Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Teraz zauważyłem, że masz w profilu "muzyka psychodeliczna"- więc domyślam się o jakie okoliczności może chodzić. :tongue:

Nie wiem, o czym mówisz. Ja naparzam muzę tylko przy dobrym spirytusie. Nienawidzę ćpunów, latać się im zachciewa.

@plackow: Wyjebane w kosmoj. Naprawdę klimaciarskie. Kojarzysz może jeszcze DJ Krush'a?

@jataman: a słyszałeś kiedyś może o hiphopie instrumentalnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że masz w profilu "muzyka psychodeliczna"- więc domyślam się o jakie okoliczności może chodzić. :tongue:

Nie wiem, o czym mówisz. Ja naparzam muzę tylko przy dobrym spirytusie. Nienawidzę ćpunów, latać się im zachciewa.

Mam to samo, ale nie myślałem o tym, o czym Ty nie wiesz. :tongue:

Ale to nie jest forum na dyskusję o używkach, więc nie będę ciągnął tego tematu. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to, o czym mówi nazwa. Hip-hop, jednakże bez zbędnej paplaniny. Inżojujesz się muzyczną stroną tego gatunku. To tutaj dopiero DJ'e hip-hopowi rozwijają swoje skrzydła, ponieważ są głównymi bohaterami tej muzyki. Choć naturalnie hip-hop sam w sobie jest ekstra, a najlepsi DJ'e robią zarąbiste podkłady, często wydając równolegle wersje instrumentalne (są i tacy producenci, jak O.S.T.R., którzy są "ludźmi renesansu" ;) ). A ja w etej chwili daję koncert na miarę tego forum: kumple przynieśli kompy i robią LAN Party, a na moim, najsłabszym kompie ja robię podkład. C-:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi się podoba,ale już mówiłem- to nie moje klimaty, więc może ktoś inny bardziej to doceni.

To est muzyka typowo do posłuchania w ciszy czy samotności i nie trzeba lubić tego gatunku bo to nie jest nawet hip hop (chyba :wink: ) :smile:

Kojarzysz może jeszcze DJ Krush'a?

Nie znam ale to nic nowego :happy: Wielu mnie posądzało o wzorowanie się na ludziach o których nigdy nie słyszałe :smile: A znów mam podobne podejście do muzyki?? :happy:

@Plackow jeżeli to nie miał być bit to wyszło fenomenalnie :P

Dzięki ale to jest bit tyle, że nie jest on przystosowany do tego żeby nałożyć na niego jakiekolwiek słowa :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------

A co do hip hopu instrumentalnego to jest to to co najbardziej lubię czyli czysta muzyka bez zbędnego "paplania". Zawsze poziomem, złożonością i klimatem pobije nawet najlepszy podkład który bez wokalu jest zwyczajnie monotonny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz może jeszcze DJ Krush'a?

Nie znam ale to nic nowego :happy: Wielu mnie posądzało o wzorowanie się na ludziach o których nigdy nie słyszałe :smile: A znów mam podobne podejście do muzyki?? :happy:

Uwierz mi, jestem bardzo, bardzo oblatany w muzyce i intuicyjnie wiem, co by komu podeszło ;).

Krush tak jak Shadow jest ikoną instrumentalnego hip-hopu i poraz drugi złapałem karpia na widok Twojego "nie znam".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, jestem bardzo, bardzo oblatany w muzyce i intuicyjnie wiem, co by komu podeszło ;).

Krush tak jak Shadow jest ikoną instrumentalnego hip-hopu i poraz drugi złapałem karpia na widok Twojego "nie znam".

Na serio nie znam 90% ikon muzyki rap a jednak daję radę ją robić :happy: Z ciekawości wczoraj przesłuchałem pierwszy kawałek jaki znalazłem na YT i jest on GENIALNY!!! Chodzi o ten

A tak naprawdę ja traktuję to jako mój atut. Nie mając wzoru jestem porównywany z legendami takimi jak Krush, Shadow czy nawet Noon :smile: Jest mi dwa razy bardziej miło :happy: Mogę się tylko cieszyć i mieć nadzieję, że kiedyś też będę legendą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: )

Przypomnij mi, żebyśmy, kiedy już oboje będziemy takimi maestro, umówili się na wspólny projekt. ;) Każdy rodzaj ekspresjki jest fajniejszy, kiedy dzielisz się nią z innymi! :)

A co do Krusha, obacz to:

Btw, LAN Party, o którym pisałem, nadal trwa! :O:O:O!!! Ale klasyki poszły: Starcraft, UT, KKND2, AoE, DARK COLONY CZY KTOŚ TO JESZCZE KOJARZY?!, Re-Volt, omg, omg omg! A ja siedzę i diżejuję... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: )

Przypomnij mi, żebyśmy, kiedy już oboje będziemy takimi maestro, umówili się na wspólny projekt. ;) Każdy rodzaj ekspresjki jest fajniejszy, kiedy dzielisz się nią z innymi! :)

Nie wiem jak on mógł by wyglądać bo robimy zupełnie inny rodzaj muzyki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cakiem ciekawe Plackow, choc jak dla mnie zbyt wyczilowane. Rozumiem, ze mial to byc instrumentalny hip-hop? Jesli tak to niezbyt wszytko bo jest mega czilowy trip. Polecam obczaic kawalek krush feat. shadow & roni size- yo mamma, apropo mistrzow instrumenatlu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cakiem ciekawe Plackow, choc jak dla mnie zbyt wyczilowane. Rozumiem, ze mial to byc instrumentalny hip-hop? Jesli tak to niezbyt wszytko bo jest mega czilowy trip. Polecam obczaic kawalek krush feat. shadow & roni size- yo mamma, apropo mistrzow instrumenatlu.

