Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madridista

HTC Desire X, problem z kartą micro SD

Polecane posty

Witam, mam problem z kartą pamięci, a mianowicie SanDisk microSDHC. Ostatnio chciałem wrzucić sobie na telefon( kartę pamięci) kilka albumów z muzyką i niestety, nie mogę tego zrobić. Do tej pory, podłączałem telefon i metodą przeciągnij, puść wrzucałem sobie piosenki, teraz postąpiłem tak samo, jednak na telefonie zamiast 3 albumów, które chciałem wrzucić miałem jeden i to niekompletny. Próbowałem kilkukrotnie ponowić operację, a jak się później okazało nic to nie dało. Co więcej nie mogłem usunąc żadnej innej piosenki z telefonu( ani z pozycji telefonu, ani z pozycji komputera), bo po podłaczeniu do kompa dalej tam były. Dodatkowo zrobiłem format karty z pozycji komputera, ale... po odłaczeniu kabla z kompa dalej miałem wszystkie pliki. Dzisiaj próbowałem zaszyfrować kartę pamięci i zrobić format z pozycji telefonu, ale po odszyfrowaniu pliki wróciły. Nie mam kompletnie pomysłu jak rozwiązać ten problem, a w sieci nie mogę znaleźć podobnych. Dodam, że pliki w folderze music na mojej karcie są tylko do odczytu( czego nie da sie zmienić). Wydaje mi się, że to moja karta padła. Macie jakies pomysły? Z góry dzięki za pomoc wink_prosty.gif

EDIT: Zapomniałem dodać, że po włożeniu samej karty do adaptera i podłączeniu, komputer jej nie widzi. Tzn. pokazuje mi ikonę dysku H( stan pamięci), ale gdy chcę go otworzyć, nie mogę, pokazuje się komunikat, żeby włożyć dysk do napędu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek: Ustawienia -> Pamięć -> Odłącz kartę SD -> Wyczyść kartę SD.

Nie udało się?

Root i CMW masz? Jeśli tak, to z poziomu CWM (nie każda wersja ma) sformatuj kartę. Jeśli nie:

http://forum.android...minitool-91976/

Rzuć okiem na to. Ten program powinien sobie poradzić z tą kartą, jeśli jest sprawna, a przy okazji może pomyślisz o zrobieniu sobie EXTa na programy (jeśli Ci to potrzebne) i SWAPa (tylko jeśli ogarniasz i Ci to potrzebne).

W sumie możesz użyć dowolnego programu do partycjonowania. Jeśli karta żyje, to pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...