Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcin1821

Game dev tycoon przepis na gry

Polecane posty

Powiem Ci szczerze, że kompletnie nie rozumiem trudności tej gry. Nie używając żadnych solucji, idąc czysto intuicyjnie, wyprodukowałem masę gier o ocenach 8-9,75. Wystarczy często poprawiać engine (kosztuje, ale w późniejszych fazach i tak nie ma co robić z pieniędzmi) i nie zrobić niczego głupiego z suwakami (np. robić super dialogów w grze akcji). Trudności pojawiają się jedynie przy próbie mieszania gatunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam robić MMO bez budżetu ok 450milionów. Ja zrobiłem "combo" wydając moje MMO na moją drugą już konsolę i obecnie mam ok 4,300milionów. Do tego częste expansion packi potrzebne do MMO a to trochę kosztuje też. Generalnie jeżeli chodzi o oceny to trzeba tu zachować "logikę". Mój pierwszy kasowy hit to było Ferrari Simulator2 (nowa produkcja z 2 w nazwie bo nie wiedziałem że sequele robi się później...). Wystarczy przy np samochodowej symulacji dać Story na 0, ale pozostałe na 90/100%.

PS Porada, żeby konsolka cały czas sprzedawała się dobrze. Na początek zrobić sequel jakiegoś swojego hitu na nią, po czym zrobić MMO, dorabiać Expansion Packi, następnie z każym EP, nową grą na konsole czekać na G3/własny convent. Wtedy i konsola, i sprzedaż MMO zwrośnie ;)

Mam nadzieję, że pomogłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @UP Tylko że ja zrobiłem tak, że wydałem swoją chyba 5 konsolę, zawsze dawałem G3 te za 1,5M i Marketing Gry za 2M i co jakiś czas Own Convention I konsolka zdobyła Marketshare: 25,6% i potem zrobiłem samochodówkę tak jak u góry, MMO i jak zobaczyłem, ze maintence wchodzi nad To zielone to dawałem Expansion Packi. Najlepiej dawać tak, że gdy się widzę, że Sprzedaż gry MMO spada to dawałem także Expansion Packi i wtedy gierka sprzedawała się za ok 150M za Tydzień. A teraz mam nową konsolę i Od razu miała MarketShare: 12%, a w tej chwili jest 15,1% Czyli w Y70 Wychodzi na to że przed PS4 Się znajduję biggrin_prosty.gif

Rób tak jak u góry. I wymieniaj z grami Military/Action-Strategy, bo Mają takie same staty jak Racing/Simulation (nie trzeba zmieniać suwaków), Patrz na trendy. Jak już masz 3D V7 to nie musisz się martwić o oceny, bo dostaniesz min.5 chyba, że wystawisz jakąś strasznie badziewną grę to co innego biggrin_prosty.gif I nie dawaj za dużo gier MMO, chociaż cały czas się w sumie sprzedają, jak masz jakąś dobrą konsolę (marketshare ok.30%) to zostaw sobie ją chyba, że sobie coś odblokujesz jakąś lepszą grafikę.

Wg. mnie tak mniej więcej trzeba robić.

PS. jak będziesz nawalać expansion packami cały czas to miliony zarobisz, ale nie szalej za bardzo

A i jeszcze jak masz dobrych pracowników (T/D 1300) i dostajesz pod koniec produkcji ok. 4000 Design/Technology to nie baw się w te odbugowywanie gry bo tego nikt i tak nie zauważy (np. Miałem jakąś tam grę 1200 bugów i nikt się nie prosił o żadnego pacha ani nic).

A tak przy okazji. Dzięki za pomysł z MMO @up. Nawalam sobie Expansion Packami I zarabiam po 200.000M na tydzień. POLECAM <---- Xd

biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...