Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

borus213

Rozwiązany: Brak autorun'u nośników w Windows 7 x64

Polecane posty

Witajcie

od kilku dni borykam się z dość dziwnym problemem. Windows 7 używam już sporo czasu, a tego problemu nigdy nie miałem. Mianowicie płyty CD/DVD (oryginalne i wypalane), obrazy płyt montowane w Daemonie oraz wszystkie nośniki zewnętrzne np. pendrive nie uruchamiają się automatycznie. Na ekranie po podłączeniu powinno mi się pojawić okno wyboru, a nic takiego nie ma.

W Panel sterowania/Auto-odtwarzanie mam ustawione wszystko na "Pytaj mnie za każdym razem" oraz mam zaznaczoną opcję "Użyj auto-odtwarzania dla wszystkich nośników i urządzeń". Nic to nie daje. Przewertowałem już wiele stron internetowych i nadal nic.

Macie pomysły? Niby problem niewielki, ale uciążliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zakładam, że masz problem z autorunem płyt z Linuksem. Dla własnego dobra, lepiej żebyś lubił Linuksa, uwierz mi.

Robiłeś coś, zanim problem się pojawił? Skany jakimiś programami, instalacja softu?

Możemy zacząć od najbardziej prawdopodobnej wersji wydarzeń - infekcji złośliwym oprogramowaniem. Pobierz program Malwarebytes AniMalware, zrób pełen skan, usuń wszystko, co program zaproponuje i wrzuć loga,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ten program to jedno wielkie nieporozumienie - nie masz pojęcia, co kasuje Ci z komputera, co z punktu widzenia świadomego użytkownika jest niedopuszczalne.

W Panelu sterowania, w autoodtwarzaniu na samym dole jest przycisk resetowania ustawień, kliknij go PO WYKONANIU INSTRUKCJI Z MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Aktualnie leci pełny skan, mam już 5 problemów. A co z programem CCleaner? tez nie watro używać?

Logi

Malwarebytes Anti-Malware 1.75.0.1300

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: v2013.04.26.07

Windows 7 Service Pack 1 x64 NTFS

Internet Explorer 10.0.9200.16540

Komputer Domowy :: KOMPUTERDOMOWY [administrator]

2013-04-27 00:47:05

mbam-log-2013-04-27 (00-47-05).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|)

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 327697

Upłynęło: 35 minut(y), 15 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych wartości rejestru: 1

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run|Policies (Trojan.Agent) -> Data: C:\Windows\system32\link\svchost.exe -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych plików: 9

C:\ProgramData\svchost.exe (PUP.BitMiner) -> Nie wykonano akcji.

C:\Users\Komputer Domowy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\HTI4710D\1366581307_0.68336400[1].exe (PUP.BitMiner) -> Nie wykonano akcji.

E:\Programy\Sony Vegas Pro 12\Sony Vegas Pro 12 Build 367 (64 bit patch-KHG) [ChingLiu]\patch - KHG\vegas.pro.12.-patch.exe (PUP.RiskwareTool.CK) -> Nie wykonano akcji.

C:\ProgramData\Browwse22saave\5163fb1325e65.dll (Adware.MultiPlug) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\Users\Komputer Domowy\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\cr.exe (Trojan.Agent) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\Users\Komputer Domowy\Desktop\itsushika.exe (Trojan.Inject) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

E:\Inne\The Witcher2 V1.2 +10 Trainer\The Witcher2 V1.2 +10 Trainer.exe (Trojan.Agent) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\ProgramData\svchost.exe (Trojan.Agent) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\Users\Komputer Domowy\AppData\Roaming\logs.dat (Bifrose.Trace) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

(zakończone)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie widzę sensu używania tego typu softu, bo nie daje to żadnych odczuwalnych efektów. Jasne, skasuje parę starych plików, oczyści rejestr ze starych wpisów (robiąc przy tym bajzel, podobno), ale to nic, co można odczuć. Oczywiście jeśli umiesz i wiesz jak, to możesz używać, ale jeśli nie wiesz, co to robi, to nie korzystaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie żadnych efektów. Nadal brak autorunu. Dodatkowo nie powiedziałem nawet, że gdy naciskam PPM na napęd albo jakiś dysk zew. to nie ma tam opcji Autoodtwarzanie, jest tylko Otwórz.

PS: zapytam tu bo nie chcę nowego tematu zakładać. Warto przerzucić się z Win7 x64 na Win8 x64? Zyskam coś na wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widać odkurzacz wykasował pliki rejestru odpowiedzialne za autoodtwarzanie. Przywróć system do momentu sprzed zabawy tym czymś i powinno być dobrze. Jeśli nie masz punktu przywracania systemu, to spróbuję odtworzyć dla Ciebie odpowiednie klucze, ale to w niedzielę/w poniedziałek wieczorem dopiero, bo wyjeżdżam.

A co do pytania, to moim zdaniem, jeśli możesz mieć system za darmo (DreamSpark), to można użyć opcji aktualizacji, bo to nawet ciekawy system. Sam zainstalowałem go na netbooku obok Debiana i działa bardzo dobrze, uruchamia się i zamyka szybciej niż 7, ale za to wymaga zmiany przyzwyczajeń. Na PC go nie instaluje, bo mam tu za dużo ważnego softu i się boję, zresztą na siódemce pracuje się bardzo dobrze. Jeśli miałbyś kupować - nie opłaca się.

PS - znalazłem odpowiednią paczuszkę na forum miłośników siódemki, ale nie wiem, czy zadziała. Teoretycznie przywraca domyślne ustawienia wszystkich wpisów dotyczących autoodtwarzania. Może być zasyfiony, chociaż Comodo Internes Security nie widzi w nim nic złego. Instalujesz na własną odpowiedzialność. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się.

W HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer powinien być skrypt NoDriveTypeAutoRun, a takiego nie ma.

Klikamy PPM>Nowy>DWORD 32bit . W nazwie wpisujemy NoDriveTypeAutoRun, następnie klikamy modyfikuj, zaznaczamy system dzisiętny i wpisujemy 145. I OK, jest autorun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...