi, czasem papryczki czili - w sensie mentalnym...

Jako,że uważam cię za człowieka obeznanego z tematem czasopism o grach to kieruję w twoją stronę to pytanie:

Czy wiesz jakie jest najstarsze dalej wydawane czasopismo ograch w Polsce i na świecie,a jeżeli wiesz to jaka jest ich nazwa?

--

Teraz drugie pytanie (niezwiązane z pierwszym)

Czy to normalne,że papuga śpi głową w dół?

W Polsce jest to... CDA.

A na Zachodzie - hmmm... no nie wiem w sumie...

A teraz moje pytanie do Smugglera: Z czego słuchasz piosenek, jeśili z mp3/mp4, to jaka ilość pamięci, jaką ilość utworów na urządzonku posiadasz?

Powiem tylko, ze ma 80 GB pamieci z czego juz mam zapelniona "wieksza polowe" :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie wspomnianego wyzej PlayBoxa:

Skoro bedzie to pismo od "Ekipy Cd-Action", ale z tematyka konsolowa, to czyzbyscie mieli w planach pozbycie sie kaciku konsolowego, i powrot do receptury z przed lat, w ktorym konsole byly tylko wzmianka? Wtedy PlayBox przejalby konsolowa paleczke, i bylyby dwa oddzielne pisma z kazda z tematyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, a teraz z innej beczki :P

Smuggler. Przeepraszam. Drogi Smugglerze. Czy gdybym napisał list do AR do Ciebie na PW to w ogóle byś go przeczytał?[czyt.brał pod uwagę do następnego numeru]

Czytam KAZDY list ale nie gwarantuje, ze odpowiem.

Jakie masz zdanie na temat Mafii 2? Godna noszenia nazwy "Mafia"?

Jedynka IMO klimatyczniejsza.

Ja mam takie pytanie, mianowicie po glowie mi chodzi od kilku dni sprawa zorganizowania zlotu fanow cdaction i chcialbym sie dowiedziec czy redakcja byla by w stanie cos takiego zorganizowac?

Redakcja zapewne moglaby nawet zorganizowac lot zalogowy na Marsa, kwestia kosztow tylko. Za kase wydana na zjazd, gdzie sie pojawi z 1000 osob, mozna kupic niezlego pelniaka albo pare plakatow do pisma dla KAZDEGO czytelnika. Co lepsze?

yhyhmhymhmy? wydaje mi sie ze wlasnie ekipa magazynu powinna sie tym zajac (jesli by byla zainteresowana czyms takim)a nie ktos z czytelnikow?

Patrz na moja odpowiedz. To WIELKI wysilek organizacyjny (do tego trzeba by tym sie zajmowac PO pracy, kosztem swego zycia, bo w pracy ledwo z tworzeniem CDA sie wyrabiamy) i finansowy. Fajnie by przyjechac na gotowe, wiem. Wstep naturalnie bezplatny, wszystkie koszta pokrywa redakcja. :) PRawda? Ale zdradze ze byc moze na jesien zrobimy cos takiego, ze z redakcja bedzie sie mozna we Wrocku spokac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o no to zaje**scie ze bedzie sie mozna spotkac z redakcja , co prawda do wroclawia mam chyba 700km i 13 godzin jazdy autobusem , ale bylem kilka razy we wroclawiu i chce mi sie zawsze tam wracac .Kocham to miasto!

A i mam pytanie , jak by to spotkanie wypalilo to mam rozumiec ze bez pizzy(lub pizz chyba) mam sie nie pokazywac ,tak?

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałem list do AR, to zostanę poinformowany o tym, czy go opublikujecie?Czy muszę poczekać i zobaczyć w piśmie?

Bywa roznie, ale szczerze mowiac anwet jesli list sie kwalifikuje do druku to zwykle wole tego nie mowic, bo potem "a czemu jeszcze nie ma, a kiedy bedzie itd."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...