Wszystko jest w jak najlepszym porządku bo niby dlaczego instrumentalny hip hop nie może być w takiej formie??? Taki styl wypracowałem i tego się staram trzymać :happy: Jestem w stanie zrobić zwyczajny bit ale pod ten o którym piszesz (bo chyba piszesz o "3:00") raczej nie nadaje się pod jakąkolwiek nawijkę. Bardzo lubię trip i staram się go uprawiać :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe ale to nie są już takie czyste tripy :smile:

Ponieważ mam taki nawyk "klejenia po nocach" to podsyłam do was info o nowym utworze. Tematyka to "Deszcz..." który zainspirował mnie dzisiejszego popołudnia. Zapraszam do przesłuchania i wyrażenia krótkiej (lub długiej :wink: ) opinii.

LINK:http://www.myspace.com/biegaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykreowałem sobie w głowie pewną melodię i postanowiłem przenieść ją na zapis nutowo-midikowy :).

Krótko mówiąc, wyszedł ten oto utwór, pt. "Monumental dance" (w roli głównej skrzypce, trąbki i pianino)

Można to nazwać muzyką filmową :wink: .

EDIT: Wersja nieco wydłużona + parę drobnych zmian http://jojok21.wrzuta.pl/audio/amiFbVtIZqN/monumental_dancee

Podkręcić głosność i słuchać :wink: .

Mile widziane komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam kilka kawałków, niestety bez tekstu, coś na skraju rocka jakiegośtam, nie jestem expertem więc nie wypowiem się jaki typ to jest, ale nie leciałem w konkretnym kierunku, komponowałem co mi przychodziło do głowy :) W najbliższym czasie wrzucę, narazie w takim niby midzie/niby troche real sound. A o piosence powyżej się nie wypowiem, nie słucham Hip-Hopu , a domyślam się ze nie byłaby to pozytywna opinia. Pozdrowienia dla kompozytorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej trip hop albo hip hop instrumentalny a to jest różnica :wink: Nie przesłuchałeś a już wysnuwasz takie wnioski. Pewnie patrzysz na ten gatunek przez pryzmat "jotpeków" itp Przesłuchaj sobie 2 pierwsze utwory z mojej playlisty a przekonasz się że ta muzyka to coś więcej niż bluzgi i pusty podkład. Tam nie ma słów. Cały przekaz opiera się na melodii i nastroju jaki ona przenosi. Możesz mnie zlinczować ale tego nie potrafi zrobić rock w wersji instrumentalnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :D Czuć w tym hip hop ale... go tam nie ma xD Fajny klimacik jest w obu piosenkach, w tej drugiej ładne pianinko :) A na czym operujesz? Fruity Loops? Bo ja mam zamiar się nauczyc na

Reason , są jakies filmiki instruktażowe na necie, przedewszystkim chodzi mi o perkę, bo perkusisty nie mamy narazie, a gitare bas i pianinko mogę dograć ja i koledzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Wiem, że rap to syf ale są formy, takie jak hip hop instrumentalny, które potrafią być dobre. I wcale nie trzeba go słuchać żeby móc powiedzieć, że jest to kawał dobrej muzyki. W drugim utworze, z pianinkiem, zagrał sam Chopin :wink:

Pracuję w FL-u. Już jakieś 3 miesiące. Polecam bo jest prosty i daje spore możliwości. Na Reasona przerzucę się jak będę miał MPD lub coś podobnego. Perkusję bez problemu da się zrobić we Fruity Loopsie.

A co wy gracie? Bardzo przydała by mi się gitarka taka z typowym "balladowym" brzmieniem :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Coś dawno się tu nie odzywałem. :P

Najpierw trochę opinii:

@jojok21: "Monumental Dance" jest świetny... ale z tańcem mi się w ogóle nie kojarzy. :P Poza tym w moim odczuciu jest nieco krótkie, bo napięcie szybko się rozładowuje; człowiek nie zdąży się nawet rozmarzyć, a tu już koniec. ;) Instrumentarium też jest niezłe, ale uważaj na "czkawkę" w smyczkach (przykład: 1:12-1:16).

Przesłuchałem też Official Orchestral Theme na twoim kanale na uTube. Fajne i... tylko tyle ode mnie, bo słyszałem podobną muzyczkę sporo razy. :)

@Ivghald: Nie wiem co robiłem przez ten czas, ale zaglądnąłem sobie na twój profil na myspace. Masz niezłe poczucie perkusji i takie... nie wiem, psychodeliczne? spojrzenie na muzykę. :P Ale najbardziej mi się podobały oba kawałki "Go Oriental"

A teraz chciałbym wam tu zaprezentować moją najnowszą twórczość. (coś na miłe rozpoczęcie roku szkolnego) :)

"Sunset": http://www.youtube.com/watch?v=rNjlYR8YWRk

oraz

"Heart of Darkness": http://www.youtube.com/watch?v=Pz7GesWvTbM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...