Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SzymekTS

Problem z grami Zotac 9600gt

Polecane posty

wysoka wartość atrybutu 07 może świadczyć o pogorszeniu się stanu powierzchni dysku oraz podsystemu mechanicznego. Problem w tym, że jest to Maxtor czyli Seagate, a u tych z kolei wysoka wartość tego atrybutu jest normalna. Niestety nie jestem pewien czy dotyczy to również Twojego modelu więc pozostawię interpretację tego odczytu komuś innemu. Tak poza tym to wstawiłeś niepełny odczyt, dobrze by było abyś wrzucił screen obejmujący wszystkie atrybuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego "ciekawego" nie znalazłem. Ze "Smartu" nie tylko można dowiedzieć się o stanie dysku, ale również znaleźć w nim przydatne informacje dotyczące bardziej ogólnych nieprawidłowości, i po to przede wszystkim chciałem go obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie myślenie magiczne, jeśli ktoś wierzy w magię (ja, troszkę, tak), to może taką opcję dopuścić. ;)

BTW, nie wierzę w to, ale nie zaszkodzi poszukać w sieci, czy ktoś z taką samą płytą i kartą* - po pierwsze - w ogóle istniał, a po drugie (jeśli tak) - czy miał podobne problemy.

*najlepiej jeszcze z takim samym systemem... hm, to mi nasuwa kolejny pomysł z kategorii "magia" - ciekawe, czy np. na XP byłby taki sam problem (tak wiem, że wcześniej pisałem, iż nie obwiniam systemu, tak jest nadal)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a przy instalowaniu windowsa na pewno sformatowałeś cały dysk? Żeby mieć pewność, że na pewno nic nie pozostało można by wyzerować dysk... ale to już tak całkowicie w akcie desperacji bo nic innego do głowy mi nie przychodzitongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos "gryzienia": wątpię, aby to wchodziło w grę, prędzej bym był za tym, że stara karta ma jakieś "inne wymagania", przez co działa prawidłowo mimo potencjalnej usterki płyty. Z tego powodu zasugerowałem pożyczenie jeszcze innej i sprawdzenie czy wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formatowałem całą partycje

a wstawiłem starą karte ASUSA i jest taki myk że raz na jakis czas tak ok co 10 min gra ma zwieche na 5 sek i potem znowu działa normalnie co mi sie wcześniej nie zdarzało ...rozpacz.gif

popytałem też kolegów i dali pomysł "popuchnietych kondensatorów na płyciw głównej" czy to ma sens ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma (być może moja ostatnia - nieco bardziej realna - teoria się potwierdziła) w sensie bardziej ogólnym, że płyta uległa uszkodzeniu. Usterka mogła być minimalna, potem się powiększyła (sam pisałeś wcześniej, że z 9600 GT grałeś kilka minut, a teraz już po kliku sekundach wywala), stąd taki efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondensatory puchną z powodu temperatury, tudzież nieodpowiedniego napięcia, a skoro twój poprzedni zasilacz był wątpliwej jakości nigdy nic nie wiadomo. Już nawet poza tematem uszkodzone kondensatory mogą powodować poważne problemy więc nie zaszkodzi sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...