Jump to content
Maxey

Rozwiązany: Router wifi za około 200-300 zł

Recommended Posts

Cena: Około 200-300 zł

Internet: Leon sp. z o.o., Rybnik

Szybkość: 100 Mb/s, za kilka miesięcy 25Mb/s (50Mb/s w nocy)

Sieć domowa: router TP-Link TD-W8960N (pozostałość po Neostradzie)

Urządzenia: laptop, smartfon, pc stacjonarny (być może 2 sztuki), prawdopodobnie w przyszłości telewizor z wifi

Brak potrzeby dzielenia pasma internetowego.

Wyżej wymieniony router i laptop działa w standardzie N.

Zmiana routera jest konieczna z powodu przesiadki z Neostrady na lokalnego dostawcę. Z tego co powiedział mi monter światłowodu, wystarczy by router miał gniazdo wan i wszystko będzie działać. Oczywiście posiadam ont, do którego chwilowo bezpośrednio mam podłączonego laptopa. Router będzie usadowiony w pokoju na piętrze, ale dobrze by było objąć zasięgiem parter - posiadany TP-Link działał w tych warunkach doskonale, więc przypuszczam, że mam cienkie ściany i podłogi tongue_prosty.gif

Co możecie mi doradzić?

Drobna poprawka: obecny router ma port wan (rj-11), a potrzebuję router z portem wan (rj-45) gdyż taki kabel łączy mi się z ontem.

Edited by Maxey

W tej cenie bardzo dobrym wyborem będzie np. TP-Link TL-WDR3600 za ~200 zł lub trochę droższy AirLive GW-300NAS.

Jak dobrze rozumiem to coś ala kablówka, a nie neostrada? Netgear Netgear WNDR3700. 4xLAN, z USB, standard IEEE 802.11a/b/g/n. Sam mam router Netgear i póki co jest ok.

@mondziu

Tak, w umowie występuje stwierdzenie "sieć kablowa". Netgear niestety jest dla mnie ciut za drogi.

@politan

Skłaniam się ku temu TP-Linkowi, z poprzednikiem z tej firmy nie miałem żadnych problemów, cena też plasuje się idealnie w moich wymaganiach.

W przeciągu miesiąca powinienem dokonać zakupu, więc po kilkudniowych testach dam znać jak się sprzęt sprawuje i czy można zamknąć temat, czy szukamy dalej ;)

W zasadzie wymagań większych nie masz, więc może netgear JWNR2000? Na ceneo był dzisiaj za niecałe 100 złotych. Standard n, nie masz tam USB, ale chyba się obejdziesz, co nie?

Zakupiłem wskazanego w tym temacie TP-Linka WDR3600 i po 2 tygodniach użytkowania nie mogę narzekać. Zasięg mam praktycznie w całym domu, nie licząc jednego pomieszczenia na parterze (najbardziej oddalone od pokoju na piętrze gdzie stoi router) - tam siła sygnału na lapku spada do minimum, przy którym jednak da się korzystać z neta. Nic się nie wiesza, nie resetuje z niewiadomego powodu. Ogólnie jestem z zakupu zadowolony.

Dziękuję wszystkim za poradę, temat można już zamknąć.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...