Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam ponownie,

Zastosowałem się do rady i FoF przeistalowałem (tylko te pliki rdzeniowe), ale błąd wyskakuje dalej. Plik, który zawinił nazywa się amainth.dll czy problemem mogą być nieaktualne stery do kary dźwiękowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już do tego doszłem :) Gra jest naprawde świetna, jedynie brakuje mi kariery jak w GH ale przecież twórcy Alariana planują to zrobić ;)

To może będę miał powód, żeby przesiąść sie z powrotem na FoFa... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ostatnia wersję FoF, ale gdy włączam grę, wybieram piosenkę, i zaczyna się odliczanie do startu grania, gra się zacina i wyskakują errory na ekran, aż w końcu wywala do Windy i [beeep]. Nic. Za każdym razem tak jest. Nie wiem czy to coś pomoże, ale mam Vistę. Może po prostu to tylko na XP działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://thoughtsfrommylife.com/article-666-...orking_On_Vista

Miałem podobny problem. Czytnij ten artykuł.

Po prostu usuń cały folder z grą, a następnie ściągnij i zainstaluj wersję Frets On Fire 1.2.451 - będzie działać. Linka masz tu:

http://sourceforge.net/project/showfiles.p...lease_id=501448

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania, bo też mam z tym problem, a nikt jak na razie nie odpowiedział :/

Piosenka jest źle zedytowana. Mówiąc krótko ten drugi fret powinien się ciągnąć z tym pierwszym, aż do końca. To po prostu najzwyklejszy bug, który na szczęście możesz ręcznie poprawić w edytorze.

A u góry co jest napisane?

PS Czy jest jakiś mod którym można pograć przez neta (nie na jednym kompie)? Mam Alariana ale tam potrafie tylko grać na tym samym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Czy jest jakiś mod którym można pograć przez neta (nie na jednym kompie)? Mam Alariana ale tam potrafie tylko grać na tym samym kompie.

Moda do multiplaya nie znam. Jeśli da się w sieci lokalnej, to Hamachi byłoby pomocne, ale chyba w lokalnej też się nie da...

Naciśnij razem F2 i F3, po czym szybko puść F3, a F2 nadal trzymaj.

FoF nie obsługuje takich tricków. Jeśli w trakcie trzymania długich nut puścimy dowolny klawisz - gra nie zalicza już do końca żadnej z nutek. To samo, gdy jedna z nich nagle się kończy. Jedynym rozwiązaniem jest po prostu ręczna edycja tego miejsca w piosence za pomocą edytora i przedłużenie 3-ciego freta aż do końca 2-giego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Gdyby pod koniec tego krótszego Freta puścić klawisz mu odpowiadający, to gra zalicza już tego Freta jako osobnego. Więc nuta się urywa. Tak samo się stanie, jak się będzie trzymać oba klawisze aż do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jeżeli "nutka" jest zapełniona, oznacza to, że można to zagrać bez ponownego szarpania struny (techniki hummer-on i pull-off)

Jest to też zapewnienie, że "nutki" na siebie nie wchodzą.

Gorzej z praktyką. Trzeba mieć trochę zręczności w paluchach xD. Poćwicz nieco, a na pewno Ci się uda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nawet łatwo:]

Wciskasz klawisz odpowiedzialny za drugi próg(domyślnie F2), wciskasz picka(domyślnie Enter) potem szybko F3 i F2;

są trudniejsze piosenki wierz mi:P, chociażby Hammerfall - Renegate na EXPERT. tam to dopiero trzeba mieć wyćwiczone paluszki, około 2 miesięcy grania (nie tylko w tę jedną piosenkę) potrzebowałem, żeby zagrać tamtego riffa, ale cóż trening czyni mistrza. Ja teraz gram takie rzeczy, które kiedyś były dla mnie niewyobrażalne do zagrania. poprostu jak dużo ćwiczysz, przestajesz myśleć o klawiszach, o tym, który teraz nacisnąć, nie patrzysz na pojedyńcze nuty, ale widzisz całosć na raz. Choć mi do takiego zaawansowania brakuje jeszze kolejnych 2 miesięcy.

Co do bugów we Freat on Fire, jak masz jakąś "długą nutę lub akord" można wcisnąć odpowiednie klawisze, szarpnąć i szybko puścić, będzie akord grał dalej, a ty wtedy możesz przygotować się do następnego, możesz nawet wcisnąć już klawisze odpowiedzialne za kolejny akord, ale nie wolno ci już ich puścić aż dokońca tego grającego. masz wtedy pewność dociągnięcia wszystkich długich do końca i przy wyjątkowo długich dźwiękach szczególnie na końcu piosenki możesz już spokojnie oderwać ręce od klawiatury i patrzeć jak punkty lecą:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..A ja mam otóż taki problem, gra mi się odpala itp, ale gdy naciskam start game ekran robi się cały czerwony i nic dalej się nie pokazuje, naciskam escape i wraca do głównego menu ktoś wie może jak temu zaradzić?

Ram : 2 giga

Karta graficzna : 9600 GT (Na wcześniejszym 7900 GS, też nie działało)

Procesor : AMD Athlon x64 dual core 3800 2.01 GHZ

System : XP service pack 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie problem sprzętowy. Spróbuj zassać inną wersję FoF i wtedy sprawdzić. Z głównej strony tego nie zrobisz, a więc dam ci parę linków:

<Wersja 1.2.512>

<Wersja 1.2.451>

<RF-mod - samodzielna, zmodyfikowana wersja gry (uwaga nie zawiera żadnych piosenek)>

Po prostu usuń swoją obecną wersję FoF z dysku (pamiętając o ewentualnych pozostałościach) i zainstaluj jedno z tych. Nie pomoże? No to zobacz następne. Problem się zacznie, gdy na wszystkich wersjach tak samo będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...