Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maxey

Rozwiązany: Router wifi za około 200-300 zł

Polecane posty

Cena: Około 200-300 zł

Internet: Leon sp. z o.o., Rybnik

Szybkość: 100 Mb/s, za kilka miesięcy 25Mb/s (50Mb/s w nocy)

Sieć domowa: router TP-Link TD-W8960N (pozostałość po Neostradzie)

Urządzenia: laptop, smartfon, pc stacjonarny (być może 2 sztuki), prawdopodobnie w przyszłości telewizor z wifi

Brak potrzeby dzielenia pasma internetowego.

Wyżej wymieniony router i laptop działa w standardzie N.

Zmiana routera jest konieczna z powodu przesiadki z Neostrady na lokalnego dostawcę. Z tego co powiedział mi monter światłowodu, wystarczy by router miał gniazdo wan i wszystko będzie działać. Oczywiście posiadam ont, do którego chwilowo bezpośrednio mam podłączonego laptopa. Router będzie usadowiony w pokoju na piętrze, ale dobrze by było objąć zasięgiem parter - posiadany TP-Link działał w tych warunkach doskonale, więc przypuszczam, że mam cienkie ściany i podłogi tongue_prosty.gif

Co możecie mi doradzić?

Drobna poprawka: obecny router ma port wan (rj-11), a potrzebuję router z portem wan (rj-45) gdyż taki kabel łączy mi się z ontem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mondziu

Tak, w umowie występuje stwierdzenie "sieć kablowa". Netgear niestety jest dla mnie ciut za drogi.

@politan

Skłaniam się ku temu TP-Linkowi, z poprzednikiem z tej firmy nie miałem żadnych problemów, cena też plasuje się idealnie w moich wymaganiach.

W przeciągu miesiąca powinienem dokonać zakupu, więc po kilkudniowych testach dam znać jak się sprzęt sprawuje i czy można zamknąć temat, czy szukamy dalej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wskazanego w tym temacie TP-Linka WDR3600 i po 2 tygodniach użytkowania nie mogę narzekać. Zasięg mam praktycznie w całym domu, nie licząc jednego pomieszczenia na parterze (najbardziej oddalone od pokoju na piętrze gdzie stoi router) - tam siła sygnału na lapku spada do minimum, przy którym jednak da się korzystać z neta. Nic się nie wiesza, nie resetuje z niewiadomego powodu. Ogólnie jestem z zakupu zadowolony.

Dziękuję wszystkim za poradę, temat można już zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